1. #1

  Yazar : abrek çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Resimli Nüfus Cüzdanı Sureti Örneği  Resimli Nüfus Cüzdanı Sureti
  Nüfus Cüzdanı Sureti Resmi,
  Resimli Nüfus Cüzdanı Sureti Örneği,  Sahte nüfus cüzdanını tespit etmek için;
  Resimli Nüfus Cüzdanı Sureti Örneği

  1-Belge üzerinde yukarıda belirtilen tüm güvenlik özelliklerinin yer aldığı teyit edilmelidir.
  2-Erkeklerin nüfus cüzdan seri numaraları tek (Örn: A01/A83 vb.) kadınların nüfus cüzdanlarının seri numaraları ise çifttir. (Örn: F08/K06 vb.) Nüfus cüzdanı bu kapsamda incelenmelidir.
  3-Fotoğrafın sol alt köşesinde soğuk mühür bulunmalıdır. Mührün ortasında ay/yıldız, çeperinde ise verildiği nüfus müdürlüğünün adı yer almaktadır. Başparmakla yapılan muayenede soğuk mühür “kabartı” şeklinde hissedilmelidir. Yeni nüfus cüzdanlarında çeperde yer alan nüfus idaresinin adı cüzdanın arka sayfasında yer alan “Verildiği Yer” bilgisi ile aynı olmalıdır.

  4. Nüfus cüzdanının arka tarafında, birisi nüfus müdürüne ait olmak üzere bir imza ve bir paraf yer almalıdır. İmza, nüfus müdürü tarafından, paraf ise belgeyi düzenleyen memur tarafından atılmaktadır. Aynı alanda ilgili nüfus idaresinin mührü de yer almalıdır. Mührün üzerinde ay yıldızın hemen altında nüfus müdürlüğünün ismi yer almalıdır. Şüphelenilen durumda ilgili nüfus idaresinin telefon numarası 118 bilinmeyen numaralar servisinden alınarak, imzası bulunan kişilerin nüfus cüzdanının verildiği dönemde görevli olup olmadığı araştırılmalıdır.

  Belirtilen tüm bu güvenlik özelliklerine uygunluğun, ibraz edilen belge ile şubeye işlem yapmaya gelen kişinin “Gerçek Kişi” olduğu anlamına gelmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Muhtarlıklardan talep edilen nüfus cüzdanı talep formu ile nüfus müdürlüklerinden çıkan, “gerçek” görünümlü ama “sahte” birçok nüfus cüzdanının piyasada kullanıldığı ifade edilmektedir.

  Bu anlamda müşterinin doğru tanınması önemlidir. Doğru tanınan müşterilerin şubelerde hesap açtırmak istemesi durumunda kişi ve açtıracağı hesap hakkında olabildiğince fazla bilgi almaya yönelik çaba gösterilmesi ve şüphelenilen durumlarda bankanın “Güvenlik Birimi” ile temasa geçilmesi istenmeyen olası durumları engelleyecektir.

  PAYLAŞ

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Resimli Nüfus Cüzdanı Sureti Örneği


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Resimli Nüfus Cüzdanı Sureti Örneği

soğuk damga nedir nüfus cüzdan sureti örneği nüfus cüzdanı sureti örneği nüfus sureti örneği soğuk damga örneği kimlikte soğuk damga nedir nüfus cüzdan sureti formu kimlikteki soğuk damga nedir soğuk damga kimlik soğuk damga nüfus cüzdanında soğuk damğa nedir nüfus cüzdanı soğuk damga nüfus cüzdan örneği kimlikteki soğuk damga nüfus cüzdanı örneği

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz