1. #1

  Yazar : dr.zekiye çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Muhabbet Kuşlarının Ölüm Nedenleri Nelerdir?  Muhabbet Kuşlarının Ölüm Sebepleri ,
  Muhabbet Kuşlarının Ölüm Nedenleri Nelerdir,

  Muhabbet Kuşlarının Ölüm Nedenleri Nelerdir?

  Muhabbet Kuşlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
  Muhabbet Kuşlarının Kafesini bulundurduğunuz yer önemlidir. Çok sıcak yerlerde kafesi bulundurmayın. Ayrıca güneş ışığına fazlaca maruz kalacak yerlerde de kafesinizi tutmayın. Çünkü uzun süre güneş ışığına maruz kalan muhabbet kuşlarında hayati tehlike yaşanabilir. Ayrıca muhabbet kuşunuzun bulunduğu yerde hava akımı olmamasına dikkat edin. Çünkü bu muhabbet kuşu ölüm sebepleri arasında en başta gelenlerindendir.

  Muhabbet kuşları doğadaki diğer kuşlar gibi dayanıklı değildirler. Bünyeleri çok zayıftır. Bu yüzden bu hususlara fazlasıyla dikkat etmek gerekmektedir.

  Muhabbet kuşu, fazla kaşınması durumunda kaşınmaya yönelik sprey şeklinde ilaçları kullanabilirsiniz. Ancak genel olarak kafes temizliklerini daha sık yapmak suretiyle muhabbet kuşunun kaşınmasına ve hastalanmasına yol açacak etkenleri ortadan kaldırmak suretiyle kimyasal madde kullanmamanız daha uygun olacaktır.  Muhabbet kuşu bakımı bu şekilde dikkat edilirken muhabbet kuşunun sağlık durumunu da devamlı gözetlemelisiniz. Çünkü netice olarak yapılan tüm bakımlar muhabbet kuşunun hastalanmasını engellemek ve daha sağlıklı, uzun ömürlü olması içindir.

  Muhabbet kuşunuzun hapşurduğunu fark ettiğinizde onlara vitamin alabilirsiniz (Muhabbet kuşları da insanlar gibi hapşurabilmektedirler.). Ancak bunu da aşırı hapşuruk hallerinde kullanmanızı öneririz. Çünkü muhabbet kuşunu doğal sürecinden uzaklaştırmak sonrası için kuşunuzun daha zayıf bir bünyeye sahip olması gibi bir sonuç doğurabilir.

  Ayrıca muhabbet kuşunun temizlenebilmesi için yıkanabilmesini sağlamak üzere ara ara kafesin kapısını açtığınız zamanlarda kafese yakın-masa gibi yüksek bir yerde dolu bir su bardağı bulundurmalısınız. Böylece muhabbet kuşu ihtiyaç duyduğu anlarda bu su bardağına konup, yavaş yavaş kanatlarını, kuyruğunu, gövdesini suya sokup, yıkanacaktır.

  PAYLAŞ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Muhabbet Kuşlarının Ölüm Nedenleri Nelerdir?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.67 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Muhabbet Kuşlarının Ölüm Nedenleri Nelerdir?

muhabbet kuşu ölümü muhabbet kuşlarının ölüm sebepleri nedir muhabbet kuşu ölüm nedenleri muhabbet kuşlarının kulakları nerededir muhabbet kuşu ölüm sebepleri muhabbet kuşlarının ölüm sebepleri muhabbet kuşları kulakları muhabbet kuşunun ölüm nedenleri muhabbet kuşu ölme nedenleri kuşların kulakları nerdedir muhabbet kuşlarının ölüm belirtileri muhabbet kuşu ölüm nedeni muhabbet kuşu çiftleşmesi kuşların kulakları muhabbet kuslarinin ciftlesme belirtileri

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz