1. #1

  Yazar : dr.zekiye çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Hamilelikte bitki çaylarının faydaları ve zararları neler?  Gebelikte Bitki Çayları İçilirmi?
  Hamilelikte bitki çayı içilirmi?
  Hamilelikte bitki çaylarının faydaları ve zararları neler

  Gebelikte Bitki Çayları Tüketin

  Gebeliğinizde günlük sıvı ihtiyaçlarınızı karşılamak için siyah çay ya da kahve gibi içeceklerin yerine, daha faydalı olduğunu bildiğiniz bitki çayları tüketmelisiniz. Uzmanlara göre gebeliğinizde içeceğiniz bitki çayları sizin için gerçekten faydalıdır, ancak bazı türlerinin erken doğum ve düşük riskini artırdığıda unutmamalısınız..Hemen konumuza geçiyoruz sevgili anne adayalrı sizleri daha fazla meraklandırmadan gebelikte hangi bitki çayları içilmeli hangileri içilmemeli öğreniyoruz hep birlikte..

  Hangi Bitki Çayının Ne Faydası Var ?

  Ihlamur, zencefil, papatya, rezene, kuşburnu, yeşilçey ve tüm meyve çayları gebelik döneminizde, sizin için çok faydalıdır. Bu yüzden gebeliğiniz boyunca bitki çaylarını günde iki fincana kadar tüketebilirsiniz.

  Gebelikte Ihlamur :Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, grip ve soğuk algınlığına karşı sizi korur. Ihlamurun ödem çözücü etkisi olduğundan, böbreklerinizi yormadan vücudunuzda biriken ödemi indirir.

  Gebelikte Papatya Çayı :Sindiriminiz kolaylaştırarak, sizi ruhsal açıdan rahatlatır. Sakinleştirici etkisi bulunur. Uykusuzluk probleminiz varsa, papatya çayı iyi gelecektir.

  Gebelikte Rezene Çayı:Bağırsaklarınızda gaz oluşmasını engelleyip, sizi rahatlatır ve sindiriminize zardımcı olur. İştahsızlık probleminize iyi gelir. Ayrıca emzirme döneminizde de süt veriminiz artırır.

  Gebelikte Zencefil Çayı :Bulantılarınızı önler, şişkinlik hissinizi azaltır, hazımsızlığı düzeltir.

  Gebelikte Kuşburnu Çayı :C Vitamini açısından oldukça zengin bir bitkidir. Hastalıklarınızda vücudunuzdaki genel direnci sağlar. Ayrıca ödem söktürücü özelliği bulunmaktadır.

  Gebelikte Yeşilçay :Yeşilçaydaki kafein, siyah çaya oranla daha az olduğundan tercih sebebiniz olmalıdır. Kan dolaşımınızı düzenleyici, soğuk algınlığına karşı koruyucudur.

  Gebelikte Adaçayı :Bu dönemde rahim kaslarınızı uyarıcı ektisi bulunduğundan, gebeliğinizin son dönemlerinde adaçayı tüketmemelisiniz.

  Keten Tohumu :Omega 3 açısından zengin olmasına rağmen kanama riskinizi artırır. Bu nedenle gebeliğiniz boyunca tüketmemeye özen gösterin.

  Gebelikte Ahududu : C vitamini ve organik asitleri içeren bir çok hastalığa iyi gelir, ancak doğum kasılmalarınızı başlatıcı etkisi bulunduğundan gebeliğinizin son dönemlerinde tüketmenizi önermiyoruz.

  Gebelikte Sinameki Çayı :Kuvvetli müshil görevi görür, bağırsaklarınızdaki vitamin, mineral emiliminizi azalttığından gebeliğiniz süresince tüketmeyiniz.

  Fesleğen, biberiye, yaban mersini, sarı kanturan, melisa yaprağı, aloe vera, karahindiba gibi bitki çaylarını da, hamilelik döneminizde içmeniz erken doğum, kana ve düşük riskinizi artırır. Bu nedenle tüketmenizi önermiyoruz.
  Gebelikte Bitki Çayları Tüketin..

  Hamileliğinizde, günlük sıvı ihtiyaçlarınızı karşılamak için siyah çay ya da kahve gibi içeceklerin yerine, daha faydalı olduğunu bildiğiniz bitki çayları tüketmelisiniz. Uzmanlara göre hamileliğinizde içeceğiniz bitki çayları sizin için gerçekten faydalıdır, ancak bazı türlerinin erken doğum ve düşük riskini artırdığıda unutulmamalıdır.
  Hamilelikte bitki çaylarının faydaları ve zararları neler?

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Fıstık çevrimdışı

  Hamilelik sırasında bitki çayı tüketimi önemli ama her bitki çayı faydalı değildir.


 3. #3

  Yazar : Şaban çevrimdışı

  Gebelikte Bitki Çayları Tüketin


 4. #4

  Yazar : Şuşu çevrimdışı

  Gebelikte bitki çayı içmek güzel fakat her bitki çayınıda önermiyor doktorlar


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Hamilelikte bitki çaylarının faydaları ve zararları neler?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 1.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Hamilelikte bitki çaylarının faydaları ve zararları neler?

hamilelikte grip için ne tür çay içilmeli hamilelikte bitki çayı içilirmi adaçayı hamilelere zararlımı hamilelikte bitki çayları içilirmi hamilelikte papatya çayı içilirmi hamilelikte adaçayının zararları ada cayi hamilelere zararlimi adaçayı hamilelere zararlı mı hamilelikte bitki çayları zararlı mıdır bitki çayları hamilelikte zararlı mı biberiye hamilelikte zararlımı hamilelikte adaçayı içilirmi hamilelikte bitki çayı zararlımı bitki çayları gebelikte zararlımı bitki çayları hamilelere zararlımı

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz