1. #1

  Yazar : Mevsim çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Hangi Çiçek Hangi Mevsim de Ekilir

  _

  Hangi Çiçek Ne Zaman Ekilir
  Hangi Ay da Hangi Çiçek Ekilir,

  Ocakta ilkbahar ve yaz çiçeklerinin soğanlarının dikimine başlanır. Elverişli havalarda karanfillerin bulunduğu yerler taze gübreyle örtülür.

  Şubatta çardak gülleri budanır. Karanfiller ve laleler saksılara dikilir. Ay sonunda şebboy ve çim ekilir.

  Martta çiçek ve fidan dikme başlar. Sonbaharda ekilmiş tohumlardan çıkan fideler bu ayın sonuna doğru kasalardan çıkarılıp bahçedeki tarhlara dikilir. Bu ay dikilebilecek çiçekler hercai, menekşe, levantin, sarı şebboy, acem karanfili, katmerli karanfil, yaz papatyası, haseki küpesi, çuha nergis gibi çiçeklerdir. Sürmemiş güller martta budanır. Kalem aşıları yapılır. Begonyanın soğanları yastıklara gömülür.

  Nisanda kahkaha çiçeği, akşam sefası, saray patı, yüksük, karanfil, ayçiçeği, aslan ağzı, glayöl, ateş çiçeği gibi yaz çiçeklerinin tohumları ekilir.

  Mayısta yaz çiçeklerinin son bölümü dikilir. Bahar çiçeklerinden ömürlerini tamamlayanların tohumları alınıp toprak kabartılır, gübrelenir. Kına çiçeği, horoz ibiği, şebboy, kadife çiçeği, mine, fesleğen gibi çiçekler dikilir. Nergis bu ayda da dikilir.
  Hangi Çiçek Hangi Mevsim de Ekilir
  Haziranda güller budanır. Yaprak aşısı ve yabani güllerden çelik alma ve karanfillerde doldurma yapılır. Sümbül, lale, fulya ve şekayık gibi yaprakları kurumuş çiçek soğanları sökülüp nemli bir yerde saklanır.  Ağustosta sardunyalardan çelik alınır, güllere aşı yapılır. Ay sonunda sümbüllerle lalelerin toprakları hazırlanır.

  Eylülde sümbül ve lalelerin soğanları ay ortasında dikilir. Geçen ayki işler bu ay da yapılır.

  Ekimde lale, sümbül, safran gibi çiçeklerin soğanları kutulara dikilerek bir ay kadar karanlık bir yerde saklanır. Karanfil çeliğine ve gül aşısına bu ay da devam edilir.

  Kasımda soğuklar bastırmadan çiçeklerin korunmasına geçilir. İlkbaharda açacak çiçeklerin ekimi yapılır. Soğanlı çiçeklerin soğanları soğuk olmayan yerlere alınır. Kına, begonya, mozaik, sardunya, ıtır gibi çiçeklerin çelikleri yapılır.

  Aralıkta tarlalardaki çiçekler saksılara alınır. Sümbül ve zerrin soğanları şişelere konur. Bahçe kenarlarındaki lüsktrünler budanır. İlkbahar çiçeklerinin dikimine devam edilir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Bengü çevrimdışı

  Bende her çiçeğin sadece baharda ekildiğini düşünüyordum


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Hangi Çiçek Hangi Mevsim de Ekilir

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Hangi Çiçek Hangi Mevsim de Ekilir

nergis hangi mevsimde yetişir sümbül yazın ekilen çiçekler baharda hangi çiçekler ekilir karanfil hangi mevsimde yetişir nergis çiçeği nasıl yetişir yazın ekilecek çiçekler sümbül çiçeği hangi mevsimde yetişir bu mevsimde hangi çiçekler ekilir ilkbaharda hangi çiçek ekilir baharda ne ekilir nergiz hangi ayda yetisir ilkbaharda ekilen çiçekler her mevsim yetişen çiçekler karanfil hangi mevsimlerde yetişir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz