1. #1

  Yazar : Hatice çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Tüpleri bağlatmanın ardından gebe kalma riskim var mı ?

  Tüpleri bağlatmanın ardından gebe kalma riskim var mı ?

  Tüplerin bağlanması (tüp ligasyonu) %100 gebelikten korunmayı garanti etmemektedir.Nadir de olsa tüp ligasyonunun ardından gebelik görülebilir.
  10.000 tüp ligasyonu yapılan hastada oluşturulan çalışmada 11 gebelik saptanmıştır.Bu nedenle tüp ligasyonu ardından gebelik oranı %0.11’dür.Bu nadir vakalarda tüpler yeniden uç uca gelip yumurta hücresinin döllenip rahme yerleşmesine olanak vermektedir.Bu gebeliklerin bir kısmı tüplerdeki harabiyet nedeniyle ektopik(dış) gebelik olarak görülür.Tüp ligasyonu ardından uzun süre (10 yıl) geçtiğinde gebelik oranı hafif artmaktadır.
  Tüpleri bağlattıktan sonra yeniden gebelik istenirse yeni bir cerrahi girişim gereklidir.Yapılacak bu cerrahi operasyon gebelik garantisi içermemektedir.Bu nedenle bu operasyon yerine Tüp Bebek uygulaması sıklıkla önerilmektedir.
  Bunların dışında doğum sonrası başka hangi yöntemler kullanılabilinir?
  Ülkemizde en çok uygulanan yöntem geri çekme veya ‘coitus interraptus’ denen yöntemdir. Çok daha nadiren kullanılan ve ülkemizde yaygın olmayan yöntemler ise ; servikal kap, vajen içi fitil ve kremlerdir ve koruyuculukları azdır.
  Erkekte tüp bağlanması işlemi ise "Vazektomi" olarak bilinir. Lokal anestezi eşliğinde ayaktan yapılan çok basit bir işlemdir. İşlem sonrası cinsel istek veya fonksiyonlarında azalma yaratmaz ve meni'nin miktarında değişme olmaz. Yine geri dönüşümü olmayan bir yöntemdir. Erkekleri bu yönteme ikna etmek zordur.

  Doğum sonrası veya normalde de hangi korunma metodu kullanılırsa kullanılsın her türlü adet gecikmesi durumunda öncelikle gebelik düşünülmelidir. Eğer gebelik testleri ve muayene sonuçlarında gebelik saptanmazsa adet gecikmesi nedenine yönelik tedavi uygulanmalıdır.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Şaban çevrimdışı

  var mı? sonucu öğrenemedık hani


 3. #3

  Yazar : Misafir

  Gebe Kalabilirmiyim

  26 Haziran Salı Günü Tüp Bağlattım . 18 Gün Sonra Korunmadan İlişkiye Girdim . Bu Sebebten Dolayı Erken İlişki Zamanında . Gebe Kalabilirmiyim . En Gec Amaliyattan SOnra İlişki Zamanı Ne Kadardır . Yardımcı OLURSANIZ Sevinirim.


 4. #4

  Yazar : Misafir

  tüplerim bağlı 6senedir ilk kez adetim geçikti hamile kalmaktan korkuyorum
  test yaptım yok görünüyo ne yapmalıyım yaşım 42


 5. #5

  Yazar : Misafir

  tüpler bağlanınca hamile kalınır mı ?

  ben tüplerimi bağlatalı 2 yıl oldu iki gebelik yaşadım ve ikiside 6 aylık düştü ondan sonra tüplerimi bağlattım ama sağ olan ikiz kızlarım var ama nedense bu ay adetim gecikti ve hiç böyle olmazdı acaba hamile kalma olasılığım varmı olursada çok sevinirim çünkü yaptığım işleme çok pişmanım..


 6. #6

  Yazar : Murat çevrimdışı

  Allah tüm tüp bebek sahiplerine yardım etsin ve sağlıklı bir şekilde doğmalarını nasip etsin.


 7. #7

  Yazar : Kayıtsız

  eşim 3 cü çoçuğu doğum yaptıkdan sonra tüplerini bağlattık ilk çocuğumuz özürlüydü askeri ücretliyşm bakamam diye tüplerini bağlattık ama eşim son çocuktan sonra bağladıktan 3 ay sonra hamile kaldı hastane bağladık diyo çoğü doktorlarda mümkün değil diyo baştan savma iş yaptıkları aşikar bakamıomda ne yapmalıyım


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Tüpleri bağlatmanın ardından gebe kalma riskim var mı ?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 15 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.80 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Tüpleri bağlatmanın ardından gebe kalma riskim var mı ?

tüpler bağlıyken hamile kalınırmı kordonlar bağlıyken hamile kalınırmı kordon bağlıyken hamile kalınırmı tüpler bağlanınca hamile kalınırmı tüpler bağlıyken hamile kalan varmı tüpler bağlandıktan sonra hamile kalınır mı kordon bağlamadan sonra hamile kalınır mı kordonu bağlı kadın hamile kalırmı tüpleri bağlattıktan sonra hamile kalınır mı kordonları bağlanan kadın hamile kalabilir mi tüplerimi bağlattım hamile kaldım tüpleri bağlı kadın hamile kalabilirmi tüpleri bağlı olan kadın hamile kalırmı kordonları bağlı kadın hamile kalırmı tüpleri bağlı kadın hamile kalırmı

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz