1-2 tekrarı yapıyoruz; “Beş Küçük Kız” adlı parmak oyunu ;“İki Küçük Kardeş” adlı hikâye

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Serbest Zaman:

Sınıfın belli köşelerine 1 ve 2 rakamları yapıştırılır. Öğrencilerin dikkati yapıştırılan rakamlara çekilerek “Rakamlar bizi ziyaret etmek istemişler. Bu rakamın adı bir bu da iki. Sizler de kendinizi onlarla tanıştırır mısınız?” denilerek konuya giriş yapılır.

Türkçe- Müzik- Oyun Hareket:

Bir eldeki parmaklar gülen kız şeklinde çizilir. “Beş Küçük Kız” adlı parmak oyunu oynanır.

Beş Küçük Kız

Beş küçük kız yataktan atladı,

Beş küçük kız pencereden baktı.

Beş küçük kız yüzünü yıkadı,

Beş küçük kız elbiselerini giydi,

Beş küçük kız çantasını aldı,

Beş küçük kız okula koştu.

“İki Küçük Kardeş” adlı hikâye 1 ve 2 rakamı çomak kuklaları kullanılarak anlatılır.

1 ve 2 rakam kardeşlermiş. Bu kardeşler birbirlerini çok severlermiş. Birbirlerinden hiç ayrılmazlarmış. Bir gün ormana gezintiye çıkmışlar. Yürümüşler yürümüşler. Ormanın güzelliklerini incelemeye başlamışlar. Ormanda ilerlerken rakam kardeşlerden 2 rakamı kardeş kaybolmuş. Geri kalan 1 rakamı kardeş 2’yi aramaya başlamışlar. Ormandaki hayvanlardan da yardım istemiş. Herkes ‘2, 2, 2’ diye bağırmış, ama bir türlü bulamamışlar. Daha sonra ilerlerken 1 rakamının karşısına kocaman bir ayı çıkmış. Önce korkmuş, sonra ayıyla konuşup kardeşimi arıyorum demiş. Ayı 2’yi kardeşi gördüğünü söylemiş, yolunu göstermiş. 1 rakamı, kardeşi 2 rakamını bulmuş. İki kardeş birbirlerine sarılmışlar. Birbirleriyle oynaya oynaya evlerine dönmüşler.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş