2012 Kira Artış Oranı Nedir?

Konu, 'Her Telden' kısmında kiraz tarafından paylaşıldı.

1. k

kiraz Yeni Üye

2012 Yılında Kira Artış Oranı Ne Oldu?
    Kira Artış Oranı 2012
    2012 Kira Artış Oranı nedir

2012 yılında kira artışlarının % 6 oranında ..

Tüketiciyi Koruma ve Bilinçlendirme Derneği yetkilileri bu miktardan fazla zam isteyen ev sahiplerine kiracıların karşı koymasını ve % 6 dan fazla zamlı ödeme yapmamalarını önerdiler.
    Bu konuda da bazı tavsiyelerde bulunan yetkililer kiracıların ilk zamlı kirayı havale yoluyla ödeme yapmalarını eğer ev sahibi havaleyi kabul ederse kira bedelini de kabul etmiş olacağını belirttiler. Kiracının evle ilgili yasal sorumluluklarını yerine getirirse % 6 lık zammı yaptıktan sonra evde oturma hakkına sahip olduklarını belirten yetkililer şu anki kanunlar yetkisinde kiracıların haklarının artık koruma altında olduklarını belirttiler.

2. y

yeşil Yeni Üye

%6 lık bir artış oranıda az değil doğrusu Allah kiracılıktan herkesi kurtarsın

3. M

Misafir Misafir

merhaba ikamet ettiğim evin sahibi şuan 400tl olan ev için 500 yapıcam diye komşulara söylemiş benim yasal olarak artırım miktarım nekadar olmadır eger %6 ise 425 lira bu durumda ben ev sahibinin hesabına 425 yatırsam bana karşı bir mahkeme hakkı olurmu bilği verirseniz sevirim

4. Şaban

Şaban Yeni Üye

Kiracıyla ev sahibi arasındadır o

5. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Valla kira surekli artiyor, oralarda nasil bilmiyorum ama tabii ki evden eve, durumdan duruma ve o bina ile olan sözlesmeye göre degisiyordur. Ama gunumuzde genelde insanlar artik ev satin aliyorlar borc alarak. Zamanlada geri öduyorlar..

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş