1. #1

  Yazar : kiraz çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yavru Muhabbet Kuşuna Nasıl Bakılır  Yavru Muhabbet Kuşu Bakımı
  Yavru Muhabbet Kuşu ve Bakımı
  Yavru Muhabbet Kuşuna Nasıl Bakılır


  Yuva sıcaklığı 37, ev sıcaklığı ise 16-18 derece olmalıdır. Yumurtaların kurumaması için kafesin içinde nem oranı yüksek tutulmalıdır.


  Kuşlar, filizlenmiş tohumlar ve özel kuluçka yemleriyle beslenmeli. Yuvalar her gün kontrol edilmeli. Yuva kontrolü, kuşun yuvada olmadığı zamanlar yapılmalı. Yumurtaların kabukları yavrulara zarar verir. Yumurta kabukları, zaman geçirmeden yuvadan alınmalı.

  Yavru Muhabbet Kuşuna Nasıl Bakılır
  Yavrulardan biri ölmüş olabilir. Diğer yavruların sağlığını tehtid eden ölü yavru mutlaka yuvadan çıkartılmalı.
  Yavrunun kursağına hafifce dokunun. Genellikle boştur. İyi beslenmeyen yavrular, gelişimlerini tamamlayamazlar. Anneler, yeterince beslenmemiş olabilirler. Bu yüzden yavruların ve annelerin özel olarak beslenmesi gerekir.
  Kuluçka döneminden önce satıcılardan beslenme şırıngası ve yavru yemi alın. Yavruları ilk 14 günde şırıngayla, daha sonra kaşıkla besleyin.
  Besleyeceğiniz yavruyu, yumuşak bir kağıt havlunun üzerine yatırın. Hazırladığınız özel yemi, şırıngayla yavrunun diline damlatın. Kursağı doluncaya kadar bu işleme devam edin. Annenin yeterince besleyemediğini inandığınız yavrulara bu işlemi her gün uygulayın.
  Yuvadan yeme düşme aşamasındaki yavrular, yem kırıp su içmek gibi pek çok davranışı genelde babalarını taklit ederek öğrenmektedirler; bu düzeyde iken koparılıp alınan bebekler henüz kabuklu yemleri kırıp yemeyi, yemliğin suluğun yerini bulmayı hatta tünekte durmayı bilemezler.
  Ayrıca bu kadar minik yavruların sıcak yuva ortamına, çok uykuya da gereksinimleri var. Bunların da sağlanması gerekmektedir.

  Kısaca bakım, beslenme, sevgi, ilgi insanbebeklere gösterilenle aynı olmalıdır.

  İlk günü olması ve ortam değişikliği nedeniyle yaşadığı stres, durgunlaşmasına ve yem yemesinde azalmaya neden olur. Kafesi; ısısı 20 dereceden az olmayan, hava akımı bulunmayan, sakin bir yere koyun. Yuvalarının karanlık, korunaklı ve sıcak ortamına olan gereksinimlerini belli etmek için kafes tabanındaki kağıtların altına saklanma şeklinde davranış gösterebilir. Aslında bu durum için en uygun şey, tabanın bir kenarına, girişi biraz genişletilmiş hamster yuvası koymaktır, tabii kafesiniz çok küçükse sığmayabilir. Uzun süre uyuması ve hafif ishal görülmesi normaldir. Ancak kütüphanede belirtilen hastalık belirtileri de gözardı edilmemelidir.

  Kafeste, tünekte durmasını pek beceremeyeceği için, yerdeki dışkılara bulaşmaması/yememesi, dökülen yemleri de tüketmemesi için kafes altına çapraz şekilde ağaç dalından tünek yapmaya çalışın. Henüz düzgün olmayan yüzeylerde yürümesini de beceremez ancak kafes alt ızgarası ilk 1-2 günden sonra mutlaka konulmalıdır. Salıncak takılması henüz dengelerini tam sağlayamadıklarından sağlıklı olmaz. Ayna asla bulundurulmamalıdır. Kafese kademeli olarak 2 tünek takılmalı, bunların yemlik ve suluğa kolayca erişim sağlayacak, birbiri arasında kolaylıkla ulaşabileceği konumda olmalarına özen gösterilmelidir. Kendi görüşüm olarak, bu süreçte mubiş sesi dinletilmemeli, hafif ses tonu ile konuşulmalıdır.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Misafir

  yha yavru kuş çıktı muhabbet kuşunun annesi bakıyo ama benim üzerime düşen görev ne ? Yavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl BakılırYavru Muhabbet Kuşuna Nasıl Bakılır


 3. #3

  Yazar : Misafir

  Anne yavrusunu yuvadan attı gözünü ve gagasına zarar verdi ne yapmalıyım?
  aynı kafeste mi bırakim ayrı bir kafese almam doğrumu?


 4. #4

  Yazar : Misafir

  Muhabbet kuşları çok hassas canlılardır. Onun bakımını her gün yapmanız gereklıdır. Aksi takdirde hastalanabilir...


 5. #5

  Yazar : Şaban çevrimdışı

  Yuva sıcaklığı 37, ev sıcaklığı ise 16-18 derece olmalıdır. Yumurtaların kurumaması için kafesin içinde nem oranı yüksek tutulmalıdır.


 6. #6

  Yazar : Şuşu çevrimdışı

  Yavru Muhabbet kuşu özenle bakım ister


 7. #7

  Yazar : Misafir

  benim muhabbet kuşum yavru çıkardı ama annesi kaçtı nasıl bakabilirim 12 günlük.


 8. #8

  Yazar : Misafir

  mamayla besle Yavru Muhabbet Kuşuna Nasıl Bakılır


 9. #9

  Yazar : melisa aksoy

  muhabbet kuşları

  muhabbet kuşu nasıl beslenir,fiyatı,aksesuar fiyatı ya da bakımı hakkında öğrenmek istediğiniz bir şey varsa söyleyebilirim?


 10. #10

  Yazar : misafir

  iyi geçinemiyorlar

  erkek muhabbet kuşu aldım 1 sene sonra çiftleşirler diye bir dişi kuş aldım bir kaç gün oyun oynadılar sonra erkek muhabbet kuşum kız kuşu domeye başladı onların iyi geçin mesi için
  ne yapa bilirim.


+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon
 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Yavru Muhabbet Kuşuna Nasıl Bakılır

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 4.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Yavru Muhabbet Kuşuna Nasıl Bakılır

muhabbet kuşu yavru muhabbet kuşu nasıl beslenir muhabbet kuşu yavrusu nasıl beslenir yavru muhabbet kuşu nasıl bakılır yavru muhabbet kuşuna nasıl bakılır muhabbet kuşu nasıl bakılır muhabbet kuşuna nasıl bakılır muhabbet kuşu resmi muhabbet kuşları muhabbet kuşu nasıl beslenir muhabbet kuşu yavrusuna nasıl bakılır yavru muhabbet kuşu bakımı muhabbet kuşu yavru bakımı yavru muhabbet kuşu muhabbet kusu

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz