1. #1

  Yazar : yusuf çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mayıs Papatyası ve Faydaları Nelerdir?  Mayıs PapatyasınınAğrı Kesici Özelliği
  Mayıs Papatyasının yararları neler?
  Ağrı Kesici Yerine Mayıs Papatyası

  Mayıs Papatyası ve Faydaları nelerdir, Mayıs papatyasının kullanımında nelere dikkat etmeliyiz ve papatya çayı nasıl demlenir göz atalım.
  Mayıs Papatyası ve Faydaları Nelerdir?
  Bitki çayları içinde sıkça tüketilen papatyanın, modern tıp alanında da kullanıldığını belirten Diyetisyen Seçil Kenar, papatyanın türüne dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

  "Papatyanın şifalı etkilerinden yararlanabilmek için mutlaka doğru türünü seçmek gerekmektedir. Ülkemizde 700 çeşit papatya vardır ve şifalı etkisi olan mayıs papatyası dediğimiz türüdür. Bu yüzden papatyayı satın alırken veya toplarken bu türünün olmasına dikkat ediniz, aktarlardan alırken de mutlaka türünü sorunuz. Ayrıca papatyayı kuruturken de sıcak ortamda değil, gölgede kurutmak gerekmektedir.

  Papatya çayı yıllardan beri şifa eczanelerinde en ön sıralarda yer almaktadır. Kurutulmuş papatyaları demleyip çay şeklinde günde 1-2 fincan içtiğinizde size faydaları şöyle sıralanabilir:

  Özellikle sinir sisteminden kaynaklanan mide ağrılarını azaltır.

  Gaz, şişkinlik, hazımsızlık hissedenler yemekten sonra içerse bu problemlerin azaldığı görülmüştür.

  Stresli ve sinirli kişilerde sakinleşmeyi sağlar.

  Ağrı azaltıcı etkisi olduğu görülmüştür.

  Enfeksiyonu vücuttan atmada yardımcıdır. Bu yüzden özellikle boğaz, diş ve ağız bölgesi ağrılarında ve soluk algınlığında 1 tatlı kaşığı bal ile tüketiniz.

  Spazm sökücü etkisi vardır. Mide ve barsak spazmalarını azaltır.

  Barsak hareketlerini artırır ve idrar söktürücü etkisi vardır.

  Yatıştırıcı özelliği olduğu için özellikle uykusuzluk problemi olan kişilerde gece yatmadan önce 1 fincan içmesi uygun olur.

  Papatyayı demlerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, etkisini kaybetmemesi için uzun süre demlenmemelidir. Kaynamış suya 5-6 dk. kadar demlenmesi için bırakılması ve çok bekletilmeden içilmesi gereklidir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : rodali çevrimdışı

  matricaria chamomilla denilen çiçek. güney yarım kürede buna ekim papatyası derler.


 3. #3

  Yazar : Nehir çevrimdışı

  Mayıs papatyası tam bana göre sinir sistemime iyi gelir umarım

  Kimi sevsem sensin,hayret sevgi hepsini nasıl değiştiriyor.Gözleri maviyken yaprak yeşili,senin sesinle konuşuyor,elbet yarım bakışları o kadar tehlikeli senin sigaranı senin gibi içiyor...


  LÜTFEN EMEĞE SAYGI.

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Mayıs Papatyası ve Faydaları Nelerdir?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Mayıs Papatyası ve Faydaları Nelerdir?

mayıs papatyası mayıs papatyası faydaları mayıs papatyasının faydaları mayıs papatyası çayının faydaları mayis papatyasi mayıs papatyası çayı faydaları mayis papatyasi faydasi mayıs papatyası yararları mayıs papatyası suyu mayis papatyasinin faydalari mayıs papatyası çayı mayis papatyasi faydalari mayıs papatya faydaları mayıs papatyası ne işe yarar mayıs papatyası neye iyi gelir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz