1. #1

  Yazar : Murat şimdi çevrimiçi

  Sponsorlu Bağlantılar

  İpek Böceğinin Anavatanı Hangi Ülke ve Neresidir?

  Ülkemizde de yetiştiriciliğine önem verilen ipek böceğinin Anavatanı ilk olarak görüldüğü yer Asya ülkelerinden olan Çin'dir.
  İpek Böceğinin Anavatanı Hangi Ülke ve Neresidir?
  İpek böcekleri tırtıl lavra ve kelebek hali olmak üzere çeşitli evrelerden geçerek oluşmaktadır. İpek böceği ipek iplik maddesinin elde edilip ipek kumaşı üretiminin temel faktörlerinden biridir.İpek Böceklerinin Dünya çapında bu gün üretimi ve yetiştirilmesi çok yaygın bir durumdadır.

  İpekböceği anavatanı olan Çin'de suni ve doğal yollardan hala çok yaygın olarak üretilmekte ve ipek elde edilmekte.Fakat dünyanın bir çok ülkesinde de aynı yöntemler ile üretimi devam ediyor.

  Bunların arasında Türkiye'de Bursa ili de ipek böceği ve kumaşı işlenmesi açısından önemli bir yer tutmaktadır. Bursa'da Kozahan diye bilinen alış veriş merkezinde tarihsel dokular korunduğu gibi, ipek giyim ve eşarp dünya çapında büyük bir üne sahiptir.

  Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi -pek-b-ce-i.jpg  
  PAYLAŞ

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  İpek Böceğinin Anavatanı Hangi Ülke ve Neresidir?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 İpek Böceğinin Anavatanı Hangi Ülke ve Neresidir?

ipekböceği anavatanı ipek böçeğinin ana vatanı ipek böceği görülduğü yerler ipek kumaşın ana vatanı ipek yolu ana vatanı ipek böçeği ipek böceği ana vatan ipek kumaşlar hangi ülkede çoktur ipek böceği hangi ülkede çok olur

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz