2010 yılı yıldız falı

Konu, 'Astroloji' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

1. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Bir Astroloji uzmanı Türkiye üzerine kısa astrolojik yorumlarını çıkarmış 2010 senesinde siyasi durum.

1- 2010’da son derece önemli bir reform dönemine giriyoruz. 2003-9 arası yaşananlar bunun provalarıdır; asıl reform, büyük değişim o zaman başlıyor. Bu süreç 2014 yılına kadar sürer. Temelden yeniden sosyal yapılanma, kurumlarla ilgili köklü yasal ve sosyal düzenlemeler, anayasanın yeniden yazılması, seçim yasası, dokunulmazlık ne varsa hayata geçirilecek.

2- Doğu Bölgesinin özerliği veya ülkeden kopması meselesi, gündemi meşgul etse de, olabilir mi?.. Türkiye, transit yıldız pozisyonları vasıtasıyla riskli ama çok güçlü bir sürece girmiş durumda... Gerçekten gücü yenilmez bir sağlamlıkta, ülke olarak cesaret ve kararlılığımız ve bütünlüğümüz ve sağduyumuz çok sağlam durumda olacağı için ben bu duruma imkan ötesi diyorum. Türkiye’nin doğum haritasında da var olan, keza 2010-12 sürecinde de oluşacak yıldız pozisyonları ülkemize akıl sınırını aşan bir ruhsal ve kişisel güç vermektedir. Gücümüzü ve kararlılığımızı ve bütünlüğümüzü ve reformcu yanımızı dünya yeniden görecektir, yaşanacak önemli olaylarla… Yıldızların seslerinden okuduğum bu…

3- Peki, 2010’da tehlikeli dediğim süreçte neler olur? 2010’un ilk yarısını çok akıllı ve sağduyu ve güçlü atlatmak zorundayız. Hiçbir kurum ve toplum dolduruşa gelmemelidir. Toplumu kışkırtmak son derece riskli olur, ve kanımca da geri teper.. Kışkırtan kişi ya da kurumları vurur, silah geri teper! Ama ülke yine huzursuz ortama girip, bir şeyler sil baştan olmak durumunda kalır ki, kavgacı ortam ne olursa olsun kimseye yaramaz. Bu böyle biline.. Şimdi, silahın geri tepmesi durumu 2009’da da yaşanmakta, ama 2010’daki yıldız ortamı bu kadar insaflı değil; 2009 yıldız pozisyonları düzeltme, geri çekilme, olayları unutturma gibi şanslar veriyor ama 2010 yıldızları tavizsiz, ezip geçer alim Allah. İç İşleri ve meclis yoğun mesai yaşamak zorunda kalır.

4- 2009 Aralık ayı hareketli, huzursuz geçecek gibi. Ordu veya ordu mensuplarının beklenmedik bir çıkışıyla karşılaşabiliriz. Bu aslında olumsuz bir çıkış değil, cesur ve olumlu bir çıkış gibi ama yönetim buna fevri ve anlamadan karşılık verirse, huzursuzluk çıkar. Yani yönetim önemli bir hata yapmak gibi bir riskli pozisyon alabilir.

5- Yine Aralık ayı sanki yayın, medya dünyasıyla ilgili bir üzüntülü olay söz konusu olabilir. Bir önemli medya şahsiyetinin sağlığı risk altında, toplumu üzebilecek bir sonuç yaşanabilir.

6- 2010’da ise, siyaset veya asker dünyasından bir yaprak dökümü yaşanabilir. Önemli ve yaşlı bir siyasetçi veya asker aramızdan ayrılabilir.

7- 2009 sonları veya 2010 başları siyaset yeni bir lider yeni bir parti ile tanışabilir. Bir liberal lider gibi geliyor bana. Ve kısa sürede popüler olacak, yıldızı yükselecek gibi.

8- Yıldızlar muhalefeti destekliyor. Muhalefet için son derece önemli fırsatlar doğacak, yenilenip güçlenmesi için. CHP ve MHP için konuşuyorum. Ama kanımca, CHP daha önde, çünkü geçen seneki öngörülerimde, yükselecek bir muhalefetten bahsetmiştim ve bir tahminde bulunarak, CHP demiştim, bu öngörüm doğru çıktı. Seçimde yıldızı parladı CHP’nin. Bu öngörümde hala ısrarlıyım, çünkü CHP’yi destekleyen yıldızlar, partiyi daha da güçlendirerek, daha pozitif ve yüksek enerjiler vererek, onu misyonuna davet ediyor olsa gerek. Hatırlarsanız, CHP “reformları yapan” parti idi kuruluş yıllarında. Yıldızlar da kuruluş zamanının önemli ve özel enerjilerini yeniden oluşturmakta.. Çok ilginç bir durum…

9- AKP şimdi Fatih’in sınavından geçmekte. İlk başlarda, acemi şansı ile hızla yükseldiler, gerek AKP haritasındaki doğum yıldızları olsun gerekse ülke konjonktürü olsun AKP’yi hızla tepeye çıkardı ama tepede kalmak her babayiğidin harcı değildir, acaba AKP tepede kalmayı, kalıcı parti olmayı başaracak mı, bunu şimdiki oluşan yıldızlarla yaptıkları mücadele sonucunda göreceğiz.. 2009 yıldızları AKP için zor, ani adımlar risk taşıyor. Geçen seneki öngörümde AKP küçülecek demiştim, seçimlerde bu öngörüm de gerçek çıktı. Şimdi, diyorum ki, ya kalıcı parti olmayı başaracak yani Fatih’in sınavını büyük başarıyla aşacak, ya da tükenecek. Küçülmeyecek, tükenecek.. Öngörülerim bu, yıldızlardan işittiğim sesler bunu söylüyor, hep beraber göreceğiz hangi alternatif gerçek olacak; tükenmek mi yoksa daha güçlü ve kalıcı olmak mı?..

10- Ergenekon ve Fener Davası hem yönetim hem ülke üzerinde bir rahatsızlık, bunlar sonuçlanmadan, ülke rahat etmez. Yıldızlar bu konuda neler diyor?.. Sanırım Aralık veya Ocakta bu davalar yeniden gündemi işgal edecek, gelişmelerle beraber. Ama bunlar için en hareketli ve şaşırtıcı dönem bahar ayları olacak. Aralık ayında yargı kaybettiği huzuru ve kurumsal gücünü yeniden kazanacak gibi. Aralıkta ve Ocakta söz hakkı Yargının…

11- Erken seçim olur mu? Kanımca, olmaz. 2010 Temmuzdan sonra seçim sürecine girilir ve 2011 ilk yarısı olur gibi. Bir olasılık 2010 son zamanlarında da olabilir diyorum, yıldızlar o kadar hızlı ilerliyor ki 2010’da, ama ben yine de olmayacağını öngörüyorum. Yani 2011 bahar aylarında olur diyorum.

12- Beni çok şaşırtan bir yıldız pozisyon demeti var. Gerçeğe, yaşadığımız olaylara bakınca, yanlış görüyorum galiba dedirten ama öyle sezmekten de kendimi alamadığım bir yıldız oluşumu… Bu yıldız oluşumunu yukarıda yeni ve liberal bir parti doğacak diye yorumlamıştım ama acaba diyorum, yeni ve liberal dediğim bir parti doğmayacak da, CHP hepimizi şaşırtan bir yüksek çıkışla, 1. Parti halini mi alacak?... Türkiye’nin yıldızları, CHP’nin kuruluş yıldızlarıyla öyle iç içe ki, aynı büyük uyanış, reform ve dönüşüm sürecinden geçecek gibiler… Acaba diyorum, CHP kuruluş dönemindeki yenilikçi ruhuna ve büyük gücüne mi dönecek?

2. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

2010 yılı yıldız falı ülkenin yıldız falını yorumlamış :) ergenekonu filanda görmüş helal olsun:p

3. Nursena

Nursena Admin

Yıldız falımızda varmış ooo yıldız sakızlarından çıkanlar daha gerçekci :)

4. Kelebek

Kelebek Yeni Üye

2011 de yıldız falında neler olacak var mı bilgi?

5. Murat

Murat Yönetici

2012 de aynı olur 2013 ben bizzat araştırdım ısıtıp ısıtıp önümüze aynı şeyler getirilmekte.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş