2012 de Altın Fiyatları Ne Olur ?

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

2012 Altın Fiyatları Artarmı? ,
    2012 Altın Fiyatları Düşer mi ? ,
    2012 de Altın Fiyatları Ne Olur ?

En Çok Kazanç Sağlayan Altın?

2012 Yılında Altın Fiyatları Ne Olur?

Altın fiyatlarının yıl sonuna kadar hiç hız kesmeden yükselmesi ve arada gelen kar satışları sonucu bir miktar değer kaybetse de kısa sürede toplanarak yeniden rekorlar kırması bekleniyor. Yıl sonu öngörülerinde çeyrek altın fiyatının yıl sonuna kadar 220 lira seviyesini aşması bekleniyor. Çeyrek altının şu anki satış fiyatı ise 178 lira seviyelerinde seyrediyor. Ayrıca altının 2012 yılındaki fiyat seyrini belirleyecek en önemli etken Avrupa Birliğinin ekonomik yapısı ve yaşanacak olası ekonomik kriz ve savaş senaryoları olacak.

Altında talep yoğunluğu yaşanıldığı ve talebin devam etmesi ile birlikte 2012 yılında da hızlı ve yuksek oranlı artışların yaşanması öngörülüyor. Yeni yılın ilk aylarına kadar fiyatların %10 – %12 civarında artışı, 2012 yılı içerisinde ise fiyatların daha üst seviyelere geçme ihtimali oldukça kuvvetli. Yıl içinde çeyrek altın fiyatı 200 liranın üzerine çıkmasına garanti gözle bakılırken, yılın ilerleyen son dönemlerine kadar 250 lira seviyelerini zorlayacaktır. Cumhuriyet altını ise 2012 yılında 1000 lirayı zorlayacaktır. 900 TL seviyelerinin üstünde yer bulması ise normal değerler olarak değerlendirilebilir.

Önceki yıllara oranla 2011 yılında daha kısa sürede daha yüksek oranda artış gösteren altın, 2012 yılında yine benzer şekilde ivme alması, talebin azalmadan devam etmesi, kazanç oranlarının yine tatmin edici seviyelerde olması bekleniyor.

En Çok Kazanç Sağlayan Altın?
    Kazanç hedefi doğrultusunda yatırımdan daha yüksek kazanç elde etmek için en doğru altın türü tercihini yapmakta bir okadar önemli. Hangi altına yatırım yapılması konusunda da ek bilgi geçmek, yeni başlayanlar için faydalı olacaktır. Nakitinizi cumhuriyet altını, çeyrek altın ve katları alarak veya banka altın hesapları aracılığı ile gram altın ve diğer altın türlerinde alış yaparak değerlendirmeniz önerilir.

2. F

Fıstık Yeni Üye

Bu saatten sonra altında düşüş olmasını beklemeyin lütfen

3. E

Esram Yeni Üye

Altın fiyatları bir süre daha bu ayarda durur

4. Murat

Murat Yönetici

2012'de altın fiyatlarının artması bekleniyor ancak unutmayınız altınlar mevsimlere göre yükselir bahar ve yaz mevsimi ile birlikte dügünler artacak yine kültürümüz anene ve göreneklerimizin etkisinde kalarak altına egilim artacak bu nedenlede fiyatları 6 ay kadar yüksek olacaktır. Dünya yeni bir kriz daha bekliyor yinede yatırım yaparken dikkat etmenizi öneririm.

5. Z

Ziyaretci Misafir

ALTIN...GEL YUKARIDAN AL...DEDİLER..

İran diyor ki..

Madem Temmuz da ambargo yapacaksın bana..

Yanımda Rusya,Hindistan ve Rusya da var.

Ben senin Temmuz a dek Pazar arayışını bekleyecek kadar saf mıyım..

Ben sana olan ihracatımı yarıya düşüreyim şimdiden,sen yarın ambargo yapacaksan yap..Hadi bakalım..

**

ABD diyor ki..

QE3 masada..İşler yolunda gitmezse düğmeye basacağım.

Bugün de büyüme verim var..Saat 15.30 da..Baklaım büyümede sarsıntı var mı?

**

Salı hepimiz diyoruz ki..Öncesinden Salı ya..

FED parasal genişlemeye gider bu sene.En erken Nisan.

**

Çarşamba FED diyor ki..

Ben er ya da geç parasal genişlemeye giderim.

**

Altın fonu diyor ki..

Nasılsa parasal genişleme olacak.Bu artık resmi bir dil.Nasılsa altına yarayacak.Ben burdan alayım.Fed kararı alırken de gidip altını 70-80 dolar alacaklar nasılsa..

Altını nasılsa alacaklar diye alan..

Altını nasılsa alacaklar diye satmayan..

Altında satıştayım eyvah diye kapatanla..

1720 deyiz..

Bugün büyüme rakamı kötü gelirse..QE3 belki yarın..Belki yarından da yakın diyerek bu mantıkla alıma devam edecek..

Büyüme iyi gelirse gevşeyecek.

Gevşeyince de ..

Yarın nasılsa qe3 olacak ben bugünden alayım nasılsa alacaklar deyip alacaklar..

Şimdilik durum budur..

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş