1. #1

  Yazar : Mahmut Hoca çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Doğal Kaynakların Dikkatli Tüketilmesi Hakkında  Doğal Kaynakları Dikkatli Tüketmek İçin Neler Yapılmalı
  Doğal Kaynaklarımızın Dikkatli Tüketilmesi

  Yaşamımızı sürdürmek için doğal kaynaklardan yararlanırız. Hava, su, toprak, bitki örtüsü, hayvanlar ve madenler doğal kaynaklarımızı oluşturur. Bitmeyecekmiş gibi görünen bu kaynaklar, insanların bilinçsizce davranışları sonucu hızla azalmaktadır. Oysa görevimiz, bunları yok etmek değil, korumaktır.

  Doğal Kaynakların tükenmesi demek ciddi bir şekilde ekosistemi oluşturan canlılar için tehdit anlamına gelmektedir.Ekosistemin dengesinin bozulması ekossiteme bağlı olan her canlıyı doğrudan etkileyecek kimi canlı türleri yok olacak onun yokluğundan etkilenen diğer canlı türleride varlığını sürdürmekte zorlanacaktır.Bu süreç zincirleme bir şekilde devam edecektir.Sanayideki hızlı gelişim ve değişimler ve diğer nedenlerle yaşamsal önemdeki doğal kaynakların hızla tükendiğini görüyoruz.Doğal kaynakların hızla tükenmesi insan ve diğer canlıların yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Biyolojik çeşitlilik bakımından zengin bir mirasa sahip olan ülkemiz birçok canlı türünün neslinin tehdit altında olduğu biliniyor. Nesli tehdit altında olan canlıların, varlıklarını sürdürebilmeleri için öncelikle tanınmaları, bilinmeleri ve yaşam alanlarının korunması gerekir.


  Doğal Kaynaklar Nelerdir

  Doğal kaynaklar çevrebilimin tentelini oluştururlar. Doğal kaynaklar canlı ve cansız çevreyi belirleyen çevre bileşkenleridir. Bu nedenle doğal kaynaklan da canlı doğal kaynaklar ve cansız doğal kaynaklar olarak iki temel kümede toplamak olanaklıdır.

  Canlı doğal kaynaklar denilince bitki hayvan ve mikro organizmalardan oluşan biyolojik çeşitlilik anlaşılır. Cansız doğal kaynaklar ise biyolojik çeşitliliğin bağımlı olduğu hava su ve topraktan oluşan yaşam ortamları ile madenler ve fosil yakıttan kapsayan yeraltı zenginlikleridir.

  PAYLAŞ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Doğal Kaynakların Dikkatli Tüketilmesi Hakkında

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 4 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.75 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Doğal Kaynakların Dikkatli Tüketilmesi Hakkında

doğal kaynakları neden dikkatli tüketilmesi gerekmektedir doğal kaynaklar neden dikkatli tüketilmelidir doğal kaynakların neden dikkatli tüketilmesi gerekmektedir doğal kaynaklar neden dikkatli tüketilmesi gerekmektedir doğal kaynaklarının neden dikkatli tüketilmesi gerekmektedir doğal kaynakların dikkatli tüketilmesi doğal kaynakları neden dikkatli tüketilmesi gerekmektedir çok kısa doğal kaynaklar neden dikkatli tüketilmesi gerekmektedir kısa bilgi doğal kaynakların tüketilmesi kısa doğal kaynakları niçin dikkatli tüketilmelidir dogal kaynaklar neden dikkatli tuketilmeli doğal kaynaklar ve doğal kaynakların dikkatli tüketilmesi doğal kaynakları neden dikkatli tüketilmelidir doğal kaynaklar ve doğal kaynakların niçin dikkatli tüketilmesi gerekir dogal kaynaklar neden dk

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz