9. Uluslar Arası Türkçe Olimpiyatları

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

  1. Murat

    Murat Yönetici

    Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek Türkçe olimpiyatları ne zaman başlayacak? Türkçe Olimpiyatlarına hangi Ülkeler katılacak?

    9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları 15-30 Haziran 2011 tarihleri arasında yapılacaktır.
    [​IMG]
    Geçen sene 120 ülke katılmıştı sanırım bu sene artış olacaktır. Ondan önceki sene 115 ülke katılmıştı.
     
  2. elif_92

    elif_92 Yeni Üye

    Türkçe Olimpiyatlarına katılan ülkelerin listelesi şöyle olacak gibi.

    ABD
    Afganistan
    Almanya
    Angola
    Arjantin
    Arnavutluk
    Avustralya
    Avusturya
    Azerbaycan
    Azb. Nahçıvan Ö.C.
    Bangladeş
    Belarus
    Belçika
    Benin
    Birleşik Arap Emirlikleri
    Bosna-Hersek
    Brezilya
    Bulgaristan
    Burkina Faso
    Cezayir
    Çad
    Çek Cumhuriyeti
    Danimarka
    Danimarka Grönland Ö.C
    Demokratik Kongo Cumhuriyeti
    Endonezya
    Estonya
    Etiyopya
    Fas
    Fildişi Sahili
    Filipinler
    Finlandiya
    Fransa
    Gabon
    Galler
    Güney Kore
    Gana
    Gine
    Güney Afrika
    Gürcistan
    Hırvatistan
    Hindistan
    Hollanda
    Irak
    İngiltere
    İran
    İskoçya
    İspanya
    İzlanda
    İsveç
    İsviçre
    İtalya
    Japonya
    Kamboçya
    Kamerun
    Kanada
    Karadağ
    Kazakistan
    Kenya
    Kırgızistan
    Kolombiya
    Kosova
    Kuveyt
    Kuzey İrlanda
    Laos
    Letonya
    Liberya
    Litvanya
    Lüksemburg
    Macaristan
    Madagaskar
    Makedonya
    Malavi
    Maldivler
    Malezya
    Mali
    Meksika
    Mısır
    Moğolistan
    Moldova
    Moritanya
    Mozambik
    Myanmar (Burma)
    Nepal
    Nijer
    Nijerya
    Norveç
    Orta Afrika Cumhuriyeti
    Özbekistan
    Pakistan
    Papua Yeni Gine
    Peru
    Polonya
    Portekiz
    R.F.Tataristan Ö.C.
    Romanya
    Rusya Federasyonu
    Senegal
    Sırbistan
    Singapur
    Slovenya
    Sri Lanka
    Sudan
    Suriye
    Suudi Arabistan
    Şili
    Tacikistan
    Tanzanya
    Tayland
    Tayvan
    Togo
    Türkmenistan
    Uganda
    Ukrayna
    Ukrayna Kırım Ö.C
    Ürdün
    Venezuella
    Vietnam
    Yemen
    Yunanistan
     
  3. nehirim

    nehirim Yeni Üye

    Ön elemeler ve katılanların isimlerini ekleyeyim.

    9. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ÖĞRETMEN DERS ANLATIMI YARIŞMASI ÖN ELEME SONUÇLARI (10.05.2011)
    Ülkesi Adı Soyadı
    Abd Bilal Küçükyılmaz
    Afganistan Soner Afat
    Arnavutluk Hakan Kaçar
    Azerbaycan Fatih Çevik
    Bosna Hersek Ergin Adem
    Kenya Yasin Dabancalı
    Kırgızistan Aida Şamenova
    Makedonya Yunus Kuş
    Tacikistan Yusuf Çetin
    Tanzanya Fatma Karadeniz
    Türkmenistan Ahmet Yıldırım
    Ukrayna Kırım Ö.C. Semih Kaya

    TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONU
    9. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ÖĞRETMEN BİLGİ YARIŞMASI ÖN ELEME SONUÇLARI (09.05.2011)
    Ülkesi Adı Soyadı
    Azerbaycan Mustafa Turmuş
    Bangladeş Lütfi Ak
    Bosna Hersek Ergin Adem
    Irak Nazlı Vurgun
    Irak Bahadır Bilir
    Kazakistan Recep Kartal
    Kenya Davut Erdem
    Kırgızistan Kerim Tuzcu
    Moğolistan Derya Yazıcı
    Moldova Erkan Yılmaz
    Moldova Osman Aytekin
    Norveç Didem Şentürk
    Tacikistan Mikail Ayman
    Tacikistan Enes Dündar
    Ukrayna Sibel Tekten

    TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONU

    9. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ŞARKI YARIŞMASI ÖN ELEME SONUÇLARI (20.04.2011)
    Ülkesi Adı Soyadı Eser Adı
    Abd Atlanta Jan De Los Santos Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar
    Abd Batı Katrine Berger Bahcede Yesil Çınar
    Abd Midwest Jessica Maciuh Memleketim
    Abd Teksas Elizabeth Chavez Kalp Kalbe
    Abd Washington Vienara Sagel Hoş Gör Sen
    Afganistan Rohin Yakubi Gönlüm Atlaslara Yandı
    Afganistan Meb Hatıra Vahidi Gesi Bağları
    Almanya Sarah Sorensen Yanarım
    Angola Edna Andre Eklemedir Koca Konak
    Arjantin Brian Nartallo Cerrahpaşa
    Arnavutluk Sema Iva Shtraza İlahi
    Arnavutluk Gülistan Elena Dida Tevhid
    Avustralya Lamisa Potpuri
    Avusturya Juliane Puhringer Arkadaş
    Az. Nahcivan Ö.C. Rahim Cabbarov Bugün
    Azerbaycan Takim 1 Hidayet Cihangiroglu Potpuri
    Azerbaycan Takim 2 Gaffar Samilov Zahidem
    Bangladeş Tasnia Naim Anika Zeytinyağlı
    Belarus . Rüzgar
    Belçika Jeffrey Vandendriessche Unutamadim
    Benin Worou Elliotte Annem
    Birleşik Arap Emirlikleri . Hasretinden Yandı Gönlüm
    Bosna Hersek Sejla Kocan Telli Turnam
    Brezilya Vitorya Matos Gelavera Deresi
    Bulgaristan Takim 2 Nilgun Necati Izzet Doyamıyorum
    Burkina Faso . Nar Danesi
    Çad Makka Adam Togoi Sevilir
    D. Kongo Cumhuriyeti Reina Luhonge Hanga Yetim Kız
    Endonezya Rahmi Amalia Dert Bende
    Etiyopya Neval Nasır Hazan Nedir
    Fas Leyla Tatari Hadi Yüreğim
    Filipinler Jonna Mae Mateo Gurbet
    Fransa Imane Unutamadım
    Gana Jasemin Bridi Biz Aşkı Meleklerden Çaldık
    Gine Senay Sev Kardeşim
    Güney Afrika Nonkululeko Celiwe Aşkım Bahardır
    Güney Kore . Süt İçtim Dilim Yandı
    Gürcistan Elene Okroşiaşvili Katip Arzuhalim
    Hırvatistan . Yalan
    Hindistan . Anla Artık
    Irak Saya Latif Mavi Boncuk
    İspanya Natalia Lopez Bana Bir Masal Anlat Baba
    İtalya Elenora Padula Mavi Boncuk
    Kamboçya Cambo Keng İmkansız
    Kamerun . Cano Cano
    Kazakistan Asel Amirova Sevdim Seni Mabuduma
    Kenya . Bana Bir Masal Anlat Baba
    Kırgızistan Meb Ayçarkın Bekturganova Ada Sahillerinde
    Kırgızistan Sebat Aziz Seyitbaev Hekimoğlu
    Kosova Sinera Kubati Anlıyorsun Değil mi?
    Laos . .
    Litvanya . Bu Gelen Bahar
    Lüksemburg Isis Guillaume Bir Yangının Külünü
    Madagaskar Lahatra Sitraky Ny Avo Vay Dünya
    Makedonya Aida Sefa Dostom Dostum
    Malavi Walinase Kayamba Adını Kalbime Yaz
    Maldivler . .
    Malezya . Bağa Gel Bostana Gel
    Mali Fatoumata Guindou Koita Hoş Gör Sen
    Meksika Adrian Ramirez Elizalde Olur Ya
    Mısır Muhammed Husny Anne
    Moğolistan . Ayyüzlüm
    Moldova . Boş Çerçeve
    Moritanya Abdulfettah Abdulfettah Fırat
    Mozambik Rivaldi Samboco Söz Verdim Yollarına
    Myanmar Kyaw Nyi Nyi Thein Belalım
    Nepal Kancan Dungana Gözlerin
    Nijer . Eftelya
    Nijerya Ndubisi Akpuru Şu Dağlarda Kar Olsaydım
    Norveç Anette Hoel Çile Bülbülüm
    Orta Afrika Cum. Roberta Cecile Wegscheider Hasretinle Yandı Gönlüm
    Pakistan Muhammed Ikbal Ömrüm Seni Sevmekle Geçti
    Papua Yeni Gine Alberta Taligatus Gülüm Benim
    Polonya Jagoda Lulka Rengarenk
    Portekiz Inês Pinho Ah Edip Ağlamadan
    R.F. Tataristan Fatihova Guzel Gel Tezkere
    Romanya Takım 1 Roberto Pavel Pala Remzi
    Senegal . Kaç Yıl Geçti Aradan
    Slovenya Benjamin Bana Sen Lazımsın
    Sri Lanka Mohammed Shezad Garibim
    Sudan Nima İbrahim Dostum Dostum
    Şili Matias Contreras Çayır Çimen Geze Geze
    Tacikistan Sohruh Yunusov İkinci Bahar
    Tanzanya . Elbette
    Tanzanya (Zanzibar) Raşid Olmaz
    Tayland Hassaneeya Kasem Gurbet
    Tayvan Chang Lo Chi Zeytinyağlı
    Togo Ibrahim Seyni Omar .
    Türkmenistan Başkent Şirin Zeynettinova Bitliste Beş Minare
    Ukrayna Liza Rüzgar
    Ukrayna Kırım Ö.C. Emir Seyit Arifov Bir Gece
    Ürdün Muaz Najep Elbet Bir Gün
    Venezuella Brandon Agosta Ay Yüzlü
    Vietnam Tran Hong Phuc Kıyamam Sana
    Yemen Aya Abdulbari El-Arasi Dostum Dostum

    TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONU

    9. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI YABANCI DİL TÜRKÇE ŞİİR YARIŞMASI ÖN ELEME SONUÇLARI (20.04.2011)
    Ülkesi Adı Soyadı Şiirin Adı
    Abd Atlanta William Uchegbu Her Şey Sende Gizli
    Abd Batı Asra Yassini Annem
    Abd Midwest Mansur Syed İstanbul'u Dinliyorum
    Abd Teksas Dante Villianueva Sakarya
    Abd Washington Taylor Schwartz Gözlerin İstanbul Oluyor
    Afganistan Busra Sen Ağlama
    Afganistan Meb Hanife Hasmi Anne
    Almanya Nico Weber Bu Çağrı Sanadır
    Arnavutluk Gülistan Ana Troka Kırk Yaşındasın
    Avustralya Esra Ahmadi .
    Avusturya Azra Sakic Herşey Sende Gizli
    Az. Nahcivan Ö.C. Sehla İsayeva Kurbanım
    Azerbaycan Takim 1 Saniye Mırzayeva Ellerimizin Büyük Boşluğu
    Azerbaycan Takim 2 Mehpare Zeynelova Ruveyda
    Bangladeş Nakibul Haque Shuvo Kaldırımlar
    Belarus Vlad Voynich Farkında Olmalı İnsan
    Belçika Diana Merseli Anne Özlemi
    Bosna Hersek Vekas Murselovic Sen İstanbul Kokardın
    Brezilya Nathalia Ta Gein Pacheco Ey Sevgili
    Burkina Faso . Bir Yiğit Vardı
    Burma Kyaw Nyi Nyi Thein Yağdıkça
    Ekvator Ginesi Damian Riopo Boncance Çoban Çeşmesi
    Endonezya Pralam Pita Zindandan Mehmet'e Mektup
    Etiyopya Leyla Muhammed Sendedir Gizem
    Fas Abir Tantaoui Yolcu
    Finlandiya Maria Capkan Etme
    Gana Suzanne Dunya Tek Hece
    Gine . Sürgün
    Gürcistan Leyla Kurbanova Koca Karı ile Ömer
    Hindistan Asım Ahmed Nan Gibi
    İtalya Poesia Francesco De Vita .
    Kamerun Abdurrahman Sevgili
    Kazakistan Bagjan Muratova Umarmıydın?
    Kenya Wafaa Bachani Etme
    Kırgızistan Meb Meerim Cakıpova Git Güzüm
    Kırgızistan Sebat Gulera Canibekkızı Mehlika Sultan
    Kosova Jeta Shatri En Sevgili
    Lüksemburg Yasmine Faraji Anlatamıyorum
    Macaristan . Etme
    Madagaskar Ny Aina Fanomezantsoa Zindandan Mehmet'e Mektup
    Makedonya Fiyola Mehmed Dağ Rüzgarı
    Malezya . Ellerimizin Büyük Boşluğu
    Mali Sanata Thera Bazılarına
    Mısır Sara Khaled Beni Dünyaya Çağırma
    Moğolistan Bilig Saikhan Kaldırımlar
    Moldova . Daussıla
    Moritanya . Bir Gül
    Mozambik Angel Lazaro Hep Sen Gelirsin
    Nepal Alisa Gurung Çocuk
    Nijer Abdurrahim Moussa Ide Bu Bayramda Gelemedim
    Nijerya Fatıma Barma Ummanında Kaybolduğum Nursun
    Pakistan Aynoor Masood Hicret Ekseni
    Papua Yeni Gine . Elveda
    R.F. Tataristan Kutlayeva Aygul Barış
    Romanya Takım 1 Szabo Cristian Genç Adam
    Romanya Takım 2 Alaa Alzaitri Necid Çöllerinde
    Rusya Çelyabinsk Ravil Guzairov Kaldırımlar
    Senegal Aminata Sow Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman
    Slovakya Matus Celnar Memleket İsterim
    Sri Lanka Fathima Nisma Kurbanım
    Sudan Dua El Fadıl Ahmed Sen Gidince
    Tacikistan Nigarabanu Rustamzade Gelseydin
    Tanzanya (Zanzibar) . İnancın Ak ikliminde
    Türkmenistan Başkent Devlet Hudayberdiyev Süleymaniye'de Bayram Sabahı
    Türkmenistan Meb Kizilgul Berdinabatova Ne İleri Ne Geri
    Ukrayna Kırım Ö.C. Müslime Abilyakimova Türküler Dolusu
    Ürdün Salahattin Al Shaka Etme
    Vietnam . Geçilmez
    Yemen Abir Ahmed El-Ridai Mona Roza

    TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONU

    9. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ANA DİL ŞİİR YARIŞMASI ÖN ELEME SONUÇLARI (20.04.2011)
    Ülkesi Şiirin Adı
    Abd Atlanta Ey Balçık Dünya
    Abd Batı Genç Adam
    Abd Midwest Anne
    Afganistan Sen Ağlama
    Almanya Annem
    S.Arabistan Medine'nin Gülü
    Arnavutluk Sema Gelseydin
    Avustralya Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine
    Avusturya Babalar Güzeline Mersiye
    Azerbaycan 1 Kime Emanet
    Azerbaycan 2 İstanbul'a Kar Yağıyordu
    Bangladeş Ben Seni Görmeden Sevdim
    Belçika Gel
    Finlandiya Buruk Bayram
    Fransa Tatlı Hayaller
    Güney Afrika Gelseydin
    Gürcistan Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman
    Kazakistan Karacaahmet
    Kırgızistan Beni Yalnız Bırakma
    Kırgızistan Meb Gurbet
    Kosova Dedim Ya
    Makedonya Nerdesin
    Mali Sen Varsın
    Mısır Ferman
    Moğolistan Ya Nebi
    Moldova Anne
    Nijerya Denizli'den Ayrılık Zamanı
    R.F. Tataristan Ö.C. Dünyanın Bütün Çiçekleri
    Romanya 1 Kurbanım
    Romanya 2 Yürek Yangınları
    Senegal Yağmur
    Tacikistan Tut Elimden Ben Geldim
    Tayland Bu Bayramda Gelemedim
    Tunus Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak
    Türkmenistan 1 Atiyi Karanlık Görerek
    Ukrayna Sen Gidince
    Ukrayna Kırım Ö.C. Daussıla

    TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONU

    9. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ÖZEL BECERİLER YARIŞMASI ÖN ELEME SONUÇLARI (20.04.2011)
    Ülkesi Özel Becerinin Adı
    Abd Washington Yeşilçamdan Bir Esinti
    Arnavutluk Gülistan Olimpiyatlara Nasıl Hazırlanırız?
    Arnavutluk Sema Türkce Dersi
    Kazakistan Nasreddin Hoca
    Kenya Değişim
    Moldova Yemekteyiz
    Romanya Takım 1 Ünlülerin Taklidi
    Türkmenistan Başkent Film Seslendirme

    TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONU

    DENEME YARIŞMASI-1 ÖN ELEME SONUÇLARI (04.04.2011)
    Ülkesi Adı-Soyadı Denemenin Adı
    Afganistan Muhammed Nesim Mevlâna ve Sevgi Okulları
    Azerbaycan Nahcıvan Ö.C. Elçin Aliyev Bahtiyar(ı) Olan Millet
    Bosna Hersek Amina Durmisevic Gönülleri Fetheden Bilge Kral '"Aliya İzzetbegoviç"
    Irak Dânâ Nawzar Jaf Müspet Değişimin Misali İmam-ı Gazzâli
    İran Hasti Omoumi Şehriyar'a Selam
    Kırgızistan Ayzat Bekbayeva Süymenkol Çokmorov
    Kırgızistan Canara Sayirbekova Bizim Engin Deryamız Cengiz Aytmatov
    Mısır M. Halit Yusuf İlk Hocam Nil
    Moldova Victor Golubei Enderunda Yetişmiş Bir Moldovan Beyi
    Pakistan Mübeşşir Şahzad Doğu’nun Bilge Şairi: Muhammed İkbal
    R. F. Tataristan Ö.C Raynur Hamidullin Gabdullah Tukay
    Rusya Yekaterina Svyazeva Pyotr İlyiç Çaykovski: Rus Dahinin Hayatı ve Eserleri
    Tacikistan Farzona Vohidova Lisanul Gayb Şâiri Hâfız-ı Şirâzi
    Ukrayna Kırım Ö.C Abduraim Abdurashytov Vladimir Fedorovich Utki

    TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONU

    DENEME YARIŞMASI-2 ÖN ELEME SONUÇLARI (01.03.2011)

    Ülkesi Adı-Soyadı Denemenin Adı
    Az. Nahcıvan Ö.C. Serxan Memmedov Hak Fedaisi Hüseyin Cavid
    Gürcistan Omar Abashidze Kutsala Saygı
    Kazakistan Elmira Montanay Kenen Azerbayev ve Şiiri
    Kırgızistan Bekmamat Muradalı Uulu Bozkırların İlk Öğretmeni
    Mogolistan Yerbolat Soltamurat Kutsala Saygı
    Moldova Dmitri Patraman Ştefan Cel Mare Şi Sfînt
    Tacikistan İbrahim Nurmamadov Şemseddin Muhammed Hafız-ı Şirazi
    Türkmenistan Altın Rejepova Kutsala Saygı

    TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONU
    9. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI RESİM YARIŞMASI ÖN ELEME SONUÇLARI (25.03.2011)
    Derecesi Ülkesi Adı-Soyadı
    1.
    Tacikistan Anastasiya Vasilenko
    2.
    Bosna Hersek Azra Sahinovic
    3.
    Tayland Sunisa Rungruang
    Mansiyon Gürcistan Natali Todadze
    Mansiyon Tayland Saikaew Wittayapreechakul
    Mansiyon Türkmenistan Alyona Sarapova

    İlk 3 dereceye giren öğrenciler Türkiye'deki finallere katılmaya hak kazanmışlardır.

    TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ORGANİZASYONU
    9. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI HALK OYUNLARI YARIŞMASI ÖN ELEME SONUÇLARI (03.03.2011)
    Ülkesi Oyun
    Amerika (Dallas) Akçaabat Yöresi
    Endonezya Silifke Yöresi
    Gana Akçaabat Yöresi
    Hindistan (Kalküta) Akçaabat Yöresi
    Kazakistan Giresun Yöresi
    Kosova Kırklareli Yöresi
    Moldova İzmir Yöresi
    Mozambik Burdur Yöresi
    Türkmenistan Muş Yöresi
    Yemen Artvin Yöresi
     
  4. sedacım

    sedacım Yeni Üye

    130 Ülke katılacak bence büyük bir hizmet bu.
     
  5. Goksel

    Goksel Admin Yetkili Kişi

    130 ülkeye güzel bir etkinlik. türkçe olimpiyatları reklamlarıda çok hoşuma gitti.
     
  6. Abdullah

    Abdullah Yeni Üye

    130 ülkeye güzel hizmet....
     
  7. !p€k

    !p€k Yeni Üye

    Tacikistanlı genç kardeşimiz şarkı yarışmasını kazandı dimi. Ganalı horon çekenler müthişti. Birde Kasılsın ve Utansın şiirlerinin düeti harikaydı.
     

Sayfayı Paylaş