1. #1

  Yazar : Nehir çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Üstüne görmek" nedir? Hamile kadın adet görür mü?

  Halk arasında "üstüne adet gördüğü" için hamileliğini geç fark ettiğini söyleyenlere şahit oluruz. Peki, bir kadının hamile olduğu halde adet kanamasına benzer bir kanama yaşaması mümkün müdür? Halk arasında "üstüne görmek" olarak adlandırılan durum gerçekten de söz konusu olabilir mi, yoksa kanamalar başka nedenlere mi bağlıdır? Herhangi bir kanama durumunda ne yapmanız gerekir?

  İmplantasyon kanaması
  Hamile kadınların %25'inde ilk üç ayda hafif vajinal kanama veya lekelenme görülebilir. Çoğunlukla lekelenme herhangi bir soruna işaret etmez.

  İlk üç aydaki hafif kanamaya döllenen yumurtanın rahim duvarına implantasyonu (yerleşme) neden olur. Bu implantasyon kanaması genellikle döllenmeden yaklaşık 10 gün sonra gerçekleşir.

  Bazı kadınlar adet kanaması olarak değerlendirse de, implantasyon kanaması normal adet kanamasından çok daha hafif ve daha düzensizdir.

  Normal seyreden bir hamilelikte adet kanamasına benzer derecede ve adet kanaması ile aynı sürede devam eden kanamalar olmamalıdır.

  Her türlü kanamaya dikkat!
  Hamilelikte, az ya da çok, her türlü vajinal kanama ciddiye alınmalıdır. Hamileyseniz ya da hamile olduğunuzu düşünüyorsanız, her türlü kanama durumunu mutlaka doktorunuza haber vermelisiniz. Doktorunuz kanamanın herhangi bir ciddi sorundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını saptayacaktır.

  Hamileliğin ilk aylarındaki kanamalar bir sorunun işareti olabilmektedir. Bu nedenle, aşağıdaki durumlarda derhal doktorunuzu aramalısınız:

  Aşırı kanama

  Kramp, ateş ve ürpermelerin eşlik ettiği kanamalar

  24 saatten uzun süren bir kanama

  KANAMANIN NEDENLERİ NELER OLABİLİR?
  Hamileliğin ilk aylarında implantasyon haricinde vajinal kanamaya yol açan nedenlerden bazıları şunlardır:

  Rahimdeki değişiklikler
  Hamilelik sırasında rahme daha fazla kan akışı söz konusudur. Dolayısıyla kanama olasılığı da artmaktadır. Hamilelik sırasında cinsel ilişki bazen az miktarda vajinal kanamaya neden olabilir. Ayrıca pelvik muayene sonrasında da lekelenme görülebilir.

  Düşük
  Hamileliğin ilk üç ayında meydana gelen vajinal kanamalar bazen de düşük belirtisi olabilmektedir.

  Dış gebelik
  Karın ağrısı ile birlikte olan vajinal kanama dış gebelik belirtisi olabilir. Dış gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim dışında bir yere ve genellikle de fallop tüplerine implant olmasıdır. Acil müdahale gerektiren ciddi bir durumdur. Dış gebeliklerde sağlıklı bir bebek gelişimi mümkün değildir. Ayrıca tedavi edilmeyen dış gebelikler anneye ciddi zararlar verebilir veya yaşamını kaybetmesine neden olabilir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : I$ık çevrimdışı

  Hamilelik * Gebelik sürecinde gerekli bilgileri paylaştıgın için teşekkürler.

  [SIGPIC][/SIGPIC]
  [FONT=Book Antiqua][COLOR=Olive][B] Cisminin küçüklüğüne bakıpta günahlarını küçük zannetme.[/B][/COLOR][/FONT]

 3. #3

  Yazar : Güliz çevrimdışı

  Hamilelik döneminde sık sık olmasada münferit adet görülme vakasına rastlanmış.


 4. #4

  Yazar : berna çevrimdışı

  Pek görülen bir olay degil hamilelikte adet görülmesi


 5. #5

  Yazar : Nursena çevrimdışı

  Gebelikte adet regl olma durumu bazen meydana gelebiliyor bazende gebe kalınırken olabiliyor.


 6. #6

  Yazar : sailormoon çevrimdışı

  Ara ara karşıma çıkan bir soru bu çok fazla görülmesede bazı zamanlarda regl adet gören arkadaşlarda gebelik meydana gelebiliyor.


 7. #7

  Yazar : tnraksy çevrimdışı

  Gebelik döneminde üstüne görme nasıl anlaşılır, üstüne görme nasıl olur?


 8. #8

  Yazar : Narinim

  Üstünü görmek hakkında detaylı bilgiler için uzmanımıza şükranlarım sunuyorum.


 9. #9

  Yazar : Misafir

  regl dönemind ilişkiye girildiğinde %95 hamile kalırsınız bayanlar unutmayın.. regl döneminde kocalarınızı uzaklaştırın Üstüne görmek" nedir? Hamile kadın adet görür mü? yada sağlam korunun Üstüne görmek" nedir? Hamile kadın adet görür mü?)


 10. #10

  Yazar : Ziyaretci

  regl döneminde hamile kalınır mı

  (regl döneminde %95 hamile kalınır) bu gerçekten doğru mu


+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon
 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Üstüne görmek" nedir? Hamile kadın adet görür mü?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 4 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.75 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Üstüne görmek" nedir? Hamile kadın adet görür mü?

hamileyken adet görülürmü hamileyken adet olunurmu hamile iken adet görülürmü hamile iken adet görülür mu hamile iken adet hamile iken adet görülür mü hamile iken adet olunurmu hamile iken adet görmek hamile kalındığında adet görülürmü hamilelikte adet görülürmü hamileyken adet gorulurmu hamilelikte regl dış gebelikte regl olunur mu hamile kalındığında adet olunurmu hamile iken adet görme

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz