2013 Ehliyet Alma Şartları NELERDİR?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

2012 YILINDA EHLİYET ALMA ŞARTLARI NEDİR ? ,
    EHLİYET ALMAK İÇİN NELER YAPMAK GEREKECEK 2013 ,
    Sürücü eğitimine Avrupa Birliği (AB) kriterleri getiriliyor.

Yeni uygulamada ehliyet sınavını geçenler stajyer sürücü belgesi yani geçici ehliyet alacak. Stajyer sürücü belgesi 2 yıl geçerli olacak.

Bu süre zarfında belirli kuralları ihlal etmeyenler, asıl sürücü belgesini almaya hak kazanacak. Sertifikasını iki yıl içerisinde ehliyete dönüştürmeyen adayların sınavları iptal edilecek.

Ehliyet almak, sadece “dur-kalk”tan ya da birkaç yüz metrelik düz yolda gitmekten ibaret olmayacak.

Hoca desteği de sınırlanacak. Çünkü artık her sınav aracında bir kamera olacak.

Direksiyon başındaki pratik sınavsa 2 aşamalı olacak. Sürücü adayı, belirlenen güzergah bitene kadar değil, trafikte 45 dakika dolana kadar direksiyon başında kalacak.

Üstelik sınav tenha bir yolda değil, akan trafikte birden fazla güzergahta yapılacak.

Sürücü kurslarına taban ücret gelecek, böylece her kurs belli bir seviyenin üzerinde eğitim vermek durumunda kalacak.

alıntı
  2. Ehliyeti her alan çıkıyor trafiğe her ehliyeti olan kendini şoför sanıyor
  3. taksici06

taksici06 Misafir

yani trafik kazaları artacak tehessfüf ederim böyle kanuna da yargıyada bu devletten bi yol olmaz
  4. Yeni yasa çıkmadan biran önce almak lazım
  5. Misafir

Misafir Misafir

aga iyki orta eğitimi bitirenler ehliyet alıyo
  6. Misafir

Misafir Misafir

böyle kanun mu olur abiler yahu
  7. Misafir

Misafir Misafir

abiler ben şuan 17 yaşındayım seneye alıyorum ehliyeti ama ben 1 sene kaldım lisede şuan lise 3 e geçtim yani seneye alabilirmiyim yoksa lise diplomasımı lazım ?
  8. yeni yasa geliyor diyorlar
  9. Misafir

Misafir Misafir

Arkadaşlar ben şuan 15.03.1996 doğumluyum ehliyetimi ne zaman alırım bilmiyorum bilgi verebiliecek varsa sevinirim.
  10. Misafir

Misafir Misafir

ben seneye 18 yaşında olacagım ozaman ehlıyet almayı düşünuyorum yanı benım 20 yaşındaykenmı ehlıyetım olacak
  11. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

ehliyet almak için lise diplomasımı lazımm
  12. MRB ARKADAŞLAR SİZE ÖNCELİKLE BİR DUYURUM OLACAK 2013 TARİHİ İTİBARİYLE SADECE VE SADECE LİSE MEZUNLARI YNİ LİSE DİPLOMASI OLANLAR EHLİYET ALABİLECEK EHLİYET ALMIYANLAR UYUMASINNNN !!! Not:2013 TBMM yeni kanunlarındandır.
  13. Misafir

Misafir Misafir

14. Misafir

Misafir Misafir

bakalım ben yetişebilecekmiyim bu şartlara.
  15. Misafir

Misafir Misafir

bu nasıl bişey yav hiçmi insafınız yok
  16. Misafir

Misafir Misafir

abiler nasıl iş yaw durumu kotu olan ne olacak aklları watandaşlardan para yurutmek
  17. Ehliyet alabilmek için bence herkes şartlara uymalı

Sayfayı Paylaş