8 yaş zeka testi

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

1. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Çocukların gelişimi ile ilgili olarak 8 yaş zeka testi lazım acil olarak gerekiyor. 8 Yaşındaki çocuklara uygulanacak en iyi testi verebilir misiniz?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Ocak 2015
  2. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Ben 8 yaş çocuklar için bentonu önerrim :)

BENTON Görsel Bellek Testi (8 yaş ve üzeri)

Üzerinde bazı geometrik şekillerin olduğu kartlarla uygulanan bir testtir. Göstermeli ve Çizimli şeklinde iki tip uygulaması vardır. Çocuğunuzun idrak, dikkat ve tespit hafızasıyla ilgili fonksiyonlarının düzeyini saptama amacıyla kullanılır.
    Göstermeli Benton uygulamasında, çocuğunuza kartlar tek tek gösterilir ve diğer dört şeklin arasından bulması istenir. Kartların gösterilmesi sırasında genellikle 10 saniye süreyle beklenir ve kart kaldırılır. Çocuğunuzun cevapları anında kaydedilir. Daha sonra cevaplar karşılaştırılarak puanlanır.

Çizimli Benton uygulamasında ise; aynı Göstermeli Benton’da olduğu gibi kartlar tek tek gösterilir ve yine 10 saniye süre tanınır. Daha sonra kart kaldırılır ve çocuğunuzdan, gördüğü şekli çizmesi istenir. Çizilen şekiller, hata puanı ya da doğru puan olarak değerlendirilir. Puanlama tam anlamıyla kesin prensiplere dayanır ve objektiftir.

3. b

beyzanur bakar Misafir

8 yaşındaki çocugun zekasını başka nasıl ölçeriz.

4. R

Ruhsar Yeni Üye

zeka ölçüp ne yapacaksınızki diyelimki çok yüksek zekalı ödülmü verilecek çocuga

5. N

Nida Yeni Üye

belli mi olur belkide ödül verilir :p

6. M

Misafir Misafir

ankara zeka testi merkezleri adreslerini eklermisiniz

7. M

Misafir Misafir

gelin benim kardeşime zeka soru sorun sizi ters köşe yapar.:pinanmıyorsanız inanamayın o da 8 yaşınada

8. c

ceren mutlu Misafir

1. [*=center]merhaba :eek:ben ceren bana soru sorar mısınız:confused:

9. M

Misafir Misafir

10. M

Misafir Misafir

ankara ve izmir den gelen varmı

11. M

Misafir Misafir

hayır test yaptırmadım daha

12. ıq değer

ıq değer Misafir

genel olarak internet üzerinden yapılan testlerde gerçekçilik az olup insanların eğlenmesi esaz amaç alınmıştır wisc-r testleri şu anda dünyanın kullandığı genel testlerdir düzgün ve bir okadarda gerçekçi sonuç için illerde bulunan rehberlik ve araştırma merkezlerine giderseniz size ve ailenize yararı dokunacaktır.eğer çocuğununuzun ıq değerleri olağandan üst çıkarsa mensayı araştırmanızı tavsiye etmek isterim yardımım dokuna bildiğse ne mutlu bana iyi günler:eek::eek::eek:

13. Z

Ziyaretci Misafir

aynı anneden aynı babadanaynı günde doğan aynı yaşta aynı saniyede doğsn iki kardeş var ama bunlar ikiz değil;peki bunlar nedir?

14. a

angel Yeni Üye

zeka testlerini merkezlerde yaptırmak gerek

15. Murat

Murat Yönetici

Bir çok farklı zeka testi uygulaması var ancak benim en beğendiğim ışıktaki.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş