Açık liseye nasıl kayıt olunur ?

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Açık öğretim liselerinde kayıt için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Kayıt olmak için 18 yaşından büyük iseniz kendiniz eğer 18 yaşından küçük iseniz veliniz ile birlikte bağlı bulunduğunuz Halk Eğitim Merkezine gitmeniz yeterlidir.

Açık öğretim lisesine başvurmak için ilköğretim eğitimizini tamamladıysanız, ortaöğretim düzeyindeki genel ya da meslek liselerinden terkler ile askeri ve polis okullarından, öğretmen, sağlık meslek, güzel sanatlar, spor, sosyal bilimler gibi belli bir alanda eğitim veren liselerden terkler açık öğretim liselerine kayıt yaptırma hakkına sahiptir. Açık öğretim liseleri ile mesleki açık öğretim liselerine kaydı olup silik durumda olanlar ile tasdikname almış öğrencilerle yurt dışında öğrenim görmüş ve ilgili kurumlardan denklik belgesi alanlarda da kayıt hakkına sahiptir.

İlk kez açıköğretim liselerine kayıt için yukarıdaki şartlar tamamlandıysa geriye kalan Açık Öğretim liselerine ait web sitesinde belirtilmiş olan tarih aralıklarında gekli olan başvuru belgelerini tamamlayarak Halk Eğitim Merkezine başvurularını yapabilirler.

Açık Öğretim Liselerine Kayıt İçin Gerekli Belgeler.

• Yeni Kayıt Katılım Bedeli ( Bankalara yatırılacak )
    • Nüfus Kağıdı
    • Vesikalık Fotoğraf ( Son 6 aylık olmalı )
    • Banka Dekontu ( Bankadan alınacak )
    • Öğrenci tarafından imzalanan yeni kayıt öğrenci raporu

Eğer bir ilköğretim kurumundan mezun olduysanız diplomanız ile birlikte, eğer ilköğretim kurumundan tastikname ile ayrıldıysanız bu belgelerin aslı ile başvurmanız gerekecektir.

Tüm belgeler tamamlandıktan sonra ve kayıt işlemi yapıldıktan sonra öğrencilik durumları aktif hale geldiğinde size verilecek öğrenci numarası ile ve şifresi ile internet sitelerinden derslerinizi seçerek bu işlemi bitirmiş olacaksınız.

Kayıt işlemleri sırasında şehit ve gazi yakınlarından, İstiklal madalyası verilmiş, vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlamışlar ile mahkeme kararı ile eğitimi tedbiri verilmişlerden belgelendirilmek şartıyla diploma haricinde herhangi bir ücret alınmaz.

2. Ottoman

Ottoman Bölüm Yöneticisi

Her dönemde 3 kere kayıt oluyorsunuz ve dersleri bu doğrultuda veriyorsunuz, liseyi bitirmek isteyenler için gayet güzel bir fırsat.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş