Açık İlköğretim Okulu Sorular ve Cevaplar

Konu, 'Kurumlar' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Açık İlköğretim Okuluna ait bir çok bilgiye bu konuda ulaşabileceksiniz.

Açık İlköğretim Okulu Sınav Giriş Belgesi

Açık İlköğretim Okulu Sınav Giriş Belgesi hakkında abilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu Ders Notları ve Kitaplar

Açık İlköğretim Okulu Ders Notları ve Kitaplar ile ilgili bilgilere buradan bakabilirsiniz.Ayrıca Kitaplara nereden temin edebileceğiniz öğrenmek için tıklayınız.Ders Notları ve Kitaplarınızı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden temin edebilirsiniz.

Ders Notlarını ve Kitapları Pdf formatında bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız...

Dersleri İnternet Radyo-TVden seyretmek için tıklayınız...

Açık İlköğretim Okulu Kayıt Yenileme

Halen okula devam eden öğrencilere " Aktif öğrenci", öğrenime bir yıl ve daha fazla ara veren öğrencilere "Donuk öğrenci" denir. Açık İlköğretim okulunda sınavlara sadece "Aktif" öğrenciler katılır. Sınavlara katılmak isteyen öğrenciler kayıt yenilemek zorundadır. Kayıt yenileme işlemini yaptırmayan öğrenciler sınavlara alınmaz.Kayıt Yenile ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayınız.

Açık İlköğretim Okulu Başvuru Şartları
    varbak.com - Açık İlköğretim Okulu Başvuru Şartları
    Kimler Başvurabilir
    15 yaşından gün almış ( Özel eğitime muhtaç olanlar, tutuklu hükümlü olanlar ve ıslah evinde kalanlarda yaş kaydı aranmaz.)

1. İlkokul mezunları,

2. İlköğretim okullarının 6.,7. veya 8. sınıfından ayrılanlar,

3. Ortaokuldan ayrılanlar veya ortaokulu dışarıdan bitirme sınavına başvurup mezun olamayanlar,

4. Yetişkinler II. Kademe Eğitimi Başarı Belgesi olanlar,

5. Yurt dışında öğrenim görüp en az ilköğretim okulu 5. sınıfını bitirenler düzeyinde denklik belgesi olanlar,

6. Yetiştirici ve Tamamlayıcı Temel Eğitim B Kursunu bitirenler, Başvurabilir.

Tutuklu, hükümlü ve bedensel engelli olduklarını belgelendirenler ile özel eğitim gerektirdiğine Özel Eğitim Hizmetleri Kurulundan alınacak belge ile belgelendirenler, askerliğini yapmakta olanlar, çalışanlar ve ev hanımları da yukarıdaki koşullardan birini taşıyorlarsa başvuru yapabilir.

Başvuruda İstenen Belgeler

1) Öğrenim Belgesi
    2) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
    3) Fotoğraf
    4) Dekont

Açık İlköğretim Okulu Öğrenci Büroları

Açık İlköğretim Okulu Öğrenci Büroları bu adresten ulaşabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu öğrenci büroları il ve ilçe merkezlerinde bulunan (H.E.M.) Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleridir.

2. Nehir

Nehir Admin Yetkili Kişi

Açık İlköğretim Okulu

Açık İlköğretim Okulu Web sayfasında Okulun Kuruluş ve Tarihçesine, Yönetmeliklere, İstatistiklere ve Grafiklere bakabilir, Açık İlköğretim Okulu ile ilgili son duyuruları okuyabilirsiniz.

Ayrıca site üzerinden o yıla ait Yeni Kayıt Kılavuzunu ve Kayıt Yenileme Klavuzlarını indirip bakabilirsiniz.

Ayrıca Açık İlköğretim Okuluna Başvuru hakkında bilgilere, Öğretim sistemine, Kayıt işlemlerine ve eğitim materyallerine ulaşabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu Çalışma Takvimi

Açık İlköğretim Okulu web sitesinde Çalışma Takvimine ulaşabilirsiniz.Böylece Açık İlköğretim Okulu için önemli tarihlere ulaşabilirsiniz.

Açık İlköğretim Okulu Sınav Merkezleri
    Her öğretim yılı başında yapılan çalışmalarla belli bir sayıda öğrencisi bulunan ilçeler sınav merkezi olarak belirlenir.

Öğrenciler kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri sırasında seçtikleri sınav merkezlerinde sınavlara katılırılar.

Öğrenci sınav merkezi seçmemiş ise kayıt olduğu veya kayıt yenilediği HEM Müdürlüğünün bulunduğu ilçe "sınav merkezi" ise bu ilçede sınava girer. Kayıt olduğu veya kayıt yenilediği ilçe "sınav merkezi değilse" adres ilinin "merkez" ilçesinde sınavlara alınır.

2011-2012 öğretim yılı için Açık İlköğretim Okulu sınavları yurt içinde 285 il ve ilçe merkezinde, yut dışında Almanya, Cidde, Medine, Riyad ve Trablus (Libya) da yapılacaktır.Sınav Merkezlerine buradan bakabilirsiniz

3. Mavi

Mavi Sağlık Ekibi

Aslında ilkokul çocukları için görsel eğitim veren bir bölüm yapsalar, AÖ için yapmışlardı. Çocuklar daha rahat öğrenir. Bu arada sayfaları başarılı buldum.

4. Compagno

Compagno Member

Allah yardım etsin giren herkese :)

5. Misafir

Misafir Misafir

cevap lütfen soru dan ziyade

6. Misafir metin

Misafir metin Misafir

Ne zaman açıklanacak bu sonuçlar

7. Şaban

Şaban Active Member

Açık İlköğretim Okulu Ders Notları ve Kitaplar ile ilgili bilgilere buradan bakabilirsiniz.Ayrıca Kitaplara nereden temin edebileceğiniz öğrenmek için tıklayınız.Ders Notları ve Kitaplarınızı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden temin edebilirsiniz.

Ders Notlarını ve Kitapları Pdf formatında bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız...

Sayfayı Paylaş