1. #1

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kredi Kartı aidatını geri alma dilekçesi örneği  Kredi Kartı aidatını geri almak için ne yapmalıyız
  Kredi Kartı aidatını geri alma dilekçesi örneği

  Kredi kartı için aidat ödeyenler artık bu aidatları geri isteyebilecek. TÜDEF Başkanı Ali Çetin şimdiye kadar ödediğiniz kredi kartı aidatlarını geri almak için neler yapılması gerektiğini açıkladı.

  Kartını daha önce iptal ettirmiş vatandaş, geçmişe dönük ekstrelerini isteyebilir. Eğer banka direnirse banka memuru hakkında yasal işlem yapılır. Çünkü bu suçtur. Tüketici eksterisiyle hakem heyetlerine giderek dilekçe vermeli
  Kredi Kartı aidatını geri alma dilekçesi örneği
  Kredi Kartı aidatını geri alma dilekçesi örneği

  İŞTE DİLEKÇE ÖRNEĞİ:


  ………………………….. KAYMAKAMLIĞI

  TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI'NA


  Şikayet eden : ……………………………….

  Şikayet edilen : ………………..

  Konu :Kredi kart aidatın iadesi hk.


  1. ……………….. Bankasına ait ………………………… 'nolu kredi kart hamiliyim.

  Kredi kartıma ait …./…./……. son ödeme tarihli hesap ekstresi ile kredi kart üyelik ücreti adı altında …..,00 YTL borç tahakkuk ettirilmiştir.
  Banka ile aramda tanzim edilmiş KREDİ KARTLARI ÜYELİK SÖZLEŞMESİNDE kart ücreti alınacağı belirtilmişse de, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesi gereğince, bu sözleşme;
  Önceden hazırlanmış, standart sözleşmedir.
  Dolayısıyla sözleşme koşulları benimle müzakere edilmemiştir.
  Sonuç olarak sözleşmenin o maddesi banka tarafından tek taraflı olarak sözleşmeye konmuş, haksız bir koşuldur.
  Bu konuda Yargıtay 13. H.Dairesi ekteki örnek kararlarıyla, kart ücretinin hukuksuzluğunu iki kez kanıtlamıştır.
  Yukarıdaki nedenlerle tahakkuk ettirilmiş bulunan …..,00 YTL tutarındaki, kredi kart üyelik ücretinin tarafıma iadesine karar verilmesini arz ve talep ederim.


  Adres: Adı - Soyadı

  İmza


  Tarih: …./…./……

  Kredi Kartı aidatını nasıl geri alırız

  1- Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak, kesilen kart aidatını ödemek istemediğinizi ve bunun geri verilmesini talep edin.

  2- Bankanın hem genel müdürlüğüne, hem de şubenize yanda gördüğünüz dilekçeyi gönderin. Dilekçeyi iadeli taahhütlü gönderirseniz alan kişinin imzası da elinize gelecektir.

  3- Bankanızı yeniden arayarak, "aidatı ödemezlerse kartı iptal edeceğinizi" söyleyebilirsiniz. Bu, genellikle sorunu çözüyor. Bankalar ya aidatı veriyor ya da sizinle pazarlığa başlıyor.

  4- Bütün bunlara rağmen aidatınızı hâlâ alamadınız ve sizden kesilmeye devam ediyorsa, bu kez bulunduğunuz ilçedeki kaymakamlığın içindeki hakem heyetlerine gidebilirsiniz. Burada, hazır dilekçelere ekstrenizi de ekleyerek ücretsiz şikayetçi olun.

  5- Hakem heyetlerindeki aidat davalarının çoğunu tüketiciler kazanıyor. Banka, itirazını tüketici mahkemelerine yapıyor. Buradan da genellikle tüketiciler lehine karar çıkıyor.

  6- Eğer kredi kartınız eski ve 10 yıllık kadarsa, Yargıtay 13. Hukuk Dairesi'nin son kararı gereğince geriye dönük tüm aidatlarınızı isteme hakkınız da var. Birden çok kredi kartınız için aynı işlemleri yapabilir ve hepsinin aidatını geri alabilirsiniz.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : zaza çevrimdışı

  Hayırlısıyla şu bankalardan paralarımızı bir alabilseydik


 3. #3

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  son 2 yıllık paralar geri alınabiliyormuş sanırım.


 4. #4

  Yazar : pepe çevrimdışı

  Bankalardan haksız yere aldıkları paralarımızı geri alma vakti geldi de geçiyor bile


 5. #5

  Yazar : Ziyaretci

  geçmişe dönük alabilme ihtimali var sanırım kart iptal edilmişse bu hak doğuyormu??


 6. #6

  Yazar : Misafir

  kredi kartı

  birden çok kredi kartım var kredi aidatını alabilir miyim acaba ???


 7. #7

  Yazar : Grejuva

  arkadaslar yıllık kullanım aidatı geldıgıni farkettiginizde müşteri hizmetlerini arayın ... durumu nazıkce ifade , çünkü bu sizin hakkınız.baktınız olmuyor.bu seferde kapatmak ıstıyorum diye tehtit ettiginizde dedıgınızde.hemen bekletmeye almazlarsa daha sonrasında borcunuzu silmezlerse ne oluyumm...Kredi Kartı aidatını geri alma dilekçesi örneğiKredi Kartı aidatını geri alma dilekçesi örneği son 3 yıllıdır aynı yönetmı denıyorum.2009 dan bu yana hiç aidat ödemedım valla....Kredi Kartı aidatını geri alma dilekçesi örneği


 8. #8

  Yazar : Şuşu çevrimdışı

  Alınır alınır ama uğraşmak gerek biraz bu bankalarla


 9. #9

  Yazar : Misafircemal

  bankaya ptt ile dilekçeyi gönderdim 1 hafta oldu..bunun cevaplama süresi varmıdır cevaplarını kaç gün beklemeliyim.tşk.


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Kredi Kartı aidatını geri alma dilekçesi örneği


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Kredi Kartı aidatını geri alma dilekçesi örneği

kredi kartı aidatını geri alma dilekçesi hakem heyeti kredi kartı aidatı geri alma dilekçesi hakem heyeti geriye dönük banka ekstresi isteme dilekçesi tüketici hakem heyeti kredi kartı aidatını geri alma dilekçesi kredi kartı senelik aidat bedelini geri alma dilekçe tüdef kart aidati alma dilekçesi kredi aidatı geri talep etme formu kredi kartı aidatını geri alma kaymakamlık tudef kredi kartı aidatı geri alma dilekçesi kredi kartı ekstre örnekleri geriye dönük kredi kartı aidatı dilekçe örneği eskiye dönük kredi kartı eksterleri kredi karti aidat şikayet örneği eski eksterleri istemek bankalardan kredi kartı aidat iadesi kaymakamlığa dilekçe örneği

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz