Ahmet Kural ve Hayatı

Konu, 'Sanatçılar ve Sporcular' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

1. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

10 Kasım 1982 yılında Kütahya’da doğmuş olan Ahmet Kural ablasına özenerek bir tiyatro oyuncusu olmaya karar verir.

Babasının işi gereği çok fazla yer değiştirdiklerinden dolayı farklı yerlerde eğitim görmüştür; bu nedenle tiyatro oyunculuğu alanında kendini yeterince geliştirmiştir. Selçuk Üniversitesi radyo televizyon ya da sinema oyunculuğu bölümünü bitirdi.
    Bilkent Üniversitesinde master yaparak oyunculuk eğitimi konusunda kendini geliştiren Ahmet Kural Levent Kırca- Oya BAŞAR tiyatrosu kadrosuna dahil olmuştur. TRT dizilerinde Fikrimin İnce Gülü Ve Evimin Erkeği dizilerinde rol almıştır. 2010 yılında Çalgı Çengi adlı sinema filminde Murat Cemcir ile beraber başrol oynamıştır. İşler Güçler dizisinde de rol alan Ahmet Kural 2012 yılındaki bu dizisi ile çok sevilmektedir. Levent Kırca& Oya Başar tiyatrosunda yer alan ateşin düştüğü yer ve gereği düşünüldü oyunları ile çok sevilmektedir.

Oynadığı diziler

2012- 2013 İşler Güçler

2012 Behzat Ç

2011 Üsküdar’a Gider İken

2010- 2011 Elde Var Hayat

2009 Ramazan Güzeldir

2009 Kahramanlar

2008 Gazi

2007 Evimin Erkeği

2007 Fikrimin İnce Gülü

Ekli Dosyalar:

1 kişi bunu beğendi.
  2. i

ilayda Yeni Üye

Ahmet Kural'ın oyunculuğunu çok beğeniyorum, geçenlerde kendisini bir tv programında gördüm çok sempatik buldum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş