1. #1

  Yazar : Goksel şimdi çevrimiçi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Facebook Da Fotoğraf Çekme Nasıl Yapılır?  facebook da fotoğraf çekimi yapma
  facebook da fotoğraf çekme nasıl yapılır
  facebook da fotoğraf çekme modları neler


  FOTOĞRAF ÇEKME

  Dijital fotoğraf makinesi auto (otomatik), portrait (portre), landscape (manzara), sports (spor), action (hareket) ve night (gece, yani az ışıklı ortam) dahil çeşitli resim çekme modları sunar. Seçim modları genellikle dijital fotoğraf makinenizin üzerinde yer alan kadranın üstünde bulunur. Dijital fotoğraf makinenizde hangi fotoğraf çekme modlarının bulunduğunu belirlemek için makinenizi veya kullanıcı el kitabınızı kontrol edin.

  Auto (otomatik) modunun kullanılması: Otomatik mod genel fotoğraf çekimi için iyi bir seçimdir. Bu ayarı kullandığınızda, dijital fotoğraf makineniz otomatik olarak poz, odak ve flaşı ayarlar. Otomatik modda, otomatik flaş seçeneklerini önemsemeyebilir ve flaşı kapamayı, dolgu flaş kullanmayı veya gözlerin kırmızı çıkma sorununu azaltmayı tercih edebilirsiniz.

  Portre modunun kullanılması: Portre modunun kullanılması nesnenizin netleşmesine neden olur ve odak dışında kalan nesnenizin arkasındaki diğer nesnelerin de görülmesini sağlar. Portre modu kişi, hayvan veya çiçek gibi tek nesnelerde iyi sonuç verir. Fotoğraf makinenizi dikey hale getirmeyi ve nesnenize yakınlaşmayı unutmayın. Arka plan, deneme fotoğraf makinesinin telefoto bölümünün kullanılmasıyla bulanık gözükecektir.

  Landscape (manzara) modunun kullanılması: Manzara modunda dağlar, ufuk çizgisi ve geniş manzara gibi çok uzağınızdaki nesneleri yakalayabilirsiniz. Bazen manzara modunda otomatik olarak düşük obstüratör hızı seçilir, o zaman üçayak gibi sabit bir destek kullanmalısınız. Fotoğraf makinesinin sallanması son görüntünüzü bulanıklaştıracaktır.

  Sports/action (spor/hareket) modunun kullanılması: Bu modda arabalar, atletler ve çocuklar gibi hareket halindeki nesneler yakalanır. Bu modu kullanırken makinenizi hareketli nesne yönünde çevirmeyi deneyin. Deklanşöre kısmen basarak poz ve odağı önceden ayarlayın. Fotoğraf çekimi için hazır olduğunuzda, deklanşöre tam olarak basın.

  Night (gece) modunun kullanılması: Bu modu gece veya az ışıklı koşullarda kullanın. Flaş fotoğraf makinesine yakın nesneleri aydınlatacaktır. Daha uzun süreli poz arka plandaki ayrıntıları yakalayacaktır. Üçayak gibi bir fotoğraf makinesi desteği veya düz bir yüzey kullanmak iyi bir fikirdir.

  Av (aperture value - açıklık değeri ) modunun kullanılması: Odaktaki nesne dizisini kontrol etmek için, deklanşör hızını otomatik seçen bir objektif açıklığı ve fotoğraf makinesi seçin. Küçük bir açıklık (büyük sayıda) seçerseniz odakta daha fazla nesne gözükecektir. Daha büyük bir açıklık (küçük sayıda) seçerseniz odakta daha az nesne gözükecektir.

  Tv (time value - zaman değeri) modunun seçilmesi: Hareketli çekimleri kontrol etmek için, obstüratör hızını seçin. Fotoğraf makinesi otomatik olarak objektif açıklığını seçecektir. Yüksek bir obstüratör hızı (yüksek sayılı obstüratör) hareketli görüntüyü dondurur. Düşük bir obstüratör hızı (düşük sayılı obstüratör) nesneyi bulanıklaştırır.

  X - konumu: Tamamen açık konumdaki obtüratör ile flaşın çakışının eş zamanlarını gösteren işaret. Elektronik flaşlar için senkron eş zamanlama ayarıdır.

  Alıntı

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Nida çevrimdışı

  Facebooktan denemek istiyorum fotoğraf nasıl çekilir


 3. #3

  Yazar : Misafir

  ÇEKTİM çok net oldu


 4. #4

  Yazar : babaking

  anlamadımFacebook Da Fotoğraf Çekme Nasıl Yapılır?olmadı nası oluyoFacebook Da Fotoğraf Çekme Nasıl Yapılır?


 5. #5

  Yazar : Şaban çevrimdışı

  Çok zor bir işlem değil


 6. #6

  Yazar : Misafir

  ya nasıl çekilcek bi türlü çekemedim yardıımFacebook Da Fotoğraf Çekme Nasıl Yapılır?


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Facebook Da Fotoğraf Çekme Nasıl Yapılır?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.67 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Facebook Da Fotoğraf Çekme Nasıl Yapılır?

facebook fotoğraf çekme facebookta fotoğraf çekme facede foto çekme facebook foto çekme facebook ta fotoğraf çekme facede fotoğraf çekme facebook ta resim çekme facebook resim çekme facede resim çekme facebook tan fotoğraf çekme facebook da fotoğraf çekme facebookta resim çekemiyorum faceden fotoğraf çekme facebook fotoğraf çekemiyorum facebook un fotoğrafını çekme

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz