Duyuruyu Kapat
Soru Sorun Tartışalım ! Hangi konuda olursa olsun burayı tıklayarak bir tartışma başlatabilirsiniz.
Duyuruyu Kapat
YAZARIMIZ OLUN ! Belirlediğiniz bir forum üzerinde yazarımız olmak için bizimle iletişime geçeblirsiniz.

2012 Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlıyor

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Abdullah Bin Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Abdullah Bin Murat

  Abdullah Bin Murat Yeni Üye

  2012 Kurban Bayramı Tatili Hangi Gün Başlayacak Ne Zaman Bitecek

  2012 Kurban Bayramı Tatili 25 Ekim tarihine denk geliyor 24 Ekim Arefe 25 Ekim Kurban Bayramının birinci günü oluyor aşağıdaki tabloda detaylı Kurban Bayramı Tatil günlerini görebilirsiniz.

  2012 yılındaki Kurban Bayramı tarihleri tablodaki gibidir.2012 Kurban Bayramı Tatili
  24
  EKİM-2012
  ÇARŞAMBA
  AREFE

  25
  EKİM-2012
  PERŞEMBE
  Kurban Bayramı 2012 - 1.Gün

  26
  EKİM-2012
  CUMA
  Kurban Bayramı 2012 - 2.Gün

  27
  EKİM-2012
  CUMARTESİ
  Kurban Bayramı 2012 - 3.Gün

  28
  EKİM-2012
  PAZAR
  Kurban Bayramı 2012- 4.Gün
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  [TABLE="class: cms_table"]
  [TR]
  [TD]24

  [/TD]
  [TD]EKİM-2012
  [/TD]
  [TD="width: 17%"]ÇARŞAMBA

  [/TD]
  [TD="width: 30%"]AREFE
  [/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD="width: 7%"]25

  [/TD]
  [TD="width: 14%"]EKİM-2012
  [/TD]
  [TD="width: 17%"]PERŞEMBE

  [/TD]
  [TD="width: 30%"]Kurban Bayramı 2012 - 1.Gün

  [/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD="width: 7%"]26

  [/TD]
  [TD="width: 14%"]EKİM-2012
  [/TD]
  [TD="width: 17%"]CUMA

  [/TD]
  [TD="width: 30%"]Kurban Bayramı 2012 - 2.Gün

  [/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD="width: 7%"]27

  [/TD]
  [TD="width: 14%"]EKİM-2012
  [/TD]
  [TD="width: 17%"]CUMARTESİ

  [/TD]
  [TD="width: 22%"]Kurban Bayramı 2012 - 3.Gün

  [/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD="width: 7%"]28

  [/TD]
  [TD="width: 14%"]EKİM-2012
  [/TD]
  [TD="width: 17%"]PAZAR

  [/TD]
  [TD="width: 30%"]Kurban Bayramı 2012- 4.Gün

  [/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
   
 3. Kurban

  Kurban Yeni Üye

  bu sene kurban bayramı 9 gün olacak diyorlar ama ne derece doğru
   
 4. tazmanya

  tazmanya Yeni Üye

  Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da toplandı. Bakanlar Kurulu'nun ana gündem maddesini ise Akçakale ve Hatay'a düşen top mermileri oluşturuluyor.

  Hemen hemen her gün bir top mermisinin Türkiye tarafına düşmesi ile birlikte Meclis'te çıkarılan sınır ötesi harekat tezkeresi ele alınarak, son gelişmeler ve muhtemel atılabilecek adımlar masaya yatırılacak. Terörle mücadelenin de ela alınması beklenen Bakanlar Kurulu'nda, TSK'nın PKK terör örgütüne yönelik yürüttüğü operasyonlar ve elde edilen istihbarat bilgilerinin de detaylı bir şekilde gündeme geleceği tahmin ediliyor.
  Bakanlar Kurulu'nda görüşülmesi muhtemel bir başka konu ise, AK Parti Kongresi'nde duyurulan 63 maddelik 2023 vizyonunun hayata geçirilmesi için yürütülecek çalışmalar. Özellikle, bu maddeler içerisinde yer alan Kürtçe kamu hizmeti ve kürtçe savunma gibi reform niteliğindeki düzenlemelerin Bakanlar Kurulu'nda tartışılması bekleniyor.

  Nüfusu 750 binin üzerinde olan illerin büyükşehir belediye olmasını ve nüfusu 2 binin altında olan belde belediyelerinin de kapanmasını sağlayacak olan yeni Belediyeler Yasası'nın da taslak haline geldiği ve bugün Bakanlar Kurulu'nun gündemine geleceği öğrenildi.

  Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinin de kaldırılması ya da kısıtlanmasını içeren bir düzenlemenin de Bakanlar Kurulu'nda masaya yatırılması bekleniyor.

  BAYRAM TATİLİ NE KADAR OLACAK?

  Bakanlar Kurulu'nun gündemine gelecek bir başka konu ise Kurban Bayramı tatili. Bayram yaklaşırken, resmi tatilin ne kadar olacağının da Bakanlar Kurulu'nda ele alınması bekleniyor. Diğer yandan ise Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, daha önce yaptığı açıklamada bayram tatilinin turizme katkısı olması açısından 10 gün olması gerektiğini belirtmişti. Bakan Günay'ın daha önce gündeme getirdiği tatil süresinin 10 gün olması konusunun da turizm baz alınarak Bakanlar Kurulu'nda tartışılması bekleniyor.
   
 5. alev

  alev Yeni Üye

  kötü haber geldi ve kabul edilmedi 10 günlük tatil planı
   
 6. ayfer

  ayfer Yeni Üye

  10 gün olsun dolaşalım gezelim görelim programı çekelim :)
   
 7. ayla

  ayla Yeni Üye

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Arefe gününün de tatil edildiğini Kurban Bayramı tatilinin 29 Ekim'le birlikte 6 gün olduğunu açıkladı.
   
 8. pozell

  pozell Yeni Üye

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kurban Bayramı öncesindeki 24 Ekim gününün de tam gün resmi tatil olarak kabul edildiğini belirterek, ''24 Ekim Çarşamba günü yarım gün mesai yapılmayacak'' dedi.Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından
   
 9. cd_okyanus

  cd_okyanus Yeni Üye

  Her bayramda olduğu gibi otoyol, boğaz köprüleri ve belediyelerin sunduğu toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanılmasına yönelik kararların da alındığını vurgulayan Bülent Arınç, ''24 Ekim 2012 Çarşamba günü 00.00'dan başlayarak 30 Ekim 2012 Salı günü saat 07.00'ye kadar otoyollar ve Boğaz köprülerinden ücretsiz yararlanılacak. 25 Ekim Perşembe günü saat 00.00'dan başlayarak, 28 Ekim Pazar günü saat 24.00'e kadar belediyeler ve bunların kurduğu birlik, müessese ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlananlar da bunlardan istifade etmiş olacak'' diye konuştu.

  Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara da bayram öncesinde ödeme yapılacağını açıklayan Hükümet Sözcüsü Arınç, ''Tahsis numaralarının son rakamları 9,7,5 ve 3 olanlara 17 Ekim'de, 1,8 ve 6 olanlara 18 Ekim'de 4,2 ve 0 olanlara 19 Ekim tarihinde ödeme yapılacak'' dedi.
   

Blog' dan Haberler

 • Ganja Yoga Nedir ? Yazar Goksel. Yoga sıkça duyduğum rahatlama için yapılan bir etkinlikti. Fakat sonradan yoga sınıflarının ve birbirinden farklı yöntemler kullanılarak yapılan yoga türleri olduğunu öğrendim ve en ilginçlerinden...
 • 2016 Yılbaşı Mücevher Önerileri Yazar Goksel. 2016 Senesine girerken sevgilinizi yada eşinizi değerli bir mücevlerle mutlu etmeyi düşünenlerdenseniz sizler için çok güzel modeller seçtik. Aklınızda nasıl bir mücevher almayı planlamadıysanız...
 • Evde Turşunuzu Kendiniz Yapabilirsiniz Yazar Goksel. Turşu doğal yöntemler ile hazırlandığında metamolizmamız için çok değerli bir besin haline geliyor. Doğal olarak yapıldığında turşu probiyotik olması sayesinde en önemli sindirim aşamasını...
 • Gretchen Röehrs İle Meyve Sebze Modası Yazar Goksel. Gretchen Röehrs isimli tasarımcıya aie ve meyve ile sebzelerden yapılmış moda tasarımları oldukça dikkat çekiyor. İntagramda paylaştığı fotoğraflarla yepyeni bir stil geliştirmiş olan Gretchen...
 • Havalı görünmek istiyorsan bunları giyeceksin Yazar Goksel. Giyim tarzı dış görünüşünüzün en önemli etkenidir. Ne kadar güzel olursanız olun yada ne kadar yakışıklı olursanız olun doğru kıyafetler üzerinizde değilse ortamda pekte parlamazsınız. Giydiğiniz...