1. #1

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  İnsan Vücudu Organları Ve Görevleri Nelerdir ?  DUYU Organları Hangileridir ? , İç Organlar Hangileridir ? ,
  Solunum Organları Hangileridir ? , Sindirim Organları hangileridir ? ,
  Organ Nedir ? , Vücudumuzda Hangi Organlar Vardır ? ,
  • Organ Nedir?
  • Canlı bir vücuttaki dokuların bir araya gelerek anatomik ve işlevsel bir bütün oluşturduğu, belirli bir görev yapan ve sınırları kesin olarak belirlenmiş vücut bölümüne organ denir.  Organlarımıziç organları, duyu organları gibi de gruplandırılabilir.

  Vücudumuzdaki organlar nelerdir? İnsan vücudunda pek çok organ görev alır. Bu organları görevlerine ve bulundukları sistemlere göre sınıflandıracak olursak:

  İç Organlarımız: Soluk borusu, yemek borusu, akciğerler, kalp, mide, karaciğer, safra kesesi, oniki parmak bağırsağı, pankreas, ince bağırsak, kalın bağırsak, rektum, dalak, böbrek, apandisit.

  Sindirim Organları: Temel sindirim sistemi organları, sırasıyla, ağız, yutak, yemek borusu, mide, on iki parmak bağırsağı, ince bağırsak ve kalın bağırsak olarak sayılabilir. Sindirim sistemine yardımcı organlar ise karaciğer ve pankreastır.

  Üreme Organları: Kadın ve erkekte üreme organları birbirinden farklıdır. Erkek üreme organları; penis, testisler ve prostat (erbezi)'tan oluşur. Kadın üreme organları ise; vajina, rahim ve yumurtalıklardır.

  Boşaltım Organları: Boşaltım sisteminde görev alan temel organlar böbrekler, üreterler ve idrar kesesidir.

  Solunum Organları: Ağız, burun, yutak, gırtlak, soluk borusu ve akciğer solunum sistemini meydana getiren organlardır.

  Dolaşım Organları: Kalp ve kan damarları dolaşım sistemini meydana getirir.

  Duyu Organları: Göz, kulak, burun, dil ve deri duyu organlarımızdır.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Esram çevrimdışı

  Vücudumuzda bulunan tüm organların görüldüğü üzere bir görevi var bunlardan biri görevini yapmayacak olursa işte ozaman hapı yuttuk demektir İnsan Vücudu Organları Ve Görevleri Nelerdir ?


 3. #3

  Yazar : Murat çevrimdışı

  İnsan kendisini tanımadan zaten hareket etmemeli, ezbere yaşıyoruz, bakın ne güzel donanımsal aygıtlarla donatılmış bir varlığız.


 4. #4

  Yazar : alev çevrimdışı

  insan vücudu gerçekten güzel bir şekilde işliyor


 5. #5

  Yazar : gülce efe

  başın görevleri

  İnsan Vücudu Organları Ve Görevleri Nelerdir ? arkadaşlar başımızın görevleri nelerdir acaba?İnsan Vücudu Organları Ve Görevleri Nelerdir ?İnsan Vücudu Organları Ve Görevleri Nelerdir ?İnsan Vücudu Organları Ve Görevleri Nelerdir ?İnsan Vücudu Organları Ve Görevleri Nelerdir ?


 6. #6

  Yazar : pınar

  TEŞEKKÜRLER BİLGİLER İÇİNN


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  İnsan Vücudu Organları Ve Görevleri Nelerdir ?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 İnsan Vücudu Organları Ve Görevleri Nelerdir ?

basimizin gorevi başın görevleri nelerdir başımızın görevleri vücudumuzda başın görevleri nelerdir kafamızın görevleri nelerdir vücudumuzda hangi organlar vardır vücudumuzdaki organlar ve görevleri basimizin gorevleri başımızın görevleri nelerdir insan vücudundaki organlar ve görevleri vücudumuzda başın görevleri vücudumuzda hangi organlarımız var kafamızın görevi nedir insan vücudunda başın görevleri organlarımız ve görevleri nelerdir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz