1. #1

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Refik Halit Karay Hikayeleri  Refik Halit Karay Memleket Hikayeleri ,
  Refik Halit Karay Gurbet Hikayeleri ,
  Refik Halit Karay Hikayeleri ,


  - Memleket Hikayeleri (1919)

  Kitabın Konusu: İnsanların Anadoludaki yaşamları dile getirilmiştir. Anadolu'nun nasıl değiştiği, çağın manzarası, psikolojisi, mantığı, iç ve dış varlığı aktarılmıştır. Kitap 18 hikayeden oluşmaktadır.
  Kitapta insanlar ne durumda olurlarsa olsun yardım edilmeli, korunmalı fikri aktarılmaktadır.


  - Gurbet Hikayeleri (1940)

  Kitabın Konusu: Kitabın konusunu bir veya birden fazla kişinin başından geçmiş, yaşanmış olaylar oluşturmaktadır. Memleket özlemi kitapta çok olarak işlenmiş konular arasındadır.

  Kitapta; Eskici, Köpek ve Testi adında 3 hikaye bulunmaktadır.

  Kitapta, insanın memleketi kadar güzel bir yere sahip olamayacağı, onun kıymetini, ondan uzak kalanların daha iyi bildiğini ve uğruna herşeyden vazgeçilebilecek bir şey olduğu savunulmuştur.

  Diğer Hikayeleri de;

  Kirpinin Dedikleri,
  Ago Paşa'nın Hatıraları,
  Ay Peşinde,
  Sakın Aldanma İnanma Kanma,
  Tanıdıklarım,
  Guguklu Saat,
  Bir Avuç Saçma,
  Bir İçim Su,
  İlk Adım,
  Üç Nesil Üç Hayat,
  Minelbab İlelmihrab.

  alıntı

  PAYLAŞ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Refik Halit Karay Hikayeleri

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Refik Halit Karay Hikayeleri

refik halit karay hikayeleri refik halit karay eskici metni refik halit karay eskici refik halit karay eskici hikayesi tahlili refik halit karay eskici hikayesinin ana fikri gurbet hikayeleri köpek hikayesi gurbet hikayeleri eskici hikayesi refik halit karay gurbet hikayeleri köpek refik halit karay memleket hikayeleri konusu refik halit karay köpek hikayesi eskici halit refik karay refik halit karay eskici hikayesi eskici hikayesi tahlili refik halit karay eskici ana fikri refik karay eskici hikayesinin ana konusu

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz