2011 Sözleşmeli er sınavı hangi tarihte ?

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında şaheste tarafından paylaşıldı.

1. şaheste

şaheste Yeni Üye

Bu yıl sözleşmeli er sınavı hangi tarihte
    2011 sözleşmeli er sınavı ne zaman
    sözleşmeli er sınavı 2011

PROFESYONEL askerliği yaymak üzere gündeme gelen sözleşmeli er uygulaması başladı. Genelkurmay Başkanlığı, sözleşmeli er alımlarına başlandığını açıkladı.

2011 Temmuz-Ağustos Sözleşmeli Er Alımı:

2011 yılı temmuz ayı sözleşmeli er alımları başladı. bu sene kara kuvvetleri komutanlığına 5.103 sözleşmeli er alımı yapılacaktır.

Açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın resmi internet sitesinde bu yıl içerisinde 5 bin 103 sözleşmeli er alınacağının açıklandığı anımsatılarak, 12 Temmuz'da başlayan başvuruların 12 Ağustos'ta sona ereceğine işaret edildi. Genelkurmay açıklamasına göre, sözleşmeli er statüsü için başvuracak adayların en az ilköğretim okulu mezunu, 26 yaşından gün almamış, askerliğini yapmış olması ve terhis tarihinden itibaren 3 yıl içinde müracaat etmesi gerekiyor. Halen askerlik vazifesini yapanlar da müracaat edebiliyor.Alımlarda ön şartları uyan adaylar sağlık muayenesi, spor testi ve mülakattan sonra 10 hafta askeri eğitimden geçirilecek. Sözleşmeli erler, hudut birliklerinde görevlendirilecek, kışlalarda iskan edilecek. Sözleşmeli erlerin her türlü ihtiyacı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından karşılanacağı gibi maaş alacaklar ve hizmet süreleri sonunda ikramiye alabilecekler.

2. A

Abdullah Yeni Üye

12 Temmuz'da başlayan başvuruların 12 Ağustos'ta sona ereceğine işaret edildi. Genelkurmay açıklamasına göre, sözleşmeli er statüsü için başvuracak adayların en az ilköğretim okulu mezunu, 26 yaşından gün almamış, askerliğini yapmış olması ve terhis tarihinden itibaren 3 yıl içinde müracaat etmesi gerekiyor

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş