1. #1

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ramazanda Saat Kaçta Sahura Kalkılacak ?

  RAMAZANDA SAHUR SAATİ KAÇ ? ,
  SAAT KAÇTA SAHURA KALKILACAK ? ,
  İLLERE ÖGRE SAHUR SAATLERİ KAÇ ? ,

  Sahura sabah ezanından önce kalkılmalı illerin İmsak vaktine kadar sürer sahur vakti ezan okumadan sahur yapılmalı sabah ezanı okumasıyla sahur vakti biter.

  Müslümanların gün doğmadan, sabah ezanının ilk okunacağı vakte imsak vaktine kadar yedikleri yemek. Buna göre sahur hem oruç için gece yenilen yemeğin hem de bu yemeğin vaktinin adıdır. oruç, tutmak için sahura kalkmak şart değildir.

  Hz. Muhammed sahurda yemek yiyiniz, çünkü sahur yemeğinde bereket vardır. demiştir. sahur vaktinde yenilen yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Bu yemeği yemekte sünnettir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Murat çevrimdışı

  Her ilin saati farklı ancak ortalama 02:00 de kalkınırsa ve imsak 3:40 olursa 1:30 saat öncesinden kalkmak her zaman daha iyi olacaktır.


 3. #3

  Yazar : Misafir

  Hz. Muhammed senin babanın oğlumu öyle yazıyorsun bu ne saygısızlık hadsizliktir


 4. #4

  Yazar : Misafir

  ya abi manisanın bilen varmııı


 5. #5

  Yazar : Misafir

  yani istanbuldakiler kaçta kalkmalıı


 6. #6

  Yazar : Misafir

  istanbuldakıler kaçta kalkıcaklar


 7. #7

  Yazar : bilal_50

  arkadaşlar sabah ezanından 1.5 saat önce kalkmak en iyisi, hayırlı ramazanlar diliyorum herkese


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Ramazanda Saat Kaçta Sahura Kalkılacak ?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Ramazanda Saat Kaçta Sahura Kalkılacak ?

sahura saat kaçta kalkılır 2013 sahura kacta kalkılacak sahura kaçta kalkılır ramazanda sabah ezanı kaçta okunuyor sahura saat kaçta kalkılır sahur kacta bitiyor oruç tutmak için kaçta kalkılır sahura saat kaçta kalkılacak 2013 ankarada sahur kaçta bitiyor sahura saat kacta kalkilir 2013 bu gece sahura kaçta kalkılacak ankarada sahura kaçta kalkılacak sahura imsak vaktinde mi kalkılır izmirde sahura kaçta kalkılacak sahura kaçta kalkılacak 2013

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz