Yazar : Murat çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Kurban Keserken Nasıl Vekalet Alınır, Verilir?

Mübarek Kurban Bayramın'da kurban kesecek yada kestirecek kişilerin en çok merak ettiği konulardan biride kurban kesimin de vekalet işleyişinin nasıl olduğudur.

İlk olarak kendiniz kurbanı kesmeyecek ve bir başkasına kestirecek seniz bu kesime kalben niyet etmeniz yeterli olacaktır. Örnek verecek olursak :Allah rızası için Kurban bayramı kurbanımı kesmeye seni vekil tuttum yada şu kişiyi vekil olarak belirledim demeniz yeterli olacaktır.
    Bunun yanı sıra Kurbanı hem başkası alacak hemde bir başkası kesecekse o zaman niyet şu şekilde yapılmalı: Kurban bayramı kurbanımı almaya aldırmaya kesmeye ve kestirmeye diye niyet edilmelidir yada daha kısa bir şekilde de niyet edebilirsiniz: Kurban işimi halletmek için seni vekil ettim.

Kurbanı bir başkasına kestirirken Allah rızası için bayram kurbanı kestirmeye seni vekil ettim demek yeterli olacaktır.

Eğer bir kişi üzerine kurban kesmesi vazife olmamış olsa fakat vekil vacip diyerek keserse kurban yine nafile olarak sahih olmaktadır. Nafile kurban olsun akika Kurbanı olsun yada adak kurbanı olsun bu kurbanlar yanlışlıkla vacib diye kesilse bile bir mahzuru olmamaktadır.

Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi -kurban-da-vekalet.jpg  
    PAYLAŞ

• Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

akika kurbanını keserken tekbir getirilir mi

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz