2012 Maya Takvimi Doğrumu?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

1. A

Abdullah Yeni Üye

Mayaların Kehaneti Doğrumu
    2012 Kehanetleri Doğrumu
    Maya Takvimi Doğrumu Söylüyor

Mayalarla ilgili araştırma yapan uzmanlar önce Mayalar'ın zaman ve takvim sistemini çözmeye çalıştılar. Sonra da bunu şu anda kullandığımız Gregorian takvimine uyarlama çalışmaları geldi. Joseph T. Goodman'ın çalışması Maya araştırmacılarından Thompson tarafından adapte edilerek de büyük kehanet ortaya çıkarıldı. Buna göre Gregorian takvimiyle M.Ö. 13 Ağustos 3114 tarihine karşılık gelen "Büyük Devir"in 13 Baktun yani 1.872.000 gün sürdüğü düşünülürse, şu anda içinde bulunduğumuz çağın M.S. 22 Aralık 2012 tarihinde sona ereceği hesaplandı.

1.872.000 sayısı dünyanın kilometre saati mi? Maya rahiplerinin kehanetlerine göre 1.872.000 sayısı büyük önem taşıyor. Çünkü dünyanın döngüsü bu sayıya ulaştığında dünya büyük bir yıkım yaşayacak.

alıntı

İslam Dinine Göre Kıyamet Alametleri;
    - Mesih’in gelmesi
    - Deccal’ın zuhur etmesi
    - Hz. İsa gökten indirilecek
    - Dabbet-ül Arz Çıkacaktır
    - Yecüc-Mecüc Çıkacaktır
    - Yeryüzünü Duman Kaplayacak
    - Güneş batıdan doğacak
    - Ateş çıkacak
    - Yer Batacak
    - Kâbe Yıkılacak

* Maya Takviminde 2012 yılında kıyametin kopacağı iddiası yer alırken. Ayet ve hadislerde belirtilen kıyamet alametlerinin birçoğunun (Büyük Alametlerin) daha gerçekleşmediğini görüyoruz. İslam dinince alametler gerçekleşmedikçe kıyamet kopmayacaktır.
    Bu durumda İslam dinine göre maya takviminin doğruluğu mümkün değildir.
    Kıyametin ne zaman kopacağını yalnızca ALLAH (c.c) bilir.

2. y

yeşil Yeni Üye

Maya takvimine inanmıyorum ben neler olacağını Allah'tan başka kimse bilemez

3. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

umarım mayalar yanılıyolardır : ))) en verimli çağlarımdayım : )

4. Murat

Murat Yönetici

Mayaların bir çok öngörüsü zaten çürüdü, bu nedenle pek fazla ehemmiyet vermiyorum. Delinin biri illa mayaların dedigi olsun diye Dünya'nın köküne kirbit suyu dökerse bilemem :p

5. y

yağmur3 Misafir

ahaah bunlara inanıyormusunuz kardeşim allahtan başka kim bilebilirr ahahah inanmıyorum ya ben 2012 filminii kıyamet kopmaz ..) hahahahah izleyecektimm ama bu çıktı karşıma bikere kabe yıkılmadan kıyamet günü kabe yıkılmamış olursa eğer kıyamet günü yıkılır ve bunu allah c.c yapmış olr isterse yıkmaz ama böle düşünmek gerekiyor allah nasıl kabeyi kıyamet gününe bırakabiklir bir düşünün geçenlerde cübbeli ahmet hocayı dinlemiştim ve güneş batıdan doğduktan sonra 120 yıl daha hayatımız varmış bir düşünün 21 aralıkta neymişş:mad: kızıyorum artık böle şeylere kur an ı kerim okuyum bari hiç bilmiyorsanız..;):confused: off off neolacak halimiz anlamıyorumki herşeyin bilimsel ve dinsel açıklaması varmış hay ben o mayaların ..) kardeşim duymuş korkuyorr ..:):)(

6. B

BaroNStreaK Misafir

BeNiMDe KaRDeŞiM KoRKuYoR MaYaLaRıN Taa GeÇMiŞiNi GeLeCeGiNi TöBe TöBe KıYaMeTiN NeZaMaN KoPaCaĞıNı ALLAH C.C DeN BaŞKa BiLMeZ BiRDe SaÇMaLıYoRLaR TeK BiR YeRDe KoPMaYaCaK oDa iZMiR ŞiRiNLi kÖyÜymÜş HaY BeN

7. M

Misafir Misafir

inşallah doğru değildir.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş