Adım Adım Windows 10 Kurulumu [RESİMLİ]

Konu, 'Bilgisayar Pc' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Windows 10 kurulumu İnternetten Windows 10 Nasıl İndirilir Windows 10 Kurulumunun Resimli anlatımından bahsedeceğim. Windows 10 kurabilmek için en önemli detay orjinal windows lisansına saihp olmanız. Bu iş için herhangi bir windows sürümünün lisansını kullanabilirsiniz. Bu şekilde eski sürüme karşı yepyeni sürümü ücretsiz indirmenize izin veriliyor.

Sıfırdan kurulum yapmak için ilk olarak microsoft.com sitesine giriyoruz yada google arama motoruna windows 10 indir yazıyoruz. Açılan yeni sayfada karşımıza 1 farklı indirme butonu çıkacak Bunlar

windows-10-kurulumu-adim-adim-1.jpg

Burada işletim sisteminize uygun olan sürümü indirip kuruluma başlayacağız. Başlangıc bazen yavaş olabiliyor bunun için biraz sabırlı olmanızda fayda var. Korkuya kapılmayın.

sonraki aşamada ise aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak karşımıza bu ekrandada ikinci seçeneği işaretleyerek devam ediyoruz.

windows-10-kurulumu-adim-adim-2.jpg

şimdiki ekranda ise hangi dil ile kullanmak istiyorsak o seçimleri yapacağız ve ilerleyeceğiz.

windows-10-kurulumu-adim-adim-3.jpg

Bu ekranda ise dosyayı hangi formatta istediğimize karar vereceğiz. ama olması gereken iso formatıdır.

windows-10-kurulumu-adim-adim-4.jpg

sonraki ekranda ise bilgisayarımızda nereye kaydedeceğimizi soruyor . Bilgisayarda bir klasör seçerek indirme işlemeni başlatıyoruz. Windows 10 u indirme süresi kullanmış olduğunuz internet hızınıza göre değişiklikler gösterebilir.

İndirdiğiniz dosya artık bir windows 10 kurulum cd si halindedir. Bunu isterseniz bir DVD ye yazdırabilirsiniz yada bir USB bellek üzerinde saklayabilirsiniz.

Sonraki aşamada ise kurulum işlemine geçelim. DVD ye yazdırdığınızı düşünerekten yazdırmış olduğunuz DVD yi koyun ve kuruluma geçin.

Buradaki aşamada sizde bit sürümünü seçmenizi isteyecek. Eğer bilgisayarınızın RAM leri 4 GB yada Üzeriyse 64 bit sürümü yüklemeniz gerekecektir. Sonra srasıyla sonraki adımlara geçiyoruz. Klavye seçimimizi falan yapıyoruz. Klavye seçimindeki ayrıntı ise klavyenizin tab tuşu yanındaki tuş ne ise onu seçeceksiniz. Q yada F .

Sonraki aşamada ise sizden lisans girmenizi isteyecek. Buraya elinizdeki windows sürümüne ait lisansı girip devam edeceksiniz.

Sonraki aşamada ise windows 10 u nereye kuracağınızı seçtirecek. Özel ( gelişmiş) olan butona basarak yola devam ediyoruz.

2. Ottoman

Ottoman Bölüm Yöneticisi

Windows 10 ilk kurduğunuzda bir kaç saat ağır işleyebilir endişe etmeyiniz bir süre sonra eskisinden hızlı çalışacaktır.

3. Murat

Murat Yönetici

Lisanslı tüm kullanıcılara yükseltme imkanı veren Microsoft bununla sanırım tek taban üzerinden Apple mantığına doğru ilerleyecek.

4. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Benim PC'de otomatik olarak guncelleme yapmisti, lisansli kullandigimdan dolayi. Artik yavas yavas Apple ele alicak sanirim marketi.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş