1. #1

  Yazar : Mahmut Hoca çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mustafa Kutlu Uzun Hikaye Kitap Özeti  Mustafa Kutlu Uzun Hikaye Kitabı Özeti
  Uzun Hikaye Kitabı Özeti


  Fikir ve Sanatta Hareket dergisinde yayımladığı desen ve hikâyelerle sanat hayatına atılan Mustafa Kutlu, son dönem Türk edebiyatının en önemli hikâyecilerinden biridir. Mustafa Kutlu, hikayelerindeki tematik açılımlar, yeni biçim ve üslup denemeleri ile imdiden Türk edebiyatı tarihlerinde hakettiği yeri almıtır.Daha önce Klâsik Şark üslûbundan hareketle hikâyeler yazan Kutlu, 2000 yılında yayımladığı Uzun Hikâye adlı eseri ile birlikte bir uzun hikâye dönemine girer ve art arda uzun hikâyeler yayımlar. Biz bu çalımamızda, yazarın bu uzun hikâye döneminin ilk eseri olan Uzun Hikâye'yi tahlil etmeye çalıacağız.

  Uzun Hikâye, Bulgaristan Göçmeni Ali ile oğlunun baından geçen olayların göç olgusu zemininde ve nostaljik bir atmosferde anlatıldığı uzun bir hikâyedir. Uzun Hikâye’nin en dikkat çeken tarafı, otobiyografik özellikler göstermesidir. Oldukça akıcı bir dil ile kaleme alınan Uzun Hikâye’de anlatılanlar, yazarının hayatındaki bazı olay ve kahramanlarla paralellik arz eder.

  Kutlu´nun tür olarak ilk uzun hikâyesi. Eser aslında annesini kaybeden bir çocuğun babası ile yaşadığı uzun, çalkantılı, dokunaklı bir macerayı dile getiriyor. Adalet duygusuna sürekli vurgu yapılan hikâyede anlatım esaslı bir üslup kullanılmıştır. Baba daha düzeli bir hayat kurmasını özlediği oğlunu büyük şehre gönderir, lakin kader genç adamı tıpkı babasının yürüdüğü yolun başına getirip bırakır.

  PAYLAŞ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Mustafa Kutlu Uzun Hikaye Kitap Özeti

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 11 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.36 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Mustafa Kutlu Uzun Hikaye Kitap Özeti

uzun hikaye kitap özeti mustafa kutlu uzun hikaye kitap özeti uzun hikaye kitabının özeti mustafa kutlu uzun hikaye kitabı özeti uzun hikaye mustafa kutlu kitap özeti mustafa kutlu uzun hikaye kitabının özeti mustafa kutlu uzun hikaye özeti uzun hikaye kitabı özeti uzun hikaye mustafa kutlu özet mustafa kutlu uzun hikayenin kitap özeti uzun hikaye kitabının geniş özeti uzun hikaye geniş kitap özeti mustafa kutlu uzun hikaye geniş özet uzun hikaye romanının özeti mustafa kutlu uzun hikaye kitabının geniş özeti

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz