2011 - 2012 Askeri Lise Taban Puanları

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında zencimelek tarafından paylaşıldı.

1. zencimelek

zencimelek Yeni Üye

Askeri Lise Taban Puanları kaçtır 2011
    2012 yılı askeri lise taban puanları kaçtır?

Askeri Lise Taban Puanları 2012

6 7 8 sınıf ortalama 75 veya 76 kara hava gata deniz için bando ise 66,66 üstü ortalama istiyor hava kara ise belli bi net yok her yıl giren kişi ve yaptığı nete göre değerlendiriliyor.

2. Misafir

Misafir Misafir

arkadaşlar ben 7 sınıfa gidiyorum ama liseyi askeri lise olarak okumak istiyorum acaba ne yapmam lazım SBS le ilgisi varmı veya orda giricem sınavdamı belli olucak bana yaardım edermisiniz

3. ayfer

ayfer Yeni Üye

Askerlik için düşündümde eskisi giib albenisi yok sanırım tıp icin uğraş verecegim. Havacı olmayı düşünüyordum.

4. Misafir

Misafir Misafir

mrb. üstteğmen olarak sizlerle gurur duyuyorum, Güçlü devlet Güclü Ordu

5. Misafir

Misafir Misafir

ben lisden bu sene mezun olucam şimdi askeri okullara qdebilirmiyim lise bittiqten sora yardım cı oln

6. Misafir

Misafir Misafir

7. Misafir

Misafir Misafir

arkadaşlar sınavda 90 net yapan 100 sorudan havacı 80 karacı 66 bando ast

8. Misafir

Misafir Misafir

ya benim sbs puanım 351 askeri harp lisesi tutar mı sbs ile alakası yok.

9. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

ben sbsden 425 ve 410 aldım bu sene 8.sınıfa gidiyorum okul puan larım 95'in altında değil rahat bi şekilde girebilirmiyim askeri liseye

10. Ruhsar

Ruhsar Yeni Üye

Askeri liselerine giriş önceden cok zordu ama artık ben okadar zor oldugunu düşünmüyorum

11. Nida

Nida Yeni Üye

Askeri liselere insan vücudu fazla dayanamıyor doğrusu

12. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

Askerİ lİsede sadece puana bakmiyolar fİzİksel ve tc Özellİklerİne bakiyolar

13. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

arkadaşlar ben 8 . sınıfa gidiyorum ALS sınavlarında başarılı olmak için çalışmaya başladım sözel de sayısalda benim için önemli ama sözel kolay...Bir sorun var ben IŞIKLAR ASKERİ OKULU na gitmek istiyorum ve bu okul havacı.. 80 puanı nasıl geçerim bilemiyorum... Lütfen birisi bana yardım etsin yalvarırım Bu sınav kolay mı zor mu SBS ile alakası olmadığını blkiyorum az da olsa başarılıyım 1. si 393.566 2.si de 399.213 ama bu KPSS sınavı gibiymiş lütfen yardımcı olun aciiil ... :(

14. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

15. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

eveeettttttttttttttt

16. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

askeri lise için sbs deil okul yıl sonu notları ortalaması ve als başarısı etkiliyor

17. ada

ada Yeni Üye

Askeri lise taban puanları oldukça yüksek

18. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

iki sbsden de 478 aldım hava ve kara alanında ne olarak mesleğe başlayabilirim lütfen acil cevaplayın

19. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

als taban puanını bilen warsa syly blr mi :)

20. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

arkadaşlar size yeterince bilgi vereceğim.şimdiilk önce askeri lisenin sbs ile hiç bir alakası yoktur.istersen 500 al girme yenede farketmiyor.askeri lise meb bağlı kurum değildir.29 nisan 2012'de askeri lise sınavları(ALS) başlayacak başvurunuzu müdürünüze ve ÖSYM'ye başvurcaksınız.mülakat ve yazılı sınavda hava kuvvetleri için 84,kara kuvvetleri için 75,deniz kuvvetleri içinde 87 yi geçmeniz lazım.6,7,8.sınıfların diploma notu 69,99 u geçmeli

Sayfayı Paylaş