21 Ocak 2014 Özür Grubu Atama Sonuçları Belli Oldu

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

1. Y

Yalnız Kalpler Misafir

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler için 2014 yarıyıl tatili döneminde özür durumundan il içi ve iller arası yer değiştirme başvuruları 13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında alınmıştı, atama sonuçlarının bugünlerde açıklanacağı konuşulmaktaydı. Sonuçlar 21 Ocak 2014 tarihinde nihayet sonuçlandırılmıştır.

Bu atama döneminde toplam 34.029 başvuru yapılmış olup; il içinde 29.049 başvuruya karşılık 8.631; iller arasında ise 4.980 başvuruya karşılık 4.141 öğretmenin yer değiştirme işlemi gerçekleştirilmiştir.

Sınıf öğretmenliği alanında toplam 15.562 başvuru yapılmış, 2704 öğretmenin yer değiştirme işlemi gerçekleştirilerek birçok ayrı eşin yüzü güldürülmüştür.

6287 sayılı Kanun ile eğitimin yapılanması sonucunda sınıf öğretmenliği alanında daralma olması nedeniyle bu alanda özür atamalarının tamamının gerçekleştirilmesi mümkün olamamıştır.

Diğer alanlar bakımından ise öğretmenlerin özür grubundan iller arası yer değiştirme taleplerinin tamamına yakını gerçekleştirilmeye çalışılmıştır.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş