1. #1

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Açık Cezaevi İzin Şartları Nelerdir  Açık Cezaevinden İzinli Çıkma Şartı
  Açık Cezaevi İzin Şartları Nelerdir

  647 sayılı Cezaların İnfazı Hakkındaki Kanununun 14/b maddesi, Ceza İnfaz Kurumları ile Tevkifevlerinin Yönetimine ve Cezaların İnfazına dair Tüzüğün 119. maddesi ve 02.01.1997 tarihli hükümlülerin mazeret, özel ve iş arama izinleri ile hastalık veya zorunlu nedenlerle izin süresinin uzatılması hakkındaki genelgeye göre açık ceza infaz kurumunda bulunan hükümlülere hükümlülük süresinin dörtte birini iyi hal ile geçirmiş olanlara özel izin verilebilmekteydi.

  5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanunun 95. maddesinde “açık ceza infaz kurumundaki hükümlülerin aileleriyle bağlarını sürdürmelerini veya güçlendirmelerini ve dış dünyaya uyumlarını sağlamak amacıyla yılda en çok üç kez özel izin verilebilir hükmü bulunmaktadır.

  Görüldüğü gibi özel izin verebilmek için kanun koyucu hükümlülük süresinin dörtte birini iyi halle geçirmiş olma koşulunu düzenlememiştir. Mazeret izni verebilmek için kanun koyucu yine önceden olduğu gibi hükümlülük süresinin beşte birini iyi halle geçirmiş olma şartını aramaktadır. Kanun koyucunun koşul olarak aramadığı bir hususu başka bir mevzuatta da düzenlemek mümkün olmayacaktır.

  Bu nedenle açık ceza infaz kurumunda bulunan hükümlülere cezalarının dörtte birini infaz etmiş olma şartı aranmaksızın özel izin verilebilecektir. 5275 sayılı Kanunun 93/2. maddesi İzinlerin kullandırılması ile ilgili ayrıntılar tüzükte gösterilir hükmünü içermektedir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Şaban çevrimdışı

  allah düşürmesin


 3. #3

  Yazar : Murat şimdi çevrimiçi

  Topluma kazandırma adına farklı uygulamalar da yapılabilir.


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Açık Cezaevi İzin Şartları Nelerdir


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Açık Cezaevi İzin Şartları Nelerdir

açık cezaevi kuralları açık cezaevi nedir açık cezaevinde ev izni açık cezaevi şartları nelerdir açık cezaevi nasıldır cezaevinden izinli çıkmak açık cezaevinde ev izni şartları cezaevi kuralları açık cezaevi nasıl açık cezaevi ev izni açık cezaevlerinde ev izni açık cezaevleri nasıldır açık cezaevi ne demek acik cezaevi kurallari açık cezaevi izin şartları

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz