1. #1

  Yazar : Abdulkerim çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Umre'ye Giderken Gerekli Malzemeler  Umre İçin Gerekli Malzemeler
  Umre ye giderken Gerekli Malzemeler
  Ümre İçin Gerekli Malzemeler nedir

  HACCA gidenler hangi hazırlıkları yapmalıdır?
  Gerek yol boyunca gerekse orda ve gelinceye kadar kendine yetecek kadar nakit.
  Yol boyunca ihtiyaç duyacağı eşyaların içinde hazır bulunduğu omuz çantası.
  Gittiği süre boyunca kullanacağı ihtiyaç duyduğu, oradan alınma imkânı olmayan eşyaların içinde hazır bulunduğu valiz.
  (valiz ve çanta hazırlanırken; mutlaka en gerekli, olmazsa olmaz, yükte hafif, pahada da hafif olan eşyaları almaya özen göstermeli. Sonradan yük oluşturabilecek şeyleri asla almamalı.

  Herhangi bir hac yolcusunun hazırlaması gereken standart eşyalar aşağıda maddeler halinde sunulmuştur. Her hacı adayı kendi ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak bu seçeneklerden istifade edebilir.

  1-Giyecekler:

  Kısa çorap, Rahat ayakkabı, evde terlik, İç çamaşır, Havlu, Kullanışlı eşarp, Yarım atlet ve iç çamaşırı Banyo havlusu, Penye bluz, Pijama, Etek, Yelek, yedek dış giysi, patik.

  2-Yiyecekler:

  Çerez, Pasta (kuru), Bisküvit vs., Su, limon, kağıtlı şeker.

  3-Sağlık Malzemeleri:

  Ped (kadınlar için), Ağrı kesici, Diş fırçası, Diş macunu, Pamuk, Vitamin, soğuk algınlığı ve gribe karşı ilaç, Kas gevşetici, Gazlı bez, Maske,boğaz pastili, Yumuşatıcı krem, Pişik kremi.

  4-Temizlik:

  Kâğıt havlu, Tuvalet kâğıdı, Kokusuz sabun, Siyah küçük poşetler, Hijyenik sıvı sabun, Selpak, Az bir kolonya, Tırnak makası.

  5-Kırtasiye:

  Tükenmez kalem, not defteri, Küçük bir Mealli Kur’an

  6-Çantada: (yollarda giderken ihtiyaç duyulan şeyler)

  Küçük su şişesi, kalem, sabun, kağıt havlu, terlik poşeti, yedek poşet, ıslak mendil, ağrı kesici, pasta bisküvi, çerez, gazlı bez, tuvalet kağıdı, seccade vb.(bunlar yol esnasında kullanılacak miktarda olmalı)

  7-Diğer Eşyalar: Fotoğraf makinesi, para kesesi, riyal, Türk parası, Seccade, poşetler, küçük makas, taş için küçük kese, hafif bir pike ve çarşaf,yastık kılıfı, tesbih, iğne, iplik,.


  alıntı

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Şaban çevrimdışı

  gıyecek,yıyecek,sağlık malzemeleri,temizlik,kirtasiye ve diger eşyalar


 3. #3

  Yazar : Misafir

  eyvallah


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Umre'ye Giderken Gerekli Malzemeler

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 9 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 4.78 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Vücuttaki Görme Organı Nedir ?

Resim Yükle

 Umre'ye Giderken Gerekli Malzemeler

umreye giderken neler gerekli umreye giderken alınması gerekenler umreye giderken alınacaklar umre ihtiyaç listesi umreye giderken ne alınır umreye giderken ne gerekli ümreye giderken neler lazım umreye giderken alınması gereken eşyalar umreye giderken gerekli malzemeler umreye giderken alınacak eşyalar umreye giderken yanına alınacaklar umre giderken alınacaklar umreye giderken yapılması gerekenler umre icin gerekenler umreye giderken ne lazım

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz