1. #1

  Yazar : Naime çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Led TV Alırken Dikkat  Led TV Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Led TV Alırken Nelere Dikkat edilmeli

  Öncelikli olarak alacağınız TV’nin garanti şartları belgesini dikkatlice okumalısınız. TV alırken dikkat etmeniz gereken hususların başında kontrast oranı gelmektedir. LED TV ‘nin EDGE LED ya da FULL LED olması çok büyük farklılık yaratmasa da EDGE LED ‘ler daha ucuz FULL LED TV ‘ler biraz daha pahalı ancak daha yüksek kontrast oranlı ürünlerdir.Kontrast oranı ne kadar yüksek olursa, o kadar gerçek siyah ve gerçek beyaz tonlarına yakın görüntü elde edilebilir.

  Led TV Alırken Dikkat

  Harici medya bağlayacaksınız bunu destekleyen bir model seçin. Ayrıca HDMI sayısının da fazla olmasına dikkat edin.

  Led tvlerde ekran yenileme hızı da bir başka dikkat etmeniz gereken özelliktir. Şu an piyasada ekran yenileme hızı 800 hz’e kadar ürünler bulunabiliyor. Ancak 100-200 hzlik cihazlar da muhtemelen ortalama bir tv izleyicisinin işini kaliteli bir şekilde görür.

  Eğer 3D'yi destekleyen bir TV alacaksanız ve kırpışmasız, titreşimsiz bir 3D görüntü izlemek istiyorsanız tazeleme hızının tercihen ortalama 240 hz olması gerekir. Ancak çoğumuz için ortalama 120 hz de yeterli olacaktır.

  Bir diğer özellik ise tepkime süresidir. Siyah-Beyaz geçişleri ele aldığımızda (olması gerektiği gibi ) Önerilen ölçüler 5-8ms arasında gerçekleşen cihazlardır ve bu değerler oldukça iyidir.

  PAYLAŞ

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Led TV Alırken Dikkat


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Vücuttaki Görme Organı Nedir ?

Resim Yükle

 Led TV Alırken Dikkat

yenileme hızı ne işe yarar ekran yenileme hızı ne işe yarar yenileme hizi ne ise yarar led tv led tv hz ne işe yarar televizyonda yenileme hızı ne işe yarıyo televizyonda yenileme hızı ne işe yarar 3d yenileme hızı ne işe yarar yenile ne işe yarar tv de yenileme hızı ne işe yarıyor yenileme hızı neye yarar led tv alırken nelere dikkat etmeli

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz