Yazar : Murat çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Kuranı Kerim Okunduktan Sonra Hatim Duası Nasıl Yapılır?

Kuran-ı okuyan kişi nasıl hatim yapar, hatim duası yapmak için neler gerekli? Öncelikle hatim nedir, hatim mühürlemek, sona erdirmek anlamındadır. Kur'an-ı Kerim'i en başından sonuna kadar okuyup bitirmeye Hatim yapmak denmektedir. Yani kutsal kitabımızdaki 114 surenin hepsini okuyup bitirmektir Hatim. Hatim yapanlar övülmüştür.

Yüce kitabımız olan Kur'an-ı Kerim'i baştan sona okuyup bitirdikten sonra yapılan duaya Hatim Duası denir. Peygamberimiz Hz. Muhammed Sav. Kur'an-ı hatim edeceği zaman, ailesini, komşularını toplar ve onlarla birlikte dua ederdi. Bu nedenle hatim duası için dostları ve aileyi toplamak dinimizce uygun görülmüş müstehap olmuştur.
    Bereketli olan Hatim duasına başlamadan hemen önce Nas ve Fatiha sureleri ile Bakara suresinin başından beş ayet okumak sünnettir. Bu surelerin ardından Hatim duası yapılır.

Allah Hatimlerinizi kabul eylesin.

Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi -hatim-duas-.jpg  
    PAYLAŞ

Yazar : aldemira çevrimdışı

Kuranı Kerim Okunduktan Sonra Hatim Duası Nasıl Yapılır? Murat Nickli Üyeden Alıntı Kuranı Kerim Okunduktan Sonra Hatim Duası Nasıl Yapılır?
    Kuran-ı okuyan kişi nasıl hatim yapar, hatim duası yapmak için neler gerekli? Öncelikle hatim nedir, hatim mühürlemek, sona erdirmek anlamındadır. Kur'an-ı Kerim'i en başından sonuna kadar okuyup bitirmeye Hatim yapmak denmektedir. Yani kutsal kitabımızdaki 114 surenin hepsini okuyup bitirmektir Hatim. Hatim yapanlar övülmüştür.

Yüce kitabımız olan Kur'an-ı Kerim'i baştan sona okuyup bitirdikten sonra yapılan duaya Hatim Duası denir. Peygamberimiz Hz. Muhammed Sav. Kur'an-ı hatim edeceği zaman, ailesini, komşularını toplar ve onlarla birlikte dua ederdi. Bu nedenle hatim duası için dostları ve aileyi toplamak dinimizce uygun görülmüş müstehap olmuştur.
    Bereketli olan Hatim duasına başlamadan hemen önce Nas ve Fatiha sureleri ile Bakara suresinin başından beş ayet okumak sünnettir. Bu surelerin ardından Hatim duası yapılır.

KURAN okumaktan ne anlamalıyız.

Yazar : aldemira çevrimdışı

Kuranı Kerim Okunduktan Sonra Hatim Duası Nasıl Yapılır? Murat Nickli Üyeden Alıntı Kuranı Kerim Okunduktan Sonra Hatim Duası Nasıl Yapılır?

Kur'an-ı Kerim'i en başından sonuna kadar okuyup bitirmeye Hatim yapmak denmektedir.

sevgili dost,

kuran 23 yılda tamamlanmadı mı.
    son sure ayetler indikten birkaç ay sonra ALLAHIN RESULU
    VEFAT ETMEDİ Mİ.

ACABA
    Kur'an-ı Kerim'i en başından sonuna kadar okuyup bitirmeye Hatim yapmak denmektedir.
    BU cümle de düşünmemiz gereken çook boyut yok mu.

ne dersin, KURAN okumak,
    öyle lafızları anlamadan tekrar etme olarak anlamamış Peygamber ve arkadaşları,
    düşünelim
    Okumak nedir acaba.

• Bu konuyu beğendiniz mi?

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

hatim nasıl yapılır hatim duası nasıl yapılır kuran hatim duası kuranı kerim hatim duası hatim duası kuranı kerim hatim duası nasıl yapılır kuran hatim duası nasıl yapılır kuran hatim nasıl yapılır hatim duasi nasil yapilir hatim nasıl indirilir kuranı kerim hatim nasıl yapılır kuran kerim hatim nasıl yapılır hatim bittikten sonra ne yapılır kuranı bitirdikten sonra ne yapılır kuran kerim hatim duası

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz