1. #1

  Yazar : Avukat Canan çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  İcra Davası Kaç Yılda Zaman Aşımına Uğrar

  Mahkemelerde görülen icra davalarının düşme süresi hakkında bilgiler içeren konuda İcra Davası Kaç Yılda Düşer, İcra Davası Ne Zaman Düşer gibi sorulara cevap bulabileceksiniz.

  Kanuna göre; takibi açılmış bulunan dosyada son işlem tarihinden itibaren 1 yıl içinde her hangi bir işlem yapılmadığında, esasa "takipsiz" kaydı düşüp arşive kaldırılır.
  İcra Davası Kaç Yılda Zaman Aşımına Uğrar
  Bir diğer düşme konusu da haciz isteme şeklindedir. Ödeme emri tebliğinden itibaren bir yıl içinde haciz talep edilmezse bu durumda ne şekilde işlem yapmış olsanız da haciz isteme hakkınız düşmüş olur.

  Genelde ödeme emrinin tebliğinden sonra 1 yıl içerisinde herhangi bir işlem yapılmazsa da tabir edilen şekliyle dosya düşmesi oluşur ve dosya arşive kaldırılır.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Murat çevrimdışı

  1 senede düşüyor diye biliyorum ancak icra davalarının avukatlar çok hızlıdır aman dikkat.


 3. #3

  Yazar : Sinel çevrimdışı

  icraların bekletildiğini hiç ama hiç görmedim ben İcra Davası Kaç Yılda Zaman Aşımına Uğrar


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  İcra Davası Kaç Yılda Zaman Aşımına Uğrar

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.50 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 İcra Davası Kaç Yılda Zaman Aşımına Uğrar

icrada zaman aşımı 2013 haciz davalarında zaman aşımı icra dosyası ne zaman zamanaşımına uğrar icra dosyası zaman aşımına uğrar mı icra dosyası kaç yılda zaman aşımına uğrar icra dosyalarında zaman aşımı kaç yıldır icra dosyası kaç yılda düşer icra davaları ne zaman düşer icra davalarında zaman aşımı icra ne zaman düşer ıcra davaları kac yilda zaman aşimına ugrar icra davalarında zaman aşımı 2013 icra davaları kaç yılda düşer hangi davalar zaman aşımına uğrar icralık dosyalar ne zaman düşer

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz