Yazar : Kelebek çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Atom Modeli Proje ve Performans ödevi

Atom Modelleri Dönem Ödevi,Atom Modelleri Fizik ödevi,Atom modeli proje ve performans ödevi.

Thomson Atom Modeli :
    (1902) üzümlü kek şeklindeki atom modeli;

Thomson atom altı parçacıklar üzerinde çalışmalar yaparken icat ettiği katot tüpü yardımıyla 1887 yılında elektronu keşfinden sonra kendi atom modelini ortaya attı. Thomson'a göre Atom dışı tamamen pozitif yüklü bir küre olup ve negatif yüklü olan elektronlar ise kek içerisindeki gömülü üzümler gibi bu küre içerisine gömülmüş hâldedir.

Rutherford Atom Modeli:
    (1911) güneş sistemine benzeyen atom modeli;

Thomson'm modeline pek inanmayan Rutherford ünlü alfa saçılması deneyi ile kimya tarihine nükleer atom kavramım sokarak yeni çığır açmıştır. İnce altın levhayı radyoaktif atomların yayınladıkları alfa ışınlarıyla bombardımana tabii tutan Lord Ernest Rutherford gözlemlerine ve deneylerinin sonuçlarına dayanarak, atomun Thomson tarafından hayâl edilmiş fon statik topluluk olamayacağına hükmetti. Ve atomun yapısını, topta gezegenlerin Güneş'in etrafında gravitasyon kuvvetinin etkisiyle dolandıkları gibi gibi elektronlum da pozitif yüklü bir çekirdeğin etrafında elektriksel çekim kuvvetinin etkisi alanda dolanmakta olduğu dinamik bir model olarak açıkladı.

Bohr Atom Modeli :
    (1913) kuvantum teorisinin sahneye çıkışı;

Rutherford atom modeli üzerinde kafa yoran Danimarkalı fizikçi Niels Bohr, klasik fizik gereği çekirdeğin etrafında dolanan elektronların ivmeli hareketlerinden dolayı, enerji kaybederek çekirdeğe düşmeleri gerektiğini düşündü. Ama hiç de böyle olmamakta ve atom kararlılığını muhafaza etmektedir. Bohr atomun bu karalılığını;

1. Elektron hareketlerinin ancak belirli yörüngeler (enerji seviyeleri) üzerinde mümkün olmasıyla,
    2. Elektronun, bir yörüngeden bir başkasına geçişini ise belirli bir miktarda (bir kuvantum miktarında) bir enerji kazanmasına (ya da kaybetmesine) bağlı olduğuna, ve
    3. Bir atomda, elektronların daha da alana düşmeyecekleri bir en alt enerji düzeyinin var olmasıyla açıklamaktadır.

De Broglie'un Atom Modeli:
    (1923) Broglie'un dalga modeli;

Bohr'n atom modeli elektronların yörüngeler arası geçişlerin mümkün kılan enerji (kuvantum) sıçramaları

PAYLAŞ

Yazar : irem çevrimdışı

Atom Modelei Proje ve Performans ödeviniz varsa burdaki bilgiler çok işinize yarayacak

Yazar : arman

atomla modeli ile ilgili maket

6. sınıftayım atomla ilgili bir maket çalışması nasıl yapabilirim

Yazar : Memiş

saol

süper bilgiler bunlar ama çok yetersiz sadece bunu yazıp hocaya versen kağıdı yetersiz kalır.

ßß GüZeLiM...

Yazar : Misafir

Teşekkürler...

atomlarla ilgili birkaç kolay maket örneği var, dilerseniz sipariş de verebiliyorsunuz

Yazar : pepe çevrimdışı

Atomunda bir modeli olduğunu yeni öğrendik

Ben atom modelinin maketini istiyorum yapabilirmisiniz

Aslında güzel bilgiler ama bence de yetersiz Atom Modeli Proje ve Performans ödevi

Yazar : adsız

süper ama bana ve projeme yetmez hoca tasarımınız olan bir şey yapın dedi ne yapacağım ben öffffffdAtom Modeli Proje ve Performans ödevi

• Bu konuyu beğendiniz mi?

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

atom modeli yapımı atom modeli nasıl yapılır fizik atom modelleri dönem ödevi atom modellerinin maketleri atom modelleri yapımı atom modelleri maketleri atom modeli proje ödevi atom ve yapısı proje ödevi rutherford atom modeli nasıl yapılır atom modeli yapılışı atom modeli hazırlama atom performans ödevi atom modeli maketleri atom modeli maketi yapımı atom modelleri proje ödevi

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz