Yazar : dr.zekiye çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı Boy Kilo Oranı Nasıl Hesaplanır?

Sağlıklı Boy Kilo Oranı Hesaplama
    Boy Kilo Oranı nasıl hesaplanır
    İdeal Boy Kilo Oranı

Her insan formda kalmak ve fiziki yapsına göre sağlıklı ölçülerde kalmak ister. İdeal boy kilo oranınızı aşağıdaki gibi hesaplayabilirsiniz.
    BMI (Body mass index=Vücut kitle indeksi) denilen sağlıklı bir ölçüm yöntemi var.
    Formülü şöyle : Kilo (kg)/boy(m)2
    Ölçüm sonucunu aşağıdaki tablo ile karşılaştırıp size uyan aralığı bulabilirsiniz.

Kategori BMI ölçümü - kg/m2
    Açlık < 14.9
    Zayıf 15 - 18.4
    Normal 18.5 - 22.9
    Kilolu 23 - 27.5
    Şişman (obez) 27.6 - 40
    Aşırı Obez >40

PAYLAŞ

Yazar : Murat şimdi çevrimiçi

Uzmanlar sağlıklı ve uzun yaşamın sırlarını verirken artık ideal kiloyu korumanın önemini özellikle vurguluyor. Orta yaşlardan itibaren ideal kiloyu korumak ve sabit tutmak bir çok sağlık problemini de önlemeyi sağlıyor.

Bunun yanında düzenli spor yapmak, sigaradan uzak durmak, stresten kaçınmak ve ideal kilonuzu korumak çok önemli.
    Her insanın vücut yapısı farklı olduğundan, ideal kilo hakkında kesin önerilerde bulunmak mümkün değil. Ancak kilonuzun boyunuza uygun olup olmadığı konusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Vücut Kütle İndeksi (
    VKİ) adı verilen bir ölçüm tablosuna göre, kilonuzun sağlıklı aralıkta bulunup bulunmadığını öğrenmek mümkün. Bunun için kilonuzu boyunuzun santim cinsinden karesine bölüyorsunuz. Elde ettiğiniz değer sizin VKİ değeriniz oluyor. 20 - 40 arasında ifade edilen bu değere göre az kilolu ya da obez olup olmadığınızı öğreniyorsunuz.

Kalori Harcama Cetveli,Kalori Cetveli ,Kalorimetre, Kalorimetre cetveli - Kalori Yakma Cetveli

Yazar : Goksel çevrimdışı

süper yazı olmuş. teşekkürler bilgiler için.

Yazar : aysima çevrimdışı

Sağlıklı bir boya sahibim fakat kiloya pek sahip değilim

Yazar : Misafir

ov ben 2 haftada 6 kilo verdim çok daha mutluyumSağlıklı Boy Kilo Oranı Nasıl Hesaplanır? ama anlamıyorumSağlıklı Boy Kilo Oranı Nasıl Hesaplanır? ama yinede çok şanslıyımSağlıklı Boy Kilo Oranı Nasıl Hesaplanır?Sağlıklı Boy Kilo Oranı Nasıl Hesaplanır?Sağlıklı Boy Kilo Oranı Nasıl Hesaplanır?

?

ben 10 yaşındayım 38 kiloyum boyum 150 ow ye !bn bir bok yedim ve haftada 10 kilo verdim

Yazar : Şaban çevrimdışı

Her insan formda kalmak ve fiziki yapsına göre sağlıklı ölçülerde kalmak ister. İdeal boy kilo oranınızı aşağıdaki gibi hesaplayabilirsiniz.

ben bir diyet uyguluyorum bir de spor yapıyorum kilom 3 günde 62 dn 59 a indi 6 gün daha yapacağım 57 olmkistiyorum boyum 1.70 umarım amacıma ulaşırım hımmm bir de günde 12-14 bardak su içiyorum her şey suyla gerçekleşiyor zaten Sağlıklı Boy Kilo Oranı Nasıl Hesaplanır?

Yazar : Şaban çevrimdışı

1.76 yım

Arkadaşlar ben13 yaşındayım boyum 151 kilom da 45- 46 Sizce nasıl ya Kendimi kilolu buluyorum Sağlıklı Boy Kilo Oranı Nasıl Hesaplanır?

+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon
  • Bu konuyu beğendiniz mi?

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 4 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

boy kilo oranı kilo boy oranı boy kilo oranı hesaplama boy ve kilo orantısı nasıl olmalı boy kilo orantısı kilo boy orantısı kilo boy oranı hesaplama boy ve kilo oranı boy kilo orantısı nasıl olmalı boy kilo orani boy kilo oranı nasıl hesaplanır boy kilo oranı nasıl olmalı boy ve kilo orantısı boy kilo endeksi nasıl hesaplanır boy ve kilo oranı hesaplama

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz