Akvaryum Motoru Nasıl Takılır

Konu, 'Akvaryum' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

1. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Merak ettigim bir husus var balıklarım için bu çok önemli akvaryum motoru nasıl takılır acaba ?

2. !p€k

!p€k Yeni Üye

Atman AT–3336 Dış Filtre diye bir ürün var bunda anlatılmış belki fikir verir diye eklemek istiyorum.

120–200 litrelik tatlı su ve deniz akvaryumları için tasarlanmış olan Atman AT–3336; çok yönlü (mekanik-kimyasal-biyolojik) bir dış filtredir. Su içerisinde bulunan zararlı maddeleri (organik atıklar, balık dışkısı-yem artığı vs.) filtre içine koyacağınız sünger, elyaf, seramik, karbon kömürü gibi filtre malzemeleriyle temizleyerek, akvaryumda bulunan tüm canlılar için sağlıklı ve doğal bir ortam hazırlar.

Teknik Özellikleri:

Voltaj: 220V/50Hz

Güç: 20 Watt

Su debisi: 800 litre/h

Maksimum su basma yüksekliği: 1.80 metre

Gövde hacmi: 5 litre

Ölçü: 35 x 18 x 18 cm. (Yaklaşık)

· 3 filtre sepetlidir.

· AT klips sistemi, 4 güçlü kısımdan meydana gelir. Bu kısımlar içerden monte edilmiş contalara ve girintili kapaklara sahiptirler.

· Bu sebeple pompanın başlığı kolayca takılıp çıkarılabilir.

· Atman’ın yeni filtre sistemindeki konteynırlar geriye çekilebilen kulplara sahiptirler.

· Bu özellik filtre sisteminin temizlenmesi ve kurulması konusunda büyük kolaylık sağlar.

· Pompa başlığına tam olarak oturan ve geliştirilmiş olan Atman çeşme bağlantıları, cıvataları yuvalarına hassasiyetle yerleştirerek kapatma valflarını ustalıkla kapatır.

· Kendi sınıfındaki en büyük filtre hacmiyle, yeni Atman profesyonel sistem konteynırları, mekanik, kimyasal, biyolojik veya emici filtre sisteminin kurulmasında büyük kolaylık sağlar.

Kullanma Talimatı:

Kutu içerisinde bulunan filtre hortum ve boruları kutu üzerinde gösterildiği şekilde basitçe birleştirilir. Sünger-elyaf-seramik ve kullanıcının isteğine göre daha başka filtre malzemeleri haznelere yerleştirilir. Daha sonra filtrede bulunan 2 adet hortumdan birisi giriş için kullanılır. Motor kısmı üzerindeki iki yuvadan birisi giriş içindir. Bu yuvaya vanalardan birisi bağlanarak hortum buraya takılır. Hortumun diğer ucu akvaryumun içine su emişi yapabilecek şekilde vantuzlar yardımıyla tutturulur. Motor üzerindeki diğer yuvaya temizlenmiş suyun akvaryuma dönüşünü sağlayacak olan çıkış vanası ve hortumu aynı şekilde bağlanır. Sifonlama yöntemi ile filtrenin haznesi dolana kadar akvaryumdan su çekilmesi sağlanır ve sonrasında filtrenin fişi elektik prizine takılır.

Filtre çalışmaya başladıktan sonra diğer hortum olan çıkış hortumu da akvaryumun içerisine delikli boru takıldıktan sonra vantuzla tutturulur.

Akvaryumdaki canlı yoğunluğuna olarak 6 ila 8 haftalık süreçlerde filtrenin bakımını yapmak, filtre materyallerini, akvaryumdan aldığınız su ile yıkayıp tekrar kullanmak, hem cihazın performansı için hem de akvaryumdaki canlılar için daha sağlıklı ve temiz bir ortam oluşmasını sağlar. Filtre içerisinde bulunan sünger ve elyafların kullanıma bağlı olarak 6 ay ya da 1 yıl içerinde yenisi ile değiştirilmesi önerilir, buda suyun daha iyi temizlenmesini sağlar.

Filtre, akvaryum su seviyesinin üstünde olmamalıdır. Bu durum filtrenin sağlıklı çalışmasını engeller ve performansını düşürür. Filtre kutusunun üzerindeki resimde de görülebileceği gibi, akvaryumun altındaki dolaba koyulması en idealidir. Dolabın olmadığı durumlarda zemin üzerine koyulabilir.
    Filtre tabanı ile akvaryum su seviyesinin üst noktası arasındaki mesafe 180 cm.den daha yüksek olmamalıdır.

3. Aslı

Aslı Yeni Üye

Akvaryum ihtisası yapacagız ışıkcım sayende :) çok yararlı ama bunu eşim yapsın hiç ugraşamam şekerim

4. Nehir

Nehir Admin Yetkili Kişi

Akvaryumla ilgili herşey bana uzak çok zahmetli :)

5. Su

Su Yeni Üye

çok zahmetli ama bi okdr da eğlenceli

6. Nursena

Nursena Admin

Bencede akvaryum motorunu takmakla hiç ugraşamayacağım lütfen yetkili takıcı gelsin :)

7. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

HobiM olarak o motoru takmak boyNUmun borcu caNIM :)))

8. Murat

Murat Yönetici

Kendinizi bu kadar stres altına sokmayın gönderin takalım moturu :)

9. bana bir akvaryum geldi her türlü şeyi içindedi yalnız her şeyini kurduk ama bir şey kaldı onunda ustünde adaptör yazıyordu ama nasıl takılacağını bilmiyoruz nasıl takalım

10. Şaban

Şaban Yeni Üye

Bizim evde de var ya yıkaması ve takması çok zor oluyorr

11. Misafir

Misafir Misafir

:cool: nakadada saçma hava motoru demiş dış filtreden bahsediyosun

12. asiye

asiye Yeni Üye

Her akvaryuma bir motor şart

13. selinciğim

selinciğim Misafir

ya ne olur yardım edin nasıl oluyo anlamadım bir tane borum dışarıda kalıyo ne yapıcam resimli anlatın ne olur

Sayfayı Paylaş