Ahmet marankiden grip için karışım

Konu, 'Şifalı Bitkiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Alternatif tıp üzerinde oldukça bilgi sahibi olan ahmet maranki grip ve soğuk algınlığına iyi gelecek bir karışım tarifini paylaştı. Öksürme, hapşurma ve kalabalık ortamlardan hava yolu ile alınan mikropların tümünü vücudunuzdan atacak olan bu bitkisel karışım grip olmanızıda engelleyecek.

ahmet-marankiden-grip-icin-karisim.jpg

Aşağıda adım adım anlatılan tarifi uyguladığınızda grip olanlar gripten kurtulacak. Grip değilsenizde grip olmanızı engelleyecek mucize karışım;
    • Soğan suyu sıkılır, 1 çay bardağı su, bir miktar balla karıştırılıp günde 2-3 defa içilir.
    • 1 bardak kaynar suya, 2 gram ıhlamur konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3-5 bardak içilir.
    • 1 bardak kaynar suya, 1 çay kaşığı tarçın konur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.
    • 1 bardak kaynar suya, 1 çay kaşığı zencefil konur. 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.
    • 1 bardak kaynar suya, 5 gram biberiye konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.
    • 1 bardak suya, 10 gram maydanoz konulur. 5 dakika kaynatılıp, 10 dakika bekletilir. Suyuna bal ve limon ilave edilerek günde 3-4 bardak içilir.
    • Her bir fincan için, parmak ucu kadar kök zencefil, 1-2 parça hibiscus, 2 çay kaşığı kadar kuşburnu, 1 tatlı kaşığı kadar ıhlamur çiçeği veya yaprağı, 1 adet karanfil 2-3 dakika kaynatılır ve 2-3 dakika kadar da demlenir. Çok ince bir dilim limonla, şekersiz olarak günde 3-4 fincan içilir.
    • 1 tatlı kaşığı balı, 1,5 çay kaşığı toz zencefili ve 1 çay kaşığı toz zerdeçalı karıştırarak, macun yapıp sabah akşam yutmak faydalıdır.

2. Ottoman

Ottoman Bölüm Yöneticisi

Bende Nedim abinin grip ve kırgınlığa iyi gelecek tarifini vermek isterim.
    bir miktar fındık, ceviz, üzüm, incir güzelce rondo ile çekilir ve bal ile karıştırılır her sabah 3 kaşık yiyin 2 günde zımba gibi olursunuz.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Bu önerileri denememiz lazim özellikle bu mevsimde grip bukadar yaygin iken dikkat etmek gerekir.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş