1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

1. K

Kutup Yıldızı Yeni Üye

Bu diyete başlamadan önce doktora gidip sağlık açısından probleminiz olup olmadığını araştırsanız diyetin sizler üzerinde daha fazla etkisini görebilirsiniz. Ben 5 kilo ile başladım fakat aşırı kilo kaybına uğradım gibi hislere kapılırsanız yine bir doktordan yardım almak vereceğiniz en doğru karar olacaktır.

Başkaları yerken sabırlı davranıp kilo verme kararını önce beyin de bitirirseniz zaten sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlayabileceksiniz. Mesela kadınlar gününde yediğiniz bir kaç güzel görünümlü pasta veya pohaça yediyiyseniz ve bunu kendinizi kandırarak aman be nolucak gibi düşünceler içine dalarsanız bu diyetin size hiç bir faydası olmayacaktır. Daha öncede söylediğimiz gibi öncelikle kendi kafanız da planlayın ve buna adapte olursanız emin olun 5 kilo değil 8 kilo verme ihtimaliniz bile olabilmektedir.

Peki, bu 1 haftada 5 kilo verdiren diyet ‘in faydasını gören var mı diye soranlar için aşağıda vereceğimiz diyet listesi ünlü diyetisyenlerin ortak kararları olmasa da onayladıkları bir yöntemdir. Özellikle çok fazla yemiyorum ama aşırı kilo alıyorum diyenler 1 hafta boyunca elinize kalem kağıt alarak noktasına kadar yediklerinizi not alırsanız niye kilo veremedim gibi sorulara kafanızda cevaplar bulabilirsiniz.

1 haftada 5 kilo verdiren diyet te genelde az kalorili yiyecekler bulunduğu için 2. hafta kesinlikle uygulamamalısınız. Çünkü bu diyet kilo verme oranına göre bir diyetisyen den yardım almalı ve onun yönlendirmesi ile bir şeyler yapmalısınız. Bu diyeti sadece 1 hafta uygulayıp sizde kendinizdeki mükkemmel ötesi değişimi görebilirsiniz. Bu diyeti uygulama aşamasında karnınız acıkır gibi oldu mu kesinlikle bir şeyler yemek yerine 1 -2 yudum su içerek o anki açlığınızı yatıştırarak diyetinize devam ediniz.

İşte mucize ötesi 1 haftada 5 kilo verdiren diyet tarifi:

Sabah, öğle ve akşam patates destekli menülerimiz
    Bu diyet sayesinde aldığınız günlük kalori miktarı: 600 Kcal
    Bu diyet düşük kalorili olduğu için vücut yapısını bozmaması adına 1 haftadan fazla yapılmamalıdır.

İşte 1 haftada 5 kilo verdiren diyetin günlük menüleri:

1. Gün
    Sabah: 2 orta boy patates – haşlanmış olarak tüketin
    Öğle: 2 orta boy patates – haşlanmış olarak tüketin
    Akşam: 3 orta boy patates – haşlanmış olarak tüketin

2. Gün
    Akşam: 2 orta boy patates – haşlanmış olarak tüketin

3. Gün
    Akşam: 3 orta boy patates – haşlanmış olarak tüketin

4. Gün
    Sabah: 1 elma, 2 mandalina
    Akşam: 2 but tavuk ızgara, haşlama, yeşil salata (1 tatlı kaşığı sıvı yağ)

5. Gün
    Öğle: 1 elma 2 mandalina
    Akşam: 2 porsiyon balık ya da bonfile, karışık salata

6. Gün
    Öğle : 1 elma 1 portakal
    Akşam : 2 porsiyon balık veya bonfile (karışık salata, 1 tatlı kaşığı sıvı yağ)

7. Gün
    Öğle: Patates salatası, yeşil soğan ve 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
    Akşam: 3 yumurta teflon tavada, yeşil salata

Artık kendinizde olan bu değişimi görme vaktine geldik, şimdi yapmanız gereken 1 hafta önce tartıya çıktığınız kilonuz ile 1 hafta da 5 kilo verdiren diyet ten sonraki kilonuzu karşılaştırmak. Unutmamanız gereken tek şey kilo vermenizin önemli olduğu değil önemli olan yediklerinize dikkat edip vermiş olduğumuz kiloları hızlı bir şekilde eskisinden de kötü durumda alabilme ihtimalinizdir. Bol kilo vermeli günler dilerim.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş