1. #1

  Yazar : Ruhsar çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Adet Döneminde Nasıl Beslenmeliyiz?

  Adet döneminde alınması gereken besinler
  Adet Döneminde Neler Yemeliyiz?
  Adet Döneminde Nasıl Besleniriz?
  Adet Döneminde Neler Yenmeli  Yediklerimizin vücudumuzu etkilediğini hepimiz biliriz. Eğer adet döneminde yediklerimize dikkat edersek karın ağrılarımızın üstesinden gelebiliriz. Eğer adet dönemini çikolatasız geçiremiyorsanız organik şeker içeren çikolataları tercih ederek daha sağlıklı beslenebilirsiniz.

  Adet döneminin diğer bir belirtisi karında oluşan şişliklerdir. Kızılcık, taze meyveler ve muz gibi potasyum bakımından zengin besinler tüketmek, sodyum alımın günde 2000mg ile sınırlamak, tuz tüketimini azaltmak ve bol bol su içmek adet döneminde oluşan karın şişliklerinin iyileştirilmesinde yardımcı olur.

  Adet döneminde kompleks karbonhidrat bakımından zengin gıdalar, taze meyveler, kalsiyum seviyesi yüksel besinler, yeşil sebzeler ve omega 3 yağı bakımından oldukça zengin olan balığı tüketerek ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde çikolata, kafein, şeker, alkol ve tuz tüketimi en aza indirilmelidir. Uygulayacağınız bu diyet ile adet döneminizi korkulu bir rüya olmatan çıkarabilirsiniz.

  PAYLAŞ

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Adet Döneminde Nasıl Beslenmeliyiz?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Adet Döneminde Nasıl Beslenmeliyiz?

adet iken ne yemeliyiz regl döneminde yenilmesi gerekenler adetliyken yenmemesi gerekenler adetliyken yenmesi gerekenler adet iken ne yenmeli adet döneminde yenmemesi gerekenler adetlıyken yenılmesı gerekenler adet doneminde ne yemeliyi adet döneminde yiyecekler adet iken neler yemeliyiz adet döneminde tüketilmesi gereken besinler det döneminde yenmesi ve içilmesi gerekenler adetliyken nasil beslenmeliyiz regl iken alinacak gidalar regl döneminde alınan besinler

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz