Yazar : Goksel çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Muhabbet Kuşu Ölüm Nedenleri

Muhabbet Kuşlarında Ani Ölüm Sebebi Nedir ? ,
    Muhabbet Kuşları Neden Ölür ? ,
    Muhabbet Kuşlarındaki Ölüm Sebepleri ,

Muhabbet Kuşlarında Ani Ölüm Nedenleri Nedir

Sağlıklı bir kuş hareketli ve canlıdır. Sürekli tüylerine bakım yapar. Kuruk üstündeki pineral bezden aldığı yağı tüylerine, kanatlarına ve ayaklarına sürer.

Özellikle ishal vakalarında buralar yeşilimsi dışkı ile temas eder. Gözleri kızarık, çapaklı, kapanmış olmamalıdır. Burun deliklerinde irinli, gri ve sarı renkte akıntı bulunmamalıdır. Hasta kuş hareketsizdir, uyuklar ve tüyleri kabarmıştır. Gözleri yarı kapalıdır.

Çevresine ilgi göstermez. Kuşta nefes alırken hırıltılı solunum olmamalı aksırık ve tıksırık gözlenmemelidir. Kafesler sık sık temizlenmelidir.

Kafes altına gazete kağıdı koyarsanız ve kuşunuz bunu yerse gazetelerde kullanılan boyadan dolayı kurşun zehirlenmesi gözlenebilir.

Kafes imalatında kurşun içeren boyalar kullanılırsa, kuşunuz kafesin tellerini kemirirken bu kurşuna maruz kalabilir ve kısa sürede ani ölümler ve zehirlenmeler görülebilir. Sigara dumanı hava akımı, sıcak soğuk , direk güneş ışığı kuşunuz için çok tehlikelidir.

PAYLAŞ

Yazar : Misafir

bilader banada hediye geldi 1 buçuk ay önce az önce kafesin tabanına oturdu ses seda yok gazete aldım kıpır kıpır şimdi gazeteden bişi olmuşmudur hiç bir hastalık belirtisi yok şuan

peki fazla stresten bir şey olurmu

ArkadaŞlar ben yaklasik bİr ay Önce muhabbet kusu aldim 20 gÜnlÜk olduĞu sÖylendİ.ancak dÜn ÖlmÜŞ Muhabbet Kuşu Ölüm Nedenleri bİr hafta Önce de gagasinin ÜstÜnde burun delİklerİnİn olduĞu sol tarafinda bİ ŞİŞlİk oldu bu zamanla İltİhap halİnİ aldi ve kÜcÜldÜ ben İyİleŞmİŞ mİ dİe her gÜn kontrol ederken o İltİhap diŞari Çikti bende devamini getİrdİm orayi boŞalttm. Ve kantoron yaĞi sÜrdÜm yarasi Çabuk İyİleŞsİn dİe. Sonra kuŞ kendİne geldİ hareket etmeye baŞladi. Ama dÜn ÖlmÜŞ.ayrica bİ kaÇ gÜndÜr İshaldİ... Szce neden ÖlmŞ olabİlİr??

Yazar : Darkdegger

otopsi yapılmadan kesinbişey söylenemez.Muhabbet Kuşu Ölüm Nedenleri

Yazar : ronaldo

kuşum yeni öldü

Yazar : yaralı serçe

:'(

Kuşumu alalı 5 yıl oldu bugün. sabah kalktığımda ölü buldum Muhabbet Kuşu Ölüm Nedenleri

Yazar : yardım edin

Yardım

ya beyler kuşumu yeni aldım eve getirdim tavana kadar uçtu sonra yere dustu kafa ustu hafıf kafası kanadı bısı olurmu ya cok uzuluyorumm

Yazar : dilan

benim kuşumda 3 yaşındaydı daha dün banyo yaptırırken birden öldü :'(

Yazar : Kayıtsız Üye

kuşumu sabah ölü buldum aldığımda 3 aylıktı 6 ay bizde kaldı yem yerken çırpınmış ve yere düşmüş sizce boğulmuş olabilirmi

+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon
  • Bu konuyu beğendiniz mi?

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 8 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.63 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

muhabbet kuşu neden ölür muhabbet kuşları neden ölür muhabbet kuşu ne yerse ölür muhabbet kuşu ölümü muhabbet kuşları ne yerse ölür muhabbet kuşları neden ölürler muhabbet kuşu ölüm nedenleri muhabbet kuşu ölümleri kuşlar neden ölür muhabbet kuşu neden aniden ölür muhabbet kuşu kağıt yerse ne olur muhabbet kuşu ölüm sebepleri muhabbet kuşlarının ölüm sebepleri muhabbet kuşu ölüm belirtileri muhabbet kuşlarının ölüm nedenleri

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz