1. #1

  Yazar : Murat çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Tramvayların Seferden Kaldırılmasından Sonra Hangi Ulaşım Araçları Kullanıldı?

  Ülkemizde elektrikli tramvayların seferden kaldırılmasından sonra hangi tür ulaşım araçları kullanılmıştır?


  Tramvaylardan sonra otobüslerin tramvayların çıkamayacağı dik yokuşlu bölgelere rahat çıkması için takviye amaçlı getirilmiş ve ilk deneme seferleri bu testten bir yıl sonra yapılmıştır.


  Tarihler 1940'lı yılları gösterdiğinde bu zamanın sonuna kadar filodaki otobüs sayısı 10 adeti geçmiyordu. 1950'li yılların sonunda tramvayların hizmetten kaldırılmasıyla otobüs sayılarında artış gözlendi, İstanbul nüfusu artınca da çözüm olarak 1970'li yıllarda ilk körüklü otobüsler seferlerine başladı.
  Tramvayların Seferden Kaldırılmasından Sonra Hangi Ulaşım Araçları Kullanıldı?
  Kapasiteleri şehre yetişemediği düşünülerek elektrikli tramvayların hizmetten kaldırılmasıyla birlikte 1960 yılında troleybüsler devreye girmiş, Bu araçlar da bir süre görev yaptıktan sonra 1980 yılının başında,otobüsler ağırlıklı olarak hizmet veriyor. 1993 yılında İstanbullular ilk çift katlı otobüslerle tanıştı Aynı yıl doğal gazlı otobüsler sefere başladı 2007 yılında da metrobüs hizmete alındı. Bundan sonrası ne mi olacak? yaşayıp göreceğiz.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Misafir Üye

  Çok teşekkürler ödevim vardı çok yardımcı oldu TEŞEKKÜRLER YAŞAMBU.COM


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Tramvayların Seferden Kaldırılmasından Sonra Hangi Ulaşım Araçları Kullanıldı?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 35 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.83 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Tramvayların Seferden Kaldırılmasından Sonra Hangi Ulaşım Araçları Kullanıldı?

elektrikli tramvayların seferden kaldırılmasından sonra hangi ulaşım araçları kullanılmıştır elektrikli tramvayların seferden kaldırılmasından sonra hangi ulaşım araçları kullanılmış olabilir elektrikli tramvayların seferden kaldırılmasından sonra elektrikli tramvayların seferden kaldırılmasından sonra onların yerine hangi ulaşım araçları elektrikli tramvayların seferden kaldırılmasından sonra onların yerine hangi ulaşım araçları kullanılmış olabilir elektrikli tramvayların seferden kaldırılmasından sonra hangi ulaşım araçları kullanıldı elektrikli tramvayların kaldırılmasından sonra hangi ulaşım araçları kullanılmıştır elektrikli tramvaydan sonra hangi ulaşım araçları kullanılmıştır elektrikli tramvayların seferden kaldırılmasından sonra hangi ulaşım araçları kullanılmıştır kısaca tramvaydan sonraki ulaşım araçları tramvaydan sonra hangi araçlar kullanılıyor elektrikli tramvayların seferden kaldırılması elektrikli tramvaydan sonra hangi ulaşım araçları kullanıldı elektrikli tramvayların seferden kaldırılmasından sonra onların yerine hangi ulaşım araçları kullanılmıştır elektrikli tramvayların seferden kaldırılmasından sonra yerine hangi ulaşım araçları kullanılmıştır

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz