2016 Yılbaşı büyük ikramiyesi size çıksa?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Ottoman tarafından paylaşıldı.

1. Ottoman

Ottoman Bölüm Yöneticisi

2015 yılına veda etmek üzere ve 2016 yılına girmek üzere yaşanan en büyük heyecanlardan birisi yeniyıl Yılbaşı büyük ikramiyesidir. 50 Milyon Türk lirası ödülün sahibi acaba bu yıl tek mi çeyrek mi yada yarım bilet mi kime çıkacak merak edilirken büyük ikramiyenin hangi şehir veya illere pay edileceği merak uyandırıyor.

Peki büyük ikramiye size çıksa ne yapardınız? Aklınız başınızdan mı uçar yoksa büyük bir soğuk kanlılık ile bu olayı aşar mıydınız? Geçtiğimiz yıllardan büyük ikramiyenin kimlere çıktığını araştırdığımızda büyük çoğunluk ile parayı idare edememiş ve bulundukları durumdan daha geriye gidenlere şahit olmuştuk. Buda gösteriyor ki birden paraya sahip olmak hiç düşünüldüğü gibi sonuçlar çıkarmıyor.
    Yılbaşı İkramiyesi.jpg
    Büyük ikramiye size çıksa 5 madde de neler yapardınız? yada öncelikleriniz bu sayıları artırır mı idi?

2. Murat

Murat Yönetici

Büyük ikramiye bana çıksa önce eşim ve çocuğum başta olmak üzere SGK işlemlerimi tamamlar kesin emeklilik primlerini tamamlardım. Malum yarın ne getirir bilinmez. Sonrasında paraya dokunmadan bu parayı yatıracağım bankadan ev, araba ve 1 yıl yetecek kadar harçlık alır ve faizden gelecek parayı beklerdim. Ardından gelen yıllarda gelen paralarla küçük yatırımlar yapar istihdam sağlardım. Tabi burada en önemli durumlardan bir tanesi hayır yapmak. Gerçekten ihtiyaç sahiplerini bulup onlarla iş yapardım, mesela yılda 2 kez böyle birilerine destek olarak %50 ortaklıkla iş imkanı sağlardım. Eli ayağı tutmayanlara ise destek vermek gerekir. Bunu yanı sıra mevduattan gelecek gelecek paranın %20 kısmını yetimlerin eğitim ve iaşe işlerine ayırırdım.

Kesinlikle Ferrari almaz Mercedesin orta modellerinden birine biner, boğazda yalıda oturmaz Fethiye'de güzel bir arazi alarak üzerine çiftlik kurardım. Kısacası ne oldum demeden yaşarsanız bu para size bereket sağlar. Birde tüm bunları yaparken para bana çıktı demezdim en yakınlarıma bile.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş