Like Tree2kez beğenildi
 • 2 Son Mesaj Muallim
 1. #1

  Yazar : Muallim çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Demokrasi İle İlgili Kısa Sözler  Demokrasinin Önemini Anlatan Demokrasi İle İlgili Sözler Kısa Anlatım

  “Kelimeler üzerinde ve sahte problemler üzerinde kavga etmemiz gerekir. Demokrasinin gerçek ve gerekli anlamı kullanıldığı zaman hangi ismi istiyorsanız onu seçebilirsiniz.”

  “Kelimenin tam anlamıyla gerçek bir demokrasi hiç bir zaman
  varolmadı ve varolmayacaktır.”


  “Gerçek demokratik ilke, hiç kimsenin halkın üzerinde bir güce sahip olmaması demektir.”


  “Demokrasinin kötü olan bir yönü çoğunluğun tiranlığına dönüşmesidir.”

  “Demokrasi” ve “demokratik devlet” kavramlarının kullanımı konusunda büyük bir eksiklik vardır. Bu kelimeler açıkça tanımlanmadıkça ve anlamları üzerinde uzlaşılmadıkça insanlar bu anlam karmaşası üzerinde yaşamaya devam edeceklerdir ve bu tartışmalar demogoji yapanların ve despotların işine yarayacaktır.”

  PAYLAŞ
  Goksel and Murat like this.

 2. #2

  Yazar : angel çevrimdışı

  Demokratik olabilmek her yiğidin harcı değil.


 3. #3

  Yazar : Murat çevrimdışı

  Tam anlamı ile adil olabilmek için nefisten sıyrılmak korkulardan arınmak lazım, bunu da bir insanın kendi eliyle yazdığı hiç bir kanun zaten sağlayamaz.


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Demokrasi İle İlgili Kısa Sözler


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Demokrasi İle İlgili Kısa Sözler

demokrasiyi anlatan kelimeler demokrasi ile ilgili kısa kısa sloganlar demokrasi ile ilgili kısa sözcükler demokrasi hakkında kısa sözler demokrasi ile ilgili sloganlar demokrasi sloganlrı demokrasiyi anlatan slogan demokrasiyi anlatan kısa yazılar demokrasi kısa sözler demokrasi ile ilgili tweetler demokrasiyle ilgili anlamlı sözler f demokrasiyle ilgili sözler demokratik ile ilgili kısa fıkra demokrasi ile ilgili kısa fıkra demokrasi ile ilgili fıkralar

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz