1. #1

  Yazar : anneanne çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Anne Karnında 25.Hafta Bebek Gelişimi  25.hafta bebek gelişimi hafta hafta hamilelik ve gebelik durumu
  25.hafta Anne Karnında Bebek Gelişimi
  Anne Karnında Hafta Hafta Bebek Gelişimi

  Gebelikte25.Hafta Bebekteki değişiklikler
  Anne Karnında 25.Hafta Bebek Gelişimi
  Yandaki resimde 3 boyutlu ultrason ile çekilmiş 25 haftalık bir resmi büyütmek için üzerine tıklayınbebek resmi görmektesiniz.
  Büyütmek için resmin üzerine tıklayınız.

  Bu hafta da dopler ultrason ya da steteskop ile doktorunuz bebeğinizin kalp atışlarını duyabilir. Bebeğinizin cinsiyeti ile ilgili değişimler tamamlandı. Erkeklerde testisler skrotum (erbezi torbası) içine yerleşir, kızlarda ise vajina oluşur. Omurga sistemi tüm kemikler, eklemler ve bağlar tam olarak şeklini almış durumdadır. Akciğer ve damar sistemi gelişimini sürdürür.Bu haftanın en önemli olayı bebeğinizin tat duyusunun büyük ölçüde gelişmiş olması. Tat duyusu ile birlikte bebeğinizin süt dişleri de gelişiyor. Bebeğin cildi artık şeffaf görünümünü kaybetmekte ama hala daha ince ve kırılgan. Vücuduna bol gelircesine cilt kıvrımlarla kaplıdır.Ancak vücudu orantılı bir şekilde doluyor, cilt altı yağ dokuları olgunlaşıyor. Artık uterus içinde göreceli olarak kapladığı alan azalmaya başladı. Bu da hareket için kendisine kalan boş alanın giderek azalacağı anlamına geliyor. Sonuç ise hareketlerin daha sert hissedilmesi olacak.Uyku ve uyanma periodları görülür. İstirahata geçtiğinizde hareketleri artar.Kalp atımları stetoskop ile veya bebeğin pozisyonu da uygunsa karna kulağını dayayan biri tarafından duyulabilir.

  Bebeğiniz yaklaşık 700 gram ağırlığında olup poposundan başına uzunluğu 22 cm. kadardır. Bunlar bebekten bebeğe ve hamilelikten hamileliğe değişen ölçülerdir.

  Sizdeki değişiklikler

  Bu haftalarda yorgunluk hissedebilirsiniz. Bu gebeliğin normal yakınmalarından birisidir. Aynı zamanda gözlerinizin ışığa karşı oldukça duyarlı olduğunu fark edebilirsiniz. Gebeliğe bağlı göz kuruluğu pek çok anne adayının ortak yakınmasıdır. Sorunun üstesinden gelebilmek için yapay gözyaşı preparatları kullanabilirsiniz. Büyüyen rahimin baskı yapması ve dolaşımın bozulması nedeni ile bacaklarda ve belde ağrılar olabilir. (Sık sık pozisyon değiştirin, ılık duş alın ve ağrıyan bölgelere buz tutun.) Eğer ağrılarınız çok şiddetliyse doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri kullanın.Bazı gebelerde ise el parmaklarında dahi ağrılar olabilir. Bu gibi durumlarda soğuk tatbiki oldukça yararlı olmaktadır.Gebelikte artan hormonlarınıza bağlı olarak vaginal akıntınızda artış olabilir. Pamuklu iç çamaşırları giyilmesi ve temizliğe dikkat edilmesi önerilir. Akıntı sarı renkli, kokulu ve kaşıntı varsa doktorunuza başvurarak uygun tedaviyi almalısınız.

  24 - 28.haftalarda 50 gr glukoz (şeker ) yükleme testi yaptırmanız gerekmektedir.Bu test ile daha önce şeker hastalığı olmayan gebelerde bile sadece gebelikte ortaya çıkan ,anne ve bebeği olumsuz etkileyen (iri bebek , zor doğum vb) şeker hastalığı (gestasyonel diabet) açığa çıkarılmaya çalışılır.Aç veya tok karna (tercihen açlığı takiben açlık kan sekeri ölçüldükten sonra) 50 gr glukoz(seker) verildikten 1 saat sonraki kan sekeri ölçümü 140 mg /dl altında olmalıdır.

  Bu bilgileri yaklaşık olarak verilmiştir. Her hamilelikte farklılık gösterebilir ve büyüme oranları değişebilir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Misafir

  Tamamı ile Mucize Allah neler yaratıyor ne güzel yaratıcı.


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Anne Karnında 25.Hafta Bebek Gelişimi


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Anne Karnında 25.Hafta Bebek Gelişimi

anne karnında 25 haftalık bebek hareketleri anne karnında 25 haftalık bebek 25haftalik bebek goruntusu anne karnındaki 25 haftalık bebek görüntüleri anne karnındaki 25 haftalık bebeğin durumu 25 hafta bebek hareketleri 25 haftalık anne karnındaki bebek 25 haftalık bebeğin anne karnındaki görüntüsü anne karnında 25 haftalık bebek gelişimi 25 haftalik anne karninda bebek 25 haftalık ane karnında bebek görüntüsü anneanne karnında 25 haftalık bebek gelişimi anne karnında 25 haftalık bebek gelişimi 25 haftalık gebelikte bebek ve anne gelişimi 25 aylik bebek anne karninda kac kilo anne karninda bebegi daha fazla buyutmek icin ne yapmali

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz