2011 Lisans Öğrenimlerine Hazırlık Programı Kaldırıldı

Konu, 'Üniversiteler Kampüsler' kısmında serrakerem tarafından paylaşıldı.

1. s

serrakerem Yeni Üye

lisans öğrenimine hazırlık programı kalktı mı
    2011 lisans öğrenimine hazırlık programı kaldırıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), meslek yüksekokulları ve açıköğretim ön lisans programları mezunlarından lisans öğrenimine başlama hakkı elde edenlere uygulanan "Lisans Öğrenimlerine Hazırlık Programı"nı kaldırdı.

Meslek yüksekokulları ve açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin örgün öğretim ve açıköğretim lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ve yerleştirilmeleriyle ilgili esas ve usuller düzenleniyor. Yeni düzenlemeye, Bir önceki yıl Dikey Geçiş Sınavı sonucunda bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar için ilgili ağırlıklı ön lisans başarı puanına uygulanan katsayı Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen oranda azaltılır

2. M

Misafir Misafir

1 2 3 4. sınıfları baştan mı okuyacak yoksa 3. ve 4. sınıftan mı devam edecek...

3. Z

Ziyaretci Misafir

Ben önlisanstan sonra geciş yaptım,hazırlık okuyup 3. sınıfa gececektim,ama hazırlıgı gecemedim,kaldıysa eger ben 3 den mi devam edeceğim

4. Z

Ziyaretci Misafir

Ben önlisans mezunu olarak işletme bölümüne geciş yaptım hazırlıkta kaldım,şimdi ben 3.sınıfamı kayıt yaptıracagım ?

5. Z

Ziyaretci Misafir

ewt arkadaşlar 3 sınıftan devam edeceksiniz hazırlıkta kalmış olsanız da tekrar kayıt yaptırıp 3. sınıftan devam ediyorsunuz...

6. Z

Ziyaretci Misafir

pekı altan dıyelım kı muhasebe kaldı ne olcak ?

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş